II Програма резиденцій галереї Артсвіт - це цикл освітньо-практичних заходів для кураторів та митців. Проєкт реалізується за підтримки УКФ. Формат передбачає групові резиденції із наставництвом кураторів з різних медіа: кураторство і візуальне мистецтво та паралельна публічна програма, яка складається з artist talks, лекції, кураторських екскурсій та двох виставок.
Кураторська резиденція відбуватиметься у два етапи. Перший етап складатиметься із теоретичних і практичних занять, структурованих у чотири модулі. Вони проходитимуть онлайн у понеділок та четвер впродовж двох тижнів: 16, 20, 23, 27 липня. Кожен модуль передбачає обговорення теоретичних текстів про кураторство та історію виставок, а також практичні завдання. Впродовж першого етапу резиденції учасники працюватимуть над розробкою спільної виставки. Ми чекаємо на вмотивованих кураторів, художників, які мріють стати кураторами, співробітників музеїв та галерей. Бажано мати попередній досвід роботи у мистецькій сфері.
Програма має міждисциплінарний перформативний характер, фокусується на теорії та практиці із наголосом на критичні й дослідницькі підходи. Основний фокус – розгляд позицій художника/-ці в історичних, культурних, інституційних контекстах країн Центрально-Східної Європи повоєнних часів.
Представляємо новий виставковий проєкт - «Це не музей — це завод». Виставка є дослідженням феномену народного музею, способів репрезентації історії у музейному просторі, зламів та точок неспівпадіння, що в ній проявляються. Дніпровський металургійний завод (колишній завод ім. Петровського) - одне з визначальних підприємств в Дніпрі, яке зіграло важливу роль в його розвитку та розбудові. На цьому заводі був створений один з перших народних музеїв при заводі в місті, в якому поступово назбирався великий корпус матеріалів, що сягає 37.000 експонатів. Експозиція музею, його приміщення, неодноразово зазнавали трансформацій, але одне залишалось незмінним— унаочнення величі історії заводу.
Виставку можна подивитись з 7 липня до 8 серпня. Вхід вільний.
Галерея Артсвіт і Verein PAErsche Aktions-Labor e.V. запрошують українських та німецьких перформансистів віком до 35 років до участі у проєкті »Перехід«.
»Перехід« - це двотижнева онлайн-резиденція та обмін між молодими німецькими та українськими артистами. Проєкт відбуватиметься з 13 по 26 липня 2020 року. Подати заявку можна 28 червня.
Найбільш вдало концепцію інклюзивності може описати лозунг, який прийшов від руху людей з інвалідністю в США за свої права, - “Нічого для нас без нас!”. Інклюзивним можна назвати мистецтво “з”, “для” та “про” всіх людей без виключення. Воно може перетинатися із соціально ангажованим мистецтвом, націленим на створення соціальних чи політичних змін, або з партисипативним, яке зацікавлене в залученні людей.
В межах Лабораторії соціальних змін пропонуємо переглянути відео-дослідження Яни Салахової про особливість та важливі аспекти такого явища як інклюзивне мистецтво. Відео поділене на дві частини, які можна переглянути на YouTube-каналі галереї Артсвіт.
Особливість пленера полягає в тому, що митець створює свою роботу не в звичних умовах майстерні, а на природі, малюючи пейзаж з натури. Пленер дає можливість побачити природну гру світлотіні, мінливість станів освітлення, а також - допомагає художнику відрізнити на своїй картині другорядне від важливого.
Курс складається з чотирьох відео, які можна подивитись на YouTube-каналі галереї Артсвіт. У вступній лекції мова йде про те, які можуть бути проєкти та з чого вони складаються. Друга лекція присвячення командам та лідерству, а про інструменти проєктного менеджменту та фінансування проєктів можна дізнатись з третьої та четвертої частин курсу.
Галерея Артсвіт представляє авторську екскурсію виставкою Антона Ткаченка “Все хорошо”. Проєкт є першою персональною виставкою харківського митця в Дніпрі.
Strange Time - перша в Україні масштабна міжнародна онлайн-виставка, створена українським художником Степаном Рябченко в рамках творчого об'єднання «Арт Лабораторія» у співпраці з Національним центром «Український Дім». Strange Time - новий формат, новий погляд на актуальні події в світі. Сучасні художники різних поколінь, які працюють в різних жанрах, досліджують дивний час і пропонують власну оцінку і сприйняття того, що відбувається в світі.
Інсталяція - вид сучасного мистецтва, що представляє собою просторову композицію, створену з різних матеріалів та готових форм. Пропонуємо всім охочим познайомитись ближче з цим видом мистецтва в межах онлайн курсу Артсвіт дітям.
Сьогодні ми готові відкрито повідомити - восени 2020 року галерея Артсвіт змінить локацію та переїде в стіни Центру сучасної культури в Дніпрі за адресою Крутогірний спуск, 21а.
На новому місці галерея Артсвіт продовжить функціонувати як незалежна інституція. Наша публічна програма надалі складатиметься із регулярних виставок, освітніх програм з мистецтва для дорослих та дітей, програм резиденцій, ми продовжимо поповнювати та актуалізувати власну колекцію українського мистецтва, сприятимемо розвитку сучасної культури та різних медіа.
На шостому занятті онлайн курсу Артсвіт дітям будемо розглядати концептуальне та абстрактне мистецтво. Знайдемо відмінності двох напрямків та дізнаємось більше про творчі методи відомих представників кожного з них. Спочатку викладачки розкажуть про те, що найважливіше в концептуальних мистецьких роботах, а потім - допоможуть зрозуміти, в чому полягає особливість абстракції.