Незабаром відкриваємо виставку "Мені наснились звірі" в галереї Лабіринт у Любліні
07/11/2022

Незабаром відкриваємо виставку "Мені наснились звірі" в галереї Лабіринт у Любліні

Мені наснились звірі / I dreamed of the beasts / Śniły mi się bestie

Виставка відкриється в Любліні, Польща 25 листопада та триватиме аж до 26 лютого наступного року.

Організатор: Галерея Артсвіт (Дніпро, Україна)
Кураторки: Катерина Яковленко, Галина Глеба
Координаторки: Ірина Полікарчук, Моніка Рейман

Учасники та учасниці:
Катерина Бучацька
Дарина Гладун та Лесик Панасюк
Євген Голубєнцев
Дмитро “Орест” Козацький та Юлія Гонтарук
Анна Звягінцева
Інга Леві
Яна Кононова
Анастасія Пустоварова
Поль, Тоха та Цвях
Учасники та учасниці програми “Артсвіт дітям”
Оля Федорова
Богдан Шумилович та кіт Коржик

Ця виставка постала з роздумів про чарівний ліс, який раніше був для нас місцем прогулянок, умиротворення та спокою, а тепер повний загроз: замінована земля, місця вбивств, зґвалтувань та безпрецедентних колективних трагедій. Наш ліс став дрімучим, темним, повним страху. Але навіть у непроглядній темряві його мешканці — надзвичайні створіння — допомагають освітити шлях і побороти морок. Ці магічні істоти приходять у снах, живуть з нами вдома, тримають нас за руки, захищають на фронті, ховають загиблих. Силою цих створінь є гідність, вона розсіює страх, допомагає побороти травму; дозволяє пройти шлях через труднощі так мовби через казкову ініціацію. Звертаючись до концепції казкового, ми не знецінює реальний біль та трагедію. Попри реальний жах війни, саме фантазійність та утопічність дозволяють мріяти про майбутнє, триматись за нього і апелювати до нього так, наче воно не абстрактне, а міцне мов бетонний фундамент.

Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut
За сприяння Центру сучасної культури у Дніпрі (Dnipro Center for Contemporary Culture), MOCA NGO, Центру міської історії Центрально-Східної Європи, ательєнормально, Вавилон13.

Незабаром відкриваємо виставку "Мені наснились звірі" в галереї Лабіринт у Любліні

Інші новини

08 червня 2023
Наш проєкт "Розмови в галереї" завершився

Минулого тижня завершився наш проєкт "Розмови в галереї". За три місяці, що той тривав, ми провели 12 зустрічей у двох форматах — лекції та дискусії, де підняли чимало важливих тем.

...
07 червня 2023
Запрошуємо на фінісаж інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"

Протягом трьох тижнів відвідувачі галереї Артсвіт мали можливість відчути себе автором/-кою і створити власну "уявну" виставку в партнерстві зі штучним інтелектом. У результаті такої творчої співпраці з'явилося майже 400 експозицій. Фінальною точкою інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити" стане монтаж візуального зібрання у просторі галереї.

Ми запрошуємо вас долучитися до цієї спільної дії, тим самим підсумувавши роботу всіх учасників/-ць проєкту. Побачити фізично як власні генерації, так і зображення "уявних" виставок інших авторів/-ок. А також подискутувати про те, що з цього вийшло і обмінятися думками.

...