1
2
3
4
5
6
7
8
9
23
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».
23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
Нова айдентика галереї Артсвіт
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...
«Вихідні в містах, яких ви ще не знаєте»
09 жовтня 2021
«Вихідні в містах, яких ви ще не знаєте»

Публічна програма в межах виставки «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» продовжується: 9 та 10 жовтня 2021 року в Кам’янському та у Дніпрі відбудеться низка подій. 

9 жовтня у Музеї історії міста Кам’янського відбудеться спеціальна публічна програма «Про дар». Зокрема, там відбудеться показ фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (1928), зйомки якого проходили у Кам’янському, а також показ відео «Охорона праці» Даніїла Ревковского та Андрія Рачинського, екскурсія музеєм та обговорення.

10 жовтня в галереї Артсвіт відбудеться екскурсія виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», яку проведе співкураторка Анна Філіппова, а на Південному вокзалі - лекція Тетяни Портнової «Плацкартний квиток у минуле: що вокзали можуть розповісти про історію міста».

...
Перехід/Crossing. Перфоманси 5-го і 8-го жовтня
08 жовтня 2021
Перехід/Crossing. Перфоманси 5-го і 8-го жовтня

Перехід/Crossing - це 10-денна резиденція, простір для колаборації, дослідження та обміну. Взаємодія учасників відбуватиметься через створення групових та соло перформансів.

...
Екскурсія виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала»
07 жовтня 2021
Екскурсія виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала»

7 жовтня о 19:00 в галереї Артсвіт відбудеться екскурсія виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», яку проведе Тетяна Кочубінська - кураторка напрямку Кураторські практики.

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» - це результат спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт. 

...
The Under Ground. Перформативна прогулянка з Алісою Олєвою
06 жовтня 2021
The Under Ground. Перформативна прогулянка з Алісою Олєвою

Дніпровський метрополітен є одним з «мерехтливих об'єктів», який поєднує між собою залізничний вокзал і промзону, оминаючи центр міста і великі житлові квартали. Через незручність інфраструктури метрополітен навіть в години пік малолюдний. Його пасажиропотік всього 15 000 чоловік в день (для порівняння в Харкові - понад півмільйона людей). У ньому відсутні традиційні для метро атрибути: шум, візуальне сміття, реклама, тертя тіл одне об одного.

Художниця Аліса Олєва пропонує серію колективних перформативними жестів під злегка зміщеним під кутом, щоб прогулятися по метро, ​​пограти з ним, послухати і картографувати його.

 

...
Даніїл Галкін. Наглядач. Акція біля ресторану «Маяк»
05 жовтня 2021
Даніїл Галкін. Наглядач. Акція біля ресторану «Маяк»

14 жовтня з 19:00 до 21:00 буде відбуватись акція художника Даніїла Галкіна «Наглядач».  

Акцію «Наглядач» буде здійснено на будівлі колишнього ресторану «Маяк». Потужні світлові «вистріли» зі слідкуючих прожекторів, встановлені на даху будівлі, інтенсивно спрямовані на випадкових перехожих. «Наглядач» застає зненацька, осліплює та слідкує за перехожими.

 

...
OPEN CALL Воркшоп Юрія Кручака і Юлії Костерєвої «Локальне — нове глобальне»
04 жовтня 2021
OPEN CALL Воркшоп Юрія Кручака і Юлії Костерєвої «Локальне — нове глобальне»

Запрошуємо істориків, урбаністів, культурологів, мистецтвознавців студентів/ок відповідних факультетів (дисциплін), та жителів Дніпра, зацікавлених в дослідженні міста, обміні знаннями та компетенціями до участі у воркшопі Юрія Кручака і Юлії Костерєвої «Локальне — нове глобальне». Наслідуючи назву виставки, в рамках якої проходитиме серія воркшопів, ми ми будемо наближатись до міста і пізнавати його разом. Воркшопи стосуються методологій роботи з місцем, контекстом, публічним простором і надають учасникам можливості  для колективної роботи.

 

...
«Уявне місто Дніпро»: лекція fantastic little splash
30 вересня 2021
«Уявне місто Дніпро»: лекція fantastic little splash

Під час лекції fantastic little splash розкажуть про уявне місто Дніпро, яке існувало протягом століть у фантазіях, планах і помилкових уявленнях дніпрян та гостей міста. Побіжний огляд проєктів минулого (за часів Катерини та радянського періоду) знаходить своє продовження у сучасній міфології Дніпра — як в офіційній політиці, так і в цифровому фольклорі пересічних городян. Лекція побудована на архітектурних кресленнях, замальовках, ескізах, 3-D візуалізаціях, щоденникових записах, політичних обіцянках, хибних прогнозах, журналістських помилках, маркетингових стратегіях і народній творчості людей, які уявляли та продовжують уявляти місто, віддалено подібне до Дніпра.

...
«Симфонія тривоги» Саші Курмаза на Річному вокзалі
29 вересня 2021
«Симфонія тривоги» Саші Курмаза на Річному вокзалі

Використовуючи сім різних сигналів: повітряної тривоги, системи пожежної тривоги в приміщенні, охоронної сигналізації в приміщенні, сирени швидкої допомоги, поліції, МНС та автомобільну сигналізацію, художник створює урбаністичну «Симфонію тривоги». Коли ми чуємо такі звуки, у нас виникає відчуття тривоги та незахищеності. Звичайний порядок речей порушено кимось або чимось. Сигнали сповіщають про загрозу чи особливий стан речей, звертаючи увагу й на саме місце події, яке потребує втручання або допомоги. 

 

...
«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини
18 вересня 2021
«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини

Проєкт «Читанка» ініціює читанку-прогулянку і пікнік-обговорення у трьох міських локаціях: Палац студентів ДНУ (Палац Потьомкіна) –– ресторан «Маяк» –– Монастирський острів. Прогулянку побудовано навколо тексту Ірини Арістархової «Феміністський об’єкт», у якому дослідниця ставить питання: «Яким може бути новий тип мислення про об’єкти та турботу про них?»

...
Екскурсія виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» від кураторки Антоніни Стєбур
17 вересня 2021
Екскурсія виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» від кураторки Антоніни Стєбур

Запрошуємо до галереї Артсвіт на екскурсію виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», яку проведе кураторка Антоніна Стєбур 17 вересня о 19:00.

Нагадуємо, що виставка - результат спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт. Над її розробкою та втіленням працювали 4 кураторки: Дарина Скринник-Миська, Антоніна Стєбур, Ксенія Ульянова, Анна Філіппова. Кураторка напрямку: Тетяна Кочубінська.

...