Другий напрям Програми резиденцій галереї Артсвіт  завершився
09/10/2020

Другий напрям Програми резиденцій галереї Артсвіт завершився

Програма резиденцій галереї Артсвіт для художників закінчилась і ми вже сумуємо за нашими учасниками. Сьогодні згадуємо як це було та підбиваємо підсумки разом з вами. 

Цього року ми вдруге проводили резиденцію за підтримки Українського Культурного Фонду. Перша Програма резиденцій галереї Артсвіт пройшла у 2019 році та мала 3 напрямки: дослідницькі практики, перформанс та візуальне мистецтво. 

Цьогоріч в Артсвіт пройшли дві мистецькі резиденції: для кураторів та художників візуального напрямку. 

Кураторська резиденція завершилась на початку осені, а вже в середині вересня у Дніпро приїхали 9 художників з різних куточків країни, щоб провести в осінньому місті 3 тижні, дослідити його та створити свій творчий проєкт.

Нашою основною задачею було занурити учасників в нове для них культурне середовище та спонукати до рефлексій, створення  арт-об’єктів. Ми хотіли посилити цікавість до регіону і його культури, принести нові погляди на сучасне мистецтво і розширити можливості для представників локальної творчої спільноти. 

Для цього ми розбили резиденцію на 3 етапи: знайомство з містом, обговорення/викристалізування проєктів та продакшен робіт. 

  1. Знайомство з містом: екскурсійну програму розробила Віта Попова. Разом з нею художники мандрували містом та надихалися його історією, пізнавали різні сторони Дніпра -  індустріальну, представленої закутками по гілці станцій метрополітену; креативну, уособлену в екскурсійній програмі музеями, галереями та Центром сучасної культури у Дніпрі. Також було дуууже багато неформального спілкування від спільних походів в клуби до пікніків та яхтингу. 

  1. Обговорення проєктів та розробка концепції. Кураторами візуального напрямку за традицією стали київські художники родом з Дніпра Єгор Анцигін та Люся Іванова.  Робота над проєктами проходила їхнім менторством: кураторський внесок Єгора і Люсі складно переоцінити, адже саме вони допомагали художникам якнайкраще донести концепцію до глядача. 

  1. Продакшен робіт. Художники працювали над своїми картинами, відеоінсталяціями чи скульптурами, записували перформанси та здійснювали мистецькі акції, деякі з яких ми зможемо остаточно розкрити лише в кінці жовтня. На цьому проєктному етапі в резиденції основною задачею було підтримати художників і допомогти їм втілити ідеї в реальність, у чому особливу роль зіграла директорка галереї Ірина Полікарчук та проєктна менеджерка Ірина Харламова - саме їхній досвід роботи з сучасними українськими художниками допоміг зробити все швидко і згідно з задумом.

 

Зрештою, вся робота була завершена та 1 жовтня ми відкрили спільну виставку 9 художників “Зрозумів тебе”.

В центрі експозиції - спроба зрозуміти один одного, «код» міста Дніпро та середовище тимчасової творчої співпраці.

Митці в рамках виставки й резиденції підняли як глобальні питання інфраструктури міста та її інституцій, публічної пам’яті, медіазалежності сучасної людини, фемінізму, економіки, так і дуже інтимні, пов’язані з персональною пам’яттю про місце, переживання унікального досвіду “тут і тепер”.

Художники/-ці, роботи яких ви можете побачити в рамках виставки: 

Катерина Берлова

Богдан Бунчак

Валерія Карпань

Владислав Рябоштан

Олена Сіятовська

Максим Ходак

Марина Хрипун

Марк Чегодаєв

Віталій Шупляк

 

3 жовтня ми провели artist talk, де кожен учасник розказав про свої роботи, створені під час резиденції та протягом художньої практики раніше. Це був останній день резиденції, після якого митці роз’їхались по домівках, а ми почали підбивати підсумки резиденції та вже трохи сумувати за ними. 

Виставку “Зрозумів тебе” ви можете подивитися до кінця жовтня і ми радо запрошуємо вас в галерею Артсвіт з вівторка по суботу з 12:00 по 20:00. 

Окрема подяка за знимки фотографу Олександру Матюшкіну

За роботу над відео дякуємо операторці Юлії Вотченіковій

Комунікація проєкту: Ольга Самойленко та Катя Старокольцева-Скрипник

Стрім та фото експозиції: Роман Скрипник

Дизайн: Поліна Баканова

Запрошуємо до перегляду фотографій та чекаємо вас на наступних наших проєктах: резиденціях, лекціях, artist talk та студіях. 

Інші новини

29 грудня 2020
Цьогорічна програма “Артсвіт дітям. Сучасне мистецтво” завершилась

Протягом курсу діти вивчали не лише мистецтво, а й його зв’язок із соціумом. Викладачки обрали теми, які допомогли малечі дізнатись більше про сучасних митців та розширили уявлення про те, як за допомогою художніх творів можна виражати свою думку та громадянську позицію. 

...
22 грудня 2020
Представляємо авторську екскурсію виставкою Сергія Алієва-Ковики «Оголені»

“Оголеність - це завжди беззахисність. Коли ти оголений стоїш - ти беззахисний. Завжди нас одяг якось захищає чи ілюзію захисту дає, а тут - оця от беззахисність…”, - говорить художник.

Якщо ви ще не встигли подивитись експозицію або хотіли почути коментарі автора - запрошуємо до перегляду екскурсії виставкою на YouTube-каналі галереї Артсвіт.

 

...