Виставка “Захисний шар”
Виставка “Захисний шар”
09 лютого 2023 - 24 квітня 2023
9 лютого о 18:00 в стінах галереї Артсвіт відбудеться відкриття виставки “Захисний шар” Костянтина Зоркіна. А вже 10 лютого о 18:00 пройде artist-talk з художником за участі Наталії Іванової – директорки харківського центру сучасного мистецтва ЄрміловЦентр.
Виставки за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”
Виставки за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”
21 січня 2023 - 01 лютого 2023
21 січня о 15:00 відбудеться відкриття виставки за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”.

Для нас це важливий підсумок довгої та сумлінної роботи з дітьми в непростий для всіх час. Мистецтво, спілкування, освіта – все це допомогло та досі допомагає справлятися дітям з викликами сьогодення. Що ж за результати такі? Арт-об’єкти виготовлені дітьми від 6 до 13 років, колективна виставка маленьких художників та художниць. Ми хотіли б поділитися цим з більшою кількістю людей, тому запрошуємо всіх охочих доєднатися до презентації проєкту вже в цю суботу!
Мені наснились звірі / I Dreamt of Beasts / Śniły mi się bestie
Мені наснились звірі / I Dreamt of Beasts / Śniły mi się bestie

Ми раді повідомити, що галерея Артсвіт відкриває нову виставку за межами власного простору.  "Мені наснились звірі" можна буде побачити в галереї Лабіринт (Люблін, Польща) з 25 листопада до 5 лютого 2023 року. Ця виставка постала з роздумів про чарівний ліс, який раніше був для нас місцем прогулянок, умиротворення та спокою, а тепер повний загроз: замінована земля, місця вбивств, зґвалтувань та безпрецедентних колективних трагедій...

Виставка "Робоча кімната"
Виставка "Робоча кімната"
27 жовтня 2022 - 14 січня 2023

27 жовтня о 18:00 в галереї Артсвіт відбудеться відкриття виставки «Робоча кімната». Вона є результатом роботи групи художників та художниць, які залишились працювати в Україні після повномасштабного вторгнення росії. Художни_ці, роботи яких представлені на виставці, об’єднались у імпровізовану резиденцію “Робоча кімната” в Івано-Франківській інституції Асортиментна кімната. Через кілька тижнів лабораторної роботи проєкт розширився до інших міст західної України та включав 17 художників та художниць. Всі художни_ці резиденції після 24 лютого виїхали в західні міста з центральних та східних регіонів України, відірвані від своєї практики, архівів та контекстів. Лишаючись в Україні, в спільному робочому просторі, художни_ці працювали разом три місяці, протиставляючи власному людському жахові випрацьовування нових методів осмислення сучасності.

Виставка плакатів за результатами конкурсу «Країна сама себе не зробить»
Виставка плакатів за результатами конкурсу «Країна сама себе не зробить»
29 вересня 2022 - 20 жовтня 2022

29 вересня в галереї Артсвіт відкриється Виставка плакатів за результатами конкурсу «Країна сама себе не зробить» від громадської організації Центр спільних дій.
30 років розбудови української держави дали українському народу досвід впливу суспільства на державотворчі процеси. Ми відстояли демократію на трьох революціях, 23 рази формували органи влади на виборах, виховали ціле покоління людей у незалежній Україні, відстоюємо свої території на війні з росією. Суспільство з таким досвідом може і має творити стійкі та якісні зміни. І для цього протягом наступних десяти років нам потрібно збудувати ефективні демократичні інституції. Саме тому Центр спільних дій обрав таку назву конкурсу – «Країна сама себе не зробить». Бо це про залучення кожного із нас до творення країни, в якій ми живемо.

Виставка “Як у кіно...”
Виставка “Як у кіно...”
22 липня 2022 - 24 вересня 2022

22 липня о 19:00 в галереї Артсвіт відбудеться відкриття виставки “Як у кіно...”, до участі в якій ми запросили 15 художників/-ць, що в своїх роботах осмислюють досвід воєнного часу, який всі ми переживаємо з 24 лютого. Це перший виставковий проєкт після початку повномасштабного вторгнення, який нам вдалося організувати в Артсвіт, тож не пропустіть цю подію, а ми будемо з нетерпінням чекати на вас.

Виставка Люсі Іванової “Самі вечірки”
Виставка Люсі Іванової “Самі вечірки”
Ми планували відкрити виставку Люсі Іванової 25 лютого 2022 року, але 24 лютого Росія розв’язала повномасштабну війну на території України. Тому ця виставка не відкрилася в нашій галереї. Незабаром ми евакуювали роботи художниці з Дніпра. Сподіваємось представити роботи Люсі Іванової пізніше.

