Скульптура - це вид мистецтва, пов’язаний зі створенням об’ємних художніх форм у реальному просторі. На занятті ми пропонуємо визначити основні види скульптур та познайомимось з особливостями художньої практики сучасних скульпторів, таких як Ентоні Гормлі та Назар Білик. Відео-урок можна переглянути на сторінці галереї Артсвіт на YouTube.
Представляємо третє заняття курсу Артсвіт дітям онлайн, присвячене мозаїці. Відео-урок можна переглянути на сторінці галереї Артсвіт на YouTube.
Артсвіт дітям представляє другий онлайн урок, присвячений імпресіонізму - течії, представники якої прагнули найприродніше і найяскравіше відобразити реальний світ в його рухливості і мінливості, передати свої швидкоплинні враження.
Цього разу розглянемо, з якими труднощами доводилось мати справу митцями до винаходу фарб в тюбиках та дізнаємось про саму техніку наповнення туби фарбою, а також навчимося відрізняти Моне від Мане. Дізнаємося більше про українських представниць та представників напрямку.
Ми поговоримо про кола неофіційного мистецтва України в Києві, Львові, Одесі та про їх видатних представників: Карла Звіринського, Федора Тетянича, Флоріана Юр’єва, Олександра Аксініна, Олега Соколова та інших. Наголос буде зроблено на їхніх ідеях та практиці, пов’язаних з уявленнями про взаємини людини і простору – як їхні ідеї співставлялися з офіційною радянською ідеологією «космічної ери»? Як вони були пов’язані з традицією вітчизняного модернізму і мріями про освоєння простору? Якими були їхні світоглядні моделі? І, зрештою, яке місце в цій системі координат посідає Дніпро з його сьогоднішнім міфом «космічної столиці» України?
Тимчасово програма з мистецтва Артсвіт дітям переходить в онлайн формат. Щосуботи ми будемо викладати нові відеоуроки, тож всі охочі мають змогу вивчати мистецтво не виходячи з дому. Всі відео курсу будуть доступні на каналі галереї Артсвіт на YouTube. Створити роботи вдома можна буде з підручних матеріалів, базовий список яких є у відео.
Галерея Лабіринт (Люблін, Польша) представляє широкому загалу проєкт #колекціялабіринту #kolekcjalabiryntu - серію робіт з колекції Галереї Лабіринт.
В межах серії можна подивитись фотографії Барбари Грики, які є частиною проєту «Архітектура зсередини» (2018-2019).
Готуючись до наступного виставкового проєкту в Артсвіт, кураторка Наталія Чичасова та група художників - Ларіон Лозовий, Катерина Лисовенко, Павло Хайло і Анна Щербина - приїздили до Дніпра на резиденцію задля ознайомлення та дослідження явища “народного музею”, а саме музею заводу ім. Петровського, нині ТОВ ЕВРАЗ.
Людство у різні часи зіштовхувалось з епідеміями, пандеміями, війнами, масовим голодом та іншими випробуваннями, які несли за собою багато смертей та скалічених доль. Катерина Яковленко розповість про те, як чума, СНІД, голодомор та Чорнобиль вплинули на мистецтво.
В наші дні бракує доступного житла, особливо у великих містах. Процеси переміщення зробили життя у місті привілеєм окремих верств населення. Крім того, соціальні зміни, різноманітність нових моделей та способів життя впливають на вимоги та очікування щодо сучасного житла. Книга німецьких архітекторів/ок Урсули Клєефіш-Йобст, Петера Кеддерманна, Карен Юнґ “Усім потрібне житло. Справедливе, соціальне, доступне” пропонує всебічний огляд теми доступного житла: від значущих моделей 1920-х років до сучасних концепцій сьогодення.
Виданням книги українською займається видавництво CANactions, якому вже вдалось видати такі бестселери як “Міста для людей” Йена Ґела, “Чотири стіни та дах: складна природа простої професії” Рейніра де Граафа та “Правила пішохідного міста. 101 крок зі створення кращих місць”.
Наразі триває збір коштів на платформі Biggggidea і всі охочі мають два тижні, щоб передзамовити книгу та підтримати проєкт.
18 березня о 19:00 в галереї Артсвіт відбудеться презентація "Нові гранти та програми House of Europe". Програмні менеджери Ілона Демченко та Юрій Кірушок розкажуть про нові гранти та програми House of Europe, які відкриються у березні.
В перший день роботи експозиції запрошуємо прогулятись локаціями разом з митцями (Євген Нікіфоров, Олександра Кадзевич, Тарас Ковач, Джоселін МакГрегор, Манца Баєц, Алішія Фарнан, Роббі Колмен, Джо Годжес, Лореаль Приштай) та кураторам(Ілля Заболотний, Анастасія Хлестова) та дізнатись більше інформації про представлені роботи та кураторську роботу над створенням цілісної виставки від авторів.
Запрошуємо на презентацію фотокниги Марка Мілова. Видання створене на основі персонального виставкового проекту фотографа «За місцем проживання», який був представлений в галереї Артсвіт у січні-березні 2017 року. Світлини, зібрані з різних періодів та проєктів фотографа, є частиною довгострокового дослідницького проєкту Дніпропетровської школи фотографії.