Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.
Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.
Якщо ви у Любліні, сьогодні о 19:00 можна буде побачити виставку, а о 20:00 приєднатись до дискусії з кураторками Катериною Яковленко, Галиною Глебою, директоркою галереї Артсвіт Іриною Полікарчук та учасником Відкритої групи Юрієм Білеєм. Модеруватиме директор галереї Лабіринт Вальдемар Татарчук.
26 листопада, в цю суботу о 15:00 відбудеться розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком. Наприкінці серпня в Карпатських горах відбулась резиденція організована Асортиментною кімнатою. Курували програму Катя Бучацька та Борис Філоненко, а в якості учасни_ць долучились десять художників та художниць.“У ситуації, коли воєнна оптика маркує наші тіла і середовища нашого існування, скепсис щодо майбутнього трансформується у стани перманентних підтримувальних дій та підготовки до завтра. Контрнаступ може відбутися і в історії ідей про майбутнє.” - пише про резиденцію Борис Філоненко, пропонуючи майбутнім учасни_цям спільно порозмислити про ці ідеї. На зустрічі у Дніпрі ми поговоримо про майбутнє через призму резиденції, яка відбулась, та тих мистецьких напрацювань, що мали в ній місце.
25 листопада о 18:00 в стінах галереї Артсвіт пройде лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021". На лекції ми поговоримо про роботи українських та міжнародних художників, що працювали у регіоні та/або роботи яких тематично пов'язані з регіоном. Прослідкуємо як будь-які старі категорії перестають працювати, а репрезентації регіону у мистецтві змінюються із переходом від гібридної війни у регіоні до загарбницької війни на знищення України. Всупереч смертоносній російській агресії, мистецькі проєкти реалізовані у період 2014–2021 років є свідченням розквіту культурного життя Донецької та Луганської областей, що не були окуповані Росією до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.
Ця виставка постала з роздумів про чарівний ліс, який раніше був для нас місцем прогулянок, умиротворення та спокою, а тепер повний загроз: замінована земля, місця вбивств, зґвалтувань та безпрецедентних колективних трагедій. Наш ліс став дрімучим, темним, повним страху. Але навіть у непроглядній темряві його мешканці — надзвичайні створіння — допомагають освітити шлях і побороти морок. Ці магічні істоти приходять у снах, живуть з нами вдома, тримають нас за руки, захищають на фронті, ховають загиблих.
Освітня програма для підлітків "Мистецтво в мені" набирає нову групу! Ми продовжуємо нашу освітню програму для підлітків з 13 до 15 років, заняття проходитимуть щочетверга о 16:30. Зверніть увагу! Для участі потрібно реєструватися на кожне заняття. Щотижня ми будемо публікувати нову форму для реєстрації на найближче заняття, слідкуйте за оновленнями. Запрошуємо долучитися всіх охочих! Наша мета – допомогти підліткам знайти своє місце у творчому світі та справу, якою хотіли б займатися.
27 жовтня о 19:00 за центральноєвропейським часом під час онлайн-конференції, яка транслюватиметься у Facebook-профілі Фонду Катажини Козири та партнерів, Secondary Archive оприлюднить стейтменти, підготовлені албанськими, косовськими та сербськими художницями, а також з чотирьох країн-засновниць Вишеградської групи.
Нарешті можемо поділитися з вами фото інсталяції Secondary Archive на «Manifesta 14 Pristina». З 22 липня по 30 жовтня триває «Manifesta 14 Pristina», в якій галерея Артсвіт взяла участь в межах платформи Secondary Archive, про який ми розповідали в минулих публікаціях. Завдяки цьому проєкту ми змогли представити на Маніфесті 14 українських художниць: Яна Бачинська, Тереза Барабаш, Ксенія Гнилицька, Юлі Голуб, Анна Звягінцева, Алевтина Кахідзе, Тетяна Корнєєва, Юлія Костерєва, Юлія Кривич, Марія Куліковська, Анна Мананкіна, Валерія Трубіна, Оля Федорова, Оксана Чепелик.
Цієї суботи 1 жовтня о 15:00 відбудеться остання кураторська екскурсія виставкою "Як у кіно..." від Вікторії Нікітіної. Запрошуємо всіх охочих відвідати нашу галерею та послухати численні історії митців і мисткинь, їхній досвід війни, яку всі ми з вами досі переживаємо. Будемо раді бачити як і тих, хто ще не встиг потрапити на цю подію, так і тих, хто захоче це зробити вдруге і втретє.
Вхід вільний. Реєстрація не потрібна.