Авторський курс Олени Годенко-Наконечной триває! 12 травня відбудеться освітній модуль "Основні засоби виразності в мистецтві". Вступ до модулю - відкрита лекція «Основні засоби виразності в мистецтві», відбудеться 10 травня о 19:00.
Стали відомі імена учасників імена 7 художників, художниць та мистецьких груп, обраних для участі в резиденції “Construction festival V:Reality”
З 2 по 6 травня у Львові проходить Міжнародний фестиваль перформансу ZABIH. Фестиваль створений для популяризації перформативного мистецтва в Україні та для ознайомлення сучасних перформерів одне з одним. Фестиваль проводять вперше. Він об*єднує митців з України, Ірландії та Польщі.
На виставці “PERMANENT REVOLUTION” представили роботи українських митців з кінця 1980-х до сьогодення. Всього в експозиції взяло участь 37 художників та мистецьких угрупувань. Огранізували проект Zenko Foundation, Budapesti Tavaszi Fesztival та Музей Людвіга у Будапешті.
Протягом останніх 100 років митці та критики активно продукують визначення нових течій та парадигм мистецтва, будуючи власні системи координат. Як в них може бути вписана історія кіно? Якими рисами характеризується кіно реалізму, модернізму, постмодернізму та інших -ізмів? На ці питання спробуємо знайти відповіді в ході лекції та відкритої дискусії. Продовжимо вечір за переглядом фільма-переможця минулорічних Канн - “Квадратом” Рубена Естлунда. Другою стрічкою переглянемо “Рівень чорного” Валентина Васяновича.
Сучасні митці ближчі до світу бізнесу, ніж їх попередники. Створюючи художні об’єкти, вони більше не мають на меті оздобити дворянські спальні. Їх намір – запропонувати новий погляд на знайомі речі та візуалізувати суперечливі моменти. І, можливо, вказати шлях їхнього вирішення. Про те, як читати твори кінця ХХ та початку ХХI століття, застосувати знання у керівництві компанією та підсилити ефект від знайомства з митцями – дізнайтеся на лекції Олександра Михеда.
Програма “Артсвіт дітям” триває! 31 березня пропонуємо воркшоп в рамках проекту Єгора Анцигіна “Давай забудемо”. Проведе заняття для юних митців сам художник. Працюватимуть діти не лише з олівцями та фарбами, а й з власною уявою і спогадами.
30 березня в рамках проекту “Давай забудемо” відбудеться artist talk з автором - Єгором Анцигіним. Під час бесіди художник розповість про свої попередні проекти та роботи, а також теми та принципи, з якими він працює. Також artist talk - це можливість поспілкуватись з митцем про проект власне у виставковому просторі та задати всі питання, які могли виникнути під час перегляду експозиції.
Kultura Medialna оголошує open call для митців на участь у п'ятому фестивалі Конструкція, який відбудеться у червні 2018 року у Дніпрі. Резиденція надає можливість трьом учасникам з України та трьом учасникам з-за кордону проведення художніх досліджень, створення нових робіт або адаптацію існуючих проектів до місцевого контексту. Всі роботи будуть представлені на щорічному міжнародному фестивалі аудіовізуального мистецтва та нових медіа в міському просторі Конструкція.
Куратор кінопрограми галереї Артсвіт Сергій Острянин продовжує шукати нові визначення мистецького кіно в рамках циклу лекцій “Що таке артхаус?” та чергового випуску кіноночі. 17 березня розглянемо артхаус з точки зору авторського кіно, дослідимо інститут авторства та ступені його свободи.
Артсвіт запрошує на лекцію кураторки Дослідницької платформи PinchukArtCentre Тетяни Кочубінської, "Олег Голосій: Перерваний політ". Роботи Голосія дуже особисті, пройняті роздумами про пошуки великого сенсу і набуття себе. Вони можуть бути дуже тривожними і безтурботними, конфліктними і вкрай елегійними, але завжди відмічені знаком Меланхолії, що насувається. На лекції мова йтиме про творчість Олега Голосія у контексті розвитку і діяльності сквоту на вул. Паризької Комуни в Києві.
Для чого потрібне сучасне мистецтво? Ким сьогодні є художник? Що значать всі ці незрозумілі і дивні, на перший погляд, інсталяції та акції? Насправді, сучасне мистецтво не складне. Воно просто відображає теперішній складний та неоднозначний світ. Новий курс лекцій «Контексти візуальної культури» допоможе в цьому розібратися.