25 лютого о 19:00 в галереї Артсвіт відбудеться відкриття першої в Дніпрі персональної виставки Люсі Іванової “Самі вечірки”. На виставці будуть представлені роботи авторки, створені протягом останніх 4-х років. Експозицію можна буде відвідати аж до 2 квітня. Живопис Люсі Іванової втілює одвічний диспут про взаємозалежність форми та змісту в основі класичного художнього медіа. Практика Іванової останніх років, представлена в експозиції Артсвіту вибраними полотнами, темперами та акрилами, розвивається вздовж осі її власних пошуків балансу оповідності та автономного життя живописної матерії. Легко одразу занурити погляд у фактуру пігменту та піддаватися грайливій чарівності блискіток, що ними Іванова не гребує пожвавлювати свій інструментар.
Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива
Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива
25 листопада 2021 - 12 лютого 2022
З 25 листопада до 12 лютого у Центрі сучасної культури у Дніпрі та галереї Артсвіт працюватиме міжнародна виставка "Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива". «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» — це проєкт, який поєднує голоси поетів та митців другої половини ХХ століття та сучасних українських представників поетичних та перформативних практик. Виставка торкається тем цензурованості мови, її підпорядкуванню ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями. «Поезія та перформанс» пробуджує підривні художні настрої, направлені проти авторитарних режимів, а також стосується сучасної політичної риторики: маніпуляція мовою, з мовою та через мову.
Уламки. Сергій Петлюк
Уламки. Сергій Петлюк
30 жовтня 2021 - 17 листопада 2021

Проєкт створений в межах 3-тижневої резиденції в галереї Артсвіт.

Вивчити місто за такий короткий проміжок часу майже неможливо. Відчути теж, хіба що фрагментарно. Це місто відкривається не одразу. Поділене і роздроблене часом, простором, ландшафтом та історією, воно відкриває себе приїжджим тільки дозованими сегментами. Щоб скласти ці частини в одне ціле, потрібно позбутися уявлень і стереотипів, очистити розум і прийняти його безапеляційно. Тоді ж воно і оживає, відкривається, розкривається та частково впускає до себе. 

 

Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала
Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала
09 вересня 2021 - 23 жовтня 2021

9 вересня 2021 року о 19:00 в рамках резиденції «Кураторські практики» у галереї Артсвіт відкривається виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», яка проходитиме у виставковому просторі галереї Артсвіт і Центру сучасної культури у Дніпрі, а також серії малих перформативних жестів у публічному просторі міста. 

Назва проєкту відсилає до цитати з роману «Без ґрунту» Віктора Домонтовича, де герой повертається до рідного, але водночас зовсім незнайомого міста Дніпра. 

 

Один алфавіт і проєктні композиції. Альона Соломадіна
Один алфавіт і проєктні композиції. Альона Соломадіна
09 вересня 2021 - 23 жовтня 2021

Персональна виставка Альони Соломадіної «Один алфавіт і проєктні композиції» продовжує її багаторічний проєкт «Місто форм», в якому вона вивчає місто і виявляє його потенціал до створення нових графічних систем і смислів, беручи до уваги багатозначність, закладену у місті та окремих архітектурних спорудах. У «Місті форм» Альона  слідує принципу віднайдення якогось ключового елементу, який має потенціал створити якусь ширшу полісемантичну структуру. 

Об’єктом дослідження у своїй виставці художниця обрала Літній театр на воді у Парку Лазаря Глоби. При аналізі модерністської будівлі, Альона виокремила для себе в якості ключового графічного елементу будівлю та її відображення у воді, яке вона адаптувала до графічного знаку. Отриманий еліпс стає підґрунтям для створення нових графічних знаків і структур. У виставці суттєвим є зв’язок з архітектурою, власне, із будівлею, яка руйнується, втрачає свою першочергову форму й свій зовнішній вигляд, котрі водночас стають основою для продукування нових форм і смислів. Завдяки ним будівля отримує нових значень та продовжує своє існування у трансформованому вигляді.  

ДИСЦИПЛІНОВАНЕ БАЧЕННЯ. ШКОЛА. ЛАДА НАКОНЕЧНА
ДИСЦИПЛІНОВАНЕ БАЧЕННЯ. ШКОЛА. ЛАДА НАКОНЕЧНА
11 червня 2021 - 31 липня 2021

11 червня о 18:30 в галереї Артсвіт відкриється виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа». Виставка – перший проєкт галереї на новому майданчику – в стінах Центру сучасної культури у Дніпрі.

Лада Наконечна пройшла всі ланки мистецької освіти в Україні: навчалась в художній школі, Дніпровському художньому коледжі та Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, проте як художниця формувалась шляхом самоосвіти та всупереч пострадянській академічній системі. У «Дисциплінованому баченні. Школа» художниця фокусується на мистецькій освіті. Художники, що навчаються у вищих мистецьких закладах України й досі залишаються спадкоємцями школи, сформованої в радянський час. Мистецька освіта в радянських республіках була штучно повернута до старих академічних принципів та в повоєнний час взята під контроль Академії мистецтв СРСР, яка виробляла її стандарти.

 

1
2
3
4
5