Центр сучасної культури у Дніпрі підготував матеріал про те, як можна допомогти Україні в часі війни з-за кордону
We urge you to support the initiative of the Ukrainian professional community and sign a petition demanding cultural sanctions against the Russian Federation.
Ми планували відкрити виставку Люсі Іванової 25 лютого 2022 року, але 24 лютого Росія розв’язала повномасштабну війну на території України. Тому ця виставка не відкрилася в нашій галереї. Незабаром ми евакуювали роботи художниці з Дніпра. Сподіваємось представити роботи Люсі Іванової пізніше.
ЄрміловЦентр запустив онлайн-виставку “Кольорові скельця: життя посеред інших”
23 лютого о 19:00 відбудеться онлайн презентація та дискусія навколо проєкту “Secondary Archive: Україна та Білорусь”, що є винятковою ініціативою на європейському рівні, яка наголошує на проблемі невидимості жінок з Центральної та Східної Європи в сучасній історії мистецтва.
Представляємо 3D-тур виставкою Сергія Петлюка «Уламки», створеною в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт.
Сергій Петлюк - медіа-художник. Живе та працює в у Львові. Сфера зацікавлень: живопис, інсталяція, відеоінсталяція, нові медіа. Виставка «Уламки» є результатом індивідуальної резиденції художника в галереї Артсвіт, під час якої художник досліджував місто Дніпро.
Галерея Артсвіт представляє 3D-тур виставками «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» та «Один алфавіт і проєктні композиції», створеними в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт. Відепер подивитись експозиції можна в зручний час.
Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» є результатом роботи учасниць напрямку «Кураторські практики», а виставка «Один алфавіт і проєктні композиції» була створена Альоною Соломадіною під час індивідуальної резиденції у Дніпрі.
23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».
Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину.
Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.
Публічна програма в межах виставки «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» продовжується: 9 та 10 жовтня 2021 року в Кам’янському та у Дніпрі відбудеться низка подій.
9 жовтня у Музеї історії міста Кам’янського відбудеться спеціальна публічна програма «Про дар». Зокрема, там відбудеться показ фільму Дзиґи Вертова «Одинадцятий» (1928), зйомки якого проходили у Кам’янському, а також показ відео «Охорона праці» Даніїла Ревковского та Андрія Рачинського, екскурсія музеєм та обговорення.
10 жовтня в галереї Артсвіт відбудеться екскурсія виставкою «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», яку проведе співкураторка Анна Філіппова, а на Південному вокзалі - лекція Тетяни Портнової «Плацкартний квиток у минуле: що вокзали можуть розповісти про історію міста».