Тема попередньої розмови в галереї довела свою актуальність і важливість обговорення — тоді ми розглянули як саме штучний інтелект (ШІ) реалізується у візуальному мистецтві. Висновком дискусії стало усвідомлення цієї технології як партнера, корисного інструмента в творчості. Проте ШІ використовують в різних сферах і просто зараз він накладає певний відбиток на всю нашу культуру, змушуючи переосмислити низку питань, відповіді на які ніби вже були знайдені.
Саме тому цієї суботи, на завершальній зустрічі проєкту “Розмови в галереї”, ми пропонуємо подискутувати на тему впливу штучного інтелекту на наше життя загалом.
Ця тема, на нашу думку, варта окремого обговорення і є співзвучною з нещодавно представленим публіці інтерактивним проєктом “Виставка, яку хочу побачити”. Після дискусії ми також запрошуємо вас спробувати згенерувати власну “уявну” виставку за допомогою штучного інтелекту — так би мовити, познайомитися з ним на практиці.
Припускаємо, що у кожного/-ої з вас є щось таке, що дуже вразило: виставка чи інсталяція, якийсь проєкт, перформанс, лекція або це був інтенсив, а може й ціла резиденція. Те “щось” не обов’язково має вам подобатись, можливо навпаки побачене вас сильно обурило — тобто викликало потужну реакцію. Про це ми й пропонуємо поговорити вже цієї суботи — на розмовах в галереї!
Запрошуємо вас долучитися до виставки, де кожен/кожна може стати автором/-кою — втілити своє бачення експозиції. Ми пропонуємо уявити те, на що саме ви воліли би подивитися в галерейному просторі.
Відкриття інтерактивного проєкту “Виставка, яку хочу побачити” в стінах галереї Артсвіт відбудеться 19 травня о 19:00. Він триватиме до 10 червня 2023 року.
“Куратор” і “кураторство” — мабуть одні з головних понять в сфері сучасного мистецтва. Щоправда для широкого загалу вони є або дещо незрозумілі, або й взагалі незнайомі. Ба більше, ті мають давню історію і з плином часу термін “куратор” зазнав певних трансформацій, а тому практика кураторства нині розуміється як нещодавно сформоване поле діяльності, що докорінно відрізняється від попередніх йому форм.
Цієї суботи ми пропонуємо трошки пролити світла на це важливе для світу мистецтва явище, з’ясувати хто такий куратор і чим той займається.
Виставка Костянтина Зоркіна "Захисний шар" завершилася — галерея Артсвіт йде на переекспозицію. Втім не сумуйте, бо ми вже почали готувати для вас нову виставку!
Продовжуючи минулу тему проєктів в онлайн-форматі, пропонуємо цієї суботи побудувати дискусію навколо подкастів про культуру.
В Україні цей формат активно почав поширюватись кілька років тому. За цей час з’явилось багато контенту на різноманітні теми. Наразі ми маємо широкий вибір того, що і кого послухати сьогодні. Тож гадаємо це явище варте обговорень.
Ділимося з вами тизером цікавої виставки про модерне та сучасне мистецтво родом із України — “Калейдоскоп історій. Українське мистецтво 1912-2023”. Представляє її Музей Державних художніх зібрань Дрездена (SKD) Albertinum. Вернісаж відбудеться 6-го травня, а триватиме виставка до 10-го вересня, тож якщо ви раптом зараз у Дрездені, палко радимо її відвідати. В експозиції є одна робота з колекції галереї Артсвіт — “Марія” із серії «Під час війни» (2016) Давида Чичкана.
2020-ий став роком онлайн-формату. Через пандемію усі звернулися до нього як до єдиної можливості презентувати свої проєкти і результати довгої праці. З того часу кількість різноманітних форматів та ініціатив в онлайн-просторі стрімко збільшилась. Повномасштабне вторгнення знов обмежило нашу мобільність. Задля збереження діалогу, онлайн-формат все ще лишається добрим інструментом залучення географічно більш широкої аудиторії.
Тож цієї суботи хочемо звернути вашу увагу на різні українські проєкти, за розвитком яких можна слідкувати в онлайн-просторі.
24 лютого 2022 року життя українців розділилося на ДО і ПІСЛЯ. Відтоді сталися тисячі трагедій, і на сьогодні війна триває. Незважаючи ні на що, ми навчилися не лише виживати та боротися за свободу, а й продовжувати жити та змінювати суспільні процеси. Рік тому всі українські заклади культури були змушені скасувати свої програми. Хтось переїхав або закрився, а інші почали адаптуватися до нових умов. Особливо в таких містах, що межують з лінією фронту, як Дніпро. Про цей досвід незабаром наша директорка Ірина Полікарчук розповідатиме на лекції в Польщі.
Які можливості створюють інституції для артдіячів/-ок: художників/-ць, артменеджерів/-ок, кураторів/-ок та людей, що цікавляться сучасним мистецтвом і хочуть долучитися до артспільноти? Дізнаєтесь на шостій зустрічі в межах нашої програми Розмови в галереї!
Запрошуємо поговорити про резиденції, гранти на реалізацію власних проєктів, оупен-коли, волонтерство на фестивалях та інші можливості для артдіяча/-ки та інституції знайти одне одного.
Галерея Артсвіт спільно з галереєю Лабіринт (Люблін, Польща) оголошують open call серед українських художників/-ць, кураторів/-ок та дослідників/-ць. Дедлайн – 17 червня 2023 року.