Лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021"
23/11/2022

Лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021"

25 листопада о 18:00 в стінах галереї Артсвіт пройде лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021".

Вхід вільний. Реєстрація не потрібна.

На лекції ми поговоримо про роботи українських та міжнародних художників, що працювали у регіоні та/або роботи яких тематично пов'язані з регіоном. Прослідкуємо як будь-які старі категорії перестають працювати, а репрезентації регіону у мистецтві змінюються із переходом від гібридної війни у регіоні до загарбницької війни на знищення України. Всупереч смертоносній російській агресії, мистецькі проєкти реалізовані у період 2014–2021 років є свідченням розквіту культурного життя Донецької та Луганської областей, що не були окуповані Росією до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

Мистецтво сходу України – це мистецькі практики, що працюють з інфернальними просторами, такі що часто говорять про символічний потенціал повернення, тугу за домом, (пере)окреслюють ідентичності, проблематизують економічні відносини під час деіндустріалізації та безумовно таке, що з 2014 року реагує на гібридну війну Росії проти України.

Дмитро Чепурний – запрошений куратор Асортиментної кіманти, дослідник сучасного мистецтва, автор текстів. Живе й працює у Києві. Народився у 1994 році у Луганську на північ від Донецького вугільного басейну. З 2016 – 2020 рр. співпрацював з фондом Ізоляція. Закінчив філософський факультет КНУ імені Тараса Шевченка, стажувався в університеті Сент-Ендрюс у Великобританії, що на Північному морі. Куратор мистецьких резиденцій, зокрема, «Ландшафт як монумент» (2020), «Contemporary Art Rivne» (2021). Співавтор видання «Кураторський посібник» (2020) спільно з Катериною Яковленко та Олександрою Погребняк й видання «Межі колаборації: мистецтво, етика та Донбас» (2022) спільно з Вікторією Донован та Дар’єю Цимбалюк.

Виставка “Робоча кімната” у Дніпрі відбувається в результаті відбору на відкритому конкурсі (re)connection UA, пілотного проекту, який створений ГО “Музей сучасного мистецтва” у партнерстві з UNESCO та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO. Ця подія також завдячує підтримці ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства»

Інші новини

24 листопада 2022
Розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком

26 листопада, в цю суботу о 15:00 відбудеться розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком. Наприкінці серпня в Карпатських горах відбулась резиденція організована Асортиментною кімнатою. Курували програму Катя Бучацька та Борис Філоненко, а в якості учасни_ць долучились десять художників та художниць.“У ситуації, коли воєнна оптика маркує наші тіла і середовища нашого існування, скепсис щодо майбутнього трансформується у стани перманентних підтримувальних дій та підготовки до завтра. Контрнаступ може відбутися і в історії ідей про майбутнє.” - пише про резиденцію Борис Філоненко, пропонуючи майбутнім учасни_цям спільно порозмислити про ці ідеї. На зустрічі у Дніпрі ми поговоримо про майбутнє через призму резиденції, яка відбулась, та тих мистецьких напрацювань, що мали в ній місце.

...
07 листопада 2022
Нова виставка "Мені наснились звірі"

Ця виставка постала з роздумів про чарівний ліс, який раніше був для нас місцем прогулянок, умиротворення та спокою, а тепер повний загроз: замінована земля, місця вбивств, зґвалтувань та безпрецедентних колективних трагедій. Наш ліс став дрімучим, темним, повним страху. Але навіть у непроглядній темряві його мешканці — надзвичайні створіння — допомагають освітити шлях і побороти морок. Ці магічні істоти приходять у снах, живуть з нами вдома, тримають нас за руки, захищають на фронті, ховають загиблих.

...