Інтерактивний проєкт "Виставка, яку хочу побачити"
Інтерактивний проєкт "Виставка, яку хочу побачити"
19 травня 2023 - 10 червня 2023

Що хотів сказати автор/-ка? Що я бачу в цьому? Два питання, з яких починається знайомство з експозицією. Часом ми намагаємось зрозуміти митця/мисткиню, дізнатись більше про його/її досвід, а іноді – самих себе, зосереджуючись на відчуттях і власному баченні. Залежно від оптики, яку ми обираємо, формується наше сприйняття виставки, а далі – все впирається в питання інтерпретації.

Захисний шар. Костянтин Зоркін
Захисний шар. Костянтин Зоркін
09 лютого 2023 - 06 травня 2023
9 лютого о 18:00 в стінах галереї Артсвіт відбулося відкриття виставки “Захисний шар” Костянтина Зоркіна.
 
Проєкт «Захисний шар» є продовженням творчої практики Костянтина, але зміни реальності, які відбуваються зараз, змусили його переглянути значення створених раніше образів та винайдених технік.
Виставка за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”
Виставка за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”
21 січня 2023 - 01 лютого 2023
Для нас це важливий підсумок довгої та сумлінної роботи з дітьми в непростий для всіх час. Мистецтво, спілкування, освіта – все це допомогло та досі допомагає справлятися дітям з викликами сьогодення. Що ж за результати такі? Арт-об’єкти виготовлені дітьми від 6 до 13 років, колективна виставка маленьких художників та художниць.
Мені наснились звірі / I Dreamt of Beasts / Śniły mi się bestie
Мені наснились звірі / I Dreamt of Beasts / Śniły mi się bestie
25 листопада 2022 - 26 лютого 2023

Ми раді повідомити, що галерея Артсвіт відкриває нову виставку за межами власного простору.  "Мені наснились звірі" можна буде побачити в галереї Лабіринт (Люблін, Польща) з 25 листопада до 26 лютого 2023 року. Ця виставка постала з роздумів про чарівний ліс, який раніше був для нас місцем прогулянок, умиротворення та спокою, а тепер повний загроз: замінована земля, місця вбивств, зґвалтувань та безпрецедентних колективних трагедій...

Робоча кімната
Робоча кімната
27 жовтня 2022 - 14 січня 2023

27 жовтня о 18:00 в галереї Артсвіт відбулося відкриття виставки «Робоча кімната». Вона є результатом роботи групи художників та художниць, які залишились працювати в Україні після повномасштабного вторгнення росії.

Художни_ці, роботи яких представлені на виставці, об’єднались у імпровізовану резиденцію “Робоча кімната” в Івано-Франківській інституції Асортиментна кімната. Через кілька тижнів лабораторної роботи проєкт розширився до інших міст західної України та включав 17 художників та художниць. Всі художни_ці резиденції після 24 лютого виїхали в західні міста з центральних та східних регіонів України, відірвані від своєї практики, архівів та контекстів. Лишаючись в Україні, в спільному робочому просторі, художни_ці працювали разом три місяці, протиставляючи власному людському жахові випрацьовування нових методів осмислення сучасності.

Виставка плакатів за результатами конкурсу «Країна сама себе не зробить»
Виставка плакатів за результатами конкурсу «Країна сама себе не зробить»
29 вересня 2022 - 20 жовтня 2022

30 років розбудови української держави дали українському народу досвід впливу суспільства на державотворчі процеси. Ми відстояли демократію на трьох революціях, 23 рази формували органи влади на виборах, виховали ціле покоління людей у незалежній Україні, відстоюємо свої території на війні з росією. Суспільство з таким досвідом може і має творити стійкі та якісні зміни. І для цього протягом наступних десяти років нам потрібно збудувати ефективні демократичні інституції. Саме тому Центр спільних дій обрав таку назву конкурсу – «Країна сама себе не зробить». Бо це про залучення кожного із нас до творення країни, в якій ми живемо. І ось 29 вересня в галереї Артсвіт відкрилася Виставка плакатів за результатами цього конкурсу.

Як у кіно...
Як у кіно...
22 липня 2022 - 15 жовтня 2022

22 липня о 19:00 в галереї Артсвіт відбулося відкриття виставки “Як у кіно...”, до участі в якій ми запросили 15 художників/-ць, що в своїх роботах осмислюють досвід воєнного часу, який всі ми переживаємо з 24 лютого. Це перший виставковий проєкт після початку повномасштабного вторгнення, який нам вдалося організувати в Артсвіт.

