Наступна лекція «Арт-ринок: аукціони, дилери, рейтинги продажів» з авторського курсу мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Контексти візуальної культури» – це звернення до теми купівлі і продажу творів мистецтва як у минулому, так і в наш час.
Музей – це храм чи цвинтар мистецтва? Що являють собою традиційні та сучасні музеї? Коли виникли перші художні музеї та якою була мета їх створення? В чому сутність діяльності цих інституцій в сучасному інформаційному суспільстві?
Разом з авторкою циклу лекцій «Контексти візуальної культури» Оленою Годенко-Наконечною спробуємо розібратися в цих питаннях
30 листопада запрошуємо вас на лекцію Валерія Мілосердова “Тренди сучасної документальної фотографії”. На лекції на прикладі фотосерій видатних фотографів будуть показані основні напрямки пошуку нової візуальної мови та розробки тем у сучасній документальній фотографії.
З 22 листопада в просторі Кімната буде предствалена анімаційна інсталяція Микити Лиськова "ENERGY OFF". Інсталяція присвячена енергії, її народженню, її функціонуванню, її візуалізації. Приводом для створення анімації послужила композиція Bryan Eubanks і Jason Kahn "Energy (Off)".
Родина Якутовичів — одна з найбільш цікавих творчих династій України, діяльність якої значно вплинула не лише на розвиток української графіки, а й на українське мистецьке середовище загалом. Yakutovych.Academy — дослідницький проект, ініційований Поліною Ліміною, концентрується на вивченні життя та творчого доробку митців та мисткинь цієї сім’ї. Окрему увагу команда проекту приділяє колу їхніх друзів, яке складалось, зокрема, з таких талановитих діячів української культури, як Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Микола та Ольга Рапай-Маркіш, Роман Корогодський, Тіберій Сільваші та Лесь Подерв’янський.
Чергова лекція Олени Годенко-Наконечної із циклу «Контексти візуальної культури» присвячена еволюції жанрів в образотворчому мистецтві від класики до сьогодення. Жанр мистецького твору може чимало повідати про його зміст та задум автора. Показовою є історія виникнення і розвитку жанрів – класичне мистецтво на кожному своєму етапі запроваджувало власну жанрову систему, яка відображувала основні концепції епохи, натомість сучасному мистецтву невипадково притаманна розмитість жанрової характеристики.
Лекція відбудеться 15 листопада. Початок о 19:00. Вхід вільний.
Запрошуємо фотографів взяти участь у портфоліо-ревю.
Портфоліо-ревю - загальноприйнятий у світовій практиці спосіб презентації своїх робіт для фотографів. В рамках заходу учасники представляють свої доробки знаним фотографам, кураторам, видавцям, власникам галерей, редакторам журналів, колекціонерам, представникам фотоагенцій, впливовим арт-критикам задля отримання коментарів, критики, аналізу творчості.
Цього разу дивитись та коментувати роботи буде Валерій Мілосердов.
Для всіх, хто вчиться на факультеті журналістики та мріє писати про мистецтво і культуру незабаром в Артсвіт стартує медіа-вокршоп Катерини Яковленко “Як писати про культуру, аби не було соромно”. Тож, якщо ви бажаєте не лише поглибити знання про мистецтво, а й стати тими, хто розповідає про нього людям, - не пропустіть!
3 листопада запрошуємо вас на відкриття виставки Георгія Зарі "Без меж" в "Кімнаті".
"Без меж" - проект без термінів, який не є закінченим, оскільки він довжиною в життя. Це проект про розширення меж і сприйняття світу, про дорослішання в сучасному суспільстві.
11 жовтня запрошуємо на відкриття нової виставки в просторі Кімната від студії 12345678910 "Будинок, що став грунтом". В місті Дніпро, за адресою вул. Січових Стрільців, 24 знаходиться зруйнований цегляний будинок. На даний момент він складається зі збереженого фасаду, що виходить на вулицю, декількох стін та нагромадження цегли, утвореного після обвалення будівлі.
Автори дивляться на руїну як на місце, позбавлене функції та контролю, тому відкрите для різних стихійних впливів: проявів природи, специфічної людської активності та процесів, що змінюють стан матеріалів будівлі. У цій роботі митці намагаються розглянути та проявити ці впливи, перезбираючи фрагмент безформності нагромадження цегли. Зруйнований будинок знаходиться на тій же вулиці, на якій знаходиться галерея, в 5 хвилинах від неї, тому пропонуємо глядачам пройти цей шлях і побачити роботу безпосередньо.
Цикл лекцій «Контексти візуальної культури» в новому сезоні відкривається лекцією «Історія мистецтва як історія стилів і напрямків – від Відродження до поп-арту». Авторка лекції Олена Годенко-Наконечна запрошує до спільної розмови про зв'язок стилю з країною його походження, про закономірності соціокультурного розвитку, про різницю між стилем і напрямком, про стилі минулого і напрямки сучасності.