«Як у кіно…» — художнє втілення наших переживань під час війни, як групових, так і особистих. Це сучасне мистецтво, спроможне бути сприйнятим широкою публікою без додаткового контексту, бо художник і глядач знаходяться в одному інформаційному полі, розуміючи один одного як ніколи до цього. 

Самі вечірки. Люся Іванова [СКАСОВАНО]
Самі вечірки. Люся Іванова [СКАСОВАНО]
25 лютого 2022 - 02 квітня 2022
Дисклеймер: Ми планували відкрити виставку Люсі Іванової 25 лютого 2022 року, але 24 лютого Росія розв’язала повномасштабну війну на території України. Тому ця виставка не відкрилася в нашій галереї. Незабаром ми евакуювали роботи художниці з Дніпра. Сподіваємось представити роботи Люсі Іванової пізніше.

Це мала бути перша в Дніпрі персональна виставка Люсі Іванової, роботи до якої авторка створювала протягом останніх 4-х років.

Живопис Люсі Іванової втілює одвічний диспут про взаємозалежність форми та змісту в основі класичного художнього медіа. Практика Іванової останніх років, представлена в експозиції Артсвіту вибраними полотнами, темперами та акрилами, розвивається вздовж осі її власних пошуків балансу оповідності та автономного життя живописної матерії. 
Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива
Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива
25 листопада 2021 - 12 лютого 2022
«Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» — це проєкт, який поєднує голоси поетів та митців другої половини ХХ століття та сучасних українських представників поетичних та перформативних практик. Виставка торкається тем цензурованості мови, її підпорядкуванню ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями. 
 
«Поезія та перформанс» пробуджує підривні художні настрої, направлені проти авторитарних режимів, а також стосується сучасної політичної риторики: маніпуляція мовою, з мовою та через мову.
Уламки. Сергій Петлюк
Уламки. Сергій Петлюк
30 жовтня 2021 - 17 листопада 2021

Проєкт створений в межах 3-тижневої резиденції в галереї Артсвіт.

Вивчити місто за такий короткий проміжок часу майже неможливо. Відчути теж, хіба що фрагментарно. Це місто відкривається не одразу. Поділене і роздроблене часом, простором, ландшафтом та історією, воно відкриває себе приїжджим тільки дозованими сегментами. Щоб скласти ці частини в одне ціле, потрібно позбутися уявлень і стереотипів, очистити розум і прийняти його безапеляційно. Тоді ж воно і оживає, відкривається, розкривається та частково впускає до себе. 

 

Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала
Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала
09 вересня 2021 - 23 жовтня 2021

9 вересня 2021 року о 19:00 в рамках резиденції «Кураторські практики» у галереї Артсвіт відкрилася виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», яка проходила у виставковому просторі галереї Артсвіт і Центру сучасної культури у Дніпрі, а також серії малих перформативних жестів у публічному просторі міста. 

Назва проєкту відсилає до цитати з роману «Без ґрунту» Віктора Домонтовича, де герой повертається до рідного, але водночас зовсім незнайомого міста Дніпра. 

 

Один алфавіт і проєктні композиції. Альона Соломадіна
Один алфавіт і проєктні композиції. Альона Соломадіна
09 вересня 2021 - 23 жовтня 2021

Персональна виставка Альони Соломадіної «Один алфавіт і проєктні композиції» продовжує її багаторічний проєкт «Місто форм», в якому вона вивчає місто і виявляє його потенціал до створення нових графічних систем і смислів, беручи до уваги багатозначність, закладену у місті та окремих архітектурних спорудах. У «Місті форм» Альона  слідує принципу віднайдення якогось ключового елементу, який має потенціал створити якусь ширшу полісемантичну структуру. 

Об’єктом дослідження у своїй виставці художниця обрала Літній театр на воді у Парку Лазаря Глоби. При аналізі модерністської будівлі, Альона виокремила для себе в якості ключового графічного елементу будівлю та її відображення у воді, яке вона адаптувала до графічного знаку. Отриманий еліпс стає підґрунтям для створення нових графічних знаків і структур. У виставці суттєвим є зв’язок з архітектурою, власне, із будівлею, яка руйнується, втрачає свою першочергову форму й свій зовнішній вигляд, котрі водночас стають основою для продукування нових форм і смислів. Завдяки ним будівля отримує нових значень та продовжує своє існування у трансформованому вигляді.  

1
2
3
4
5