Завершився перший напрям Програми резиденцій галереї Артсвіт
11/09/2020

Завершився перший напрям Програми резиденцій галереї Артсвіт

Завершився перший напрям Програми резиденцій галереї Артсвіт. Це кураторський напрям, в якому брали участь 4 резидентки з Києва, Львова, Одеси та Харкова під менторством Тетяни Кочубінської. 

Вже другий рік поспіль ми отримуємо грант й підтримку від УКФ на проведення Програми резиденцій. З самого початку ми планували створити сталу програму, яка буде працювати із року в рік і створювати можливості для художників в Україні.

Цьогоріч пандемія внесла свої корективи в плани всіх грантоотримувачів та працівників креативних індустрій в цілому, але нам вдалося провести резиденцію із дотриманням всіх рекомендацій МОЗ.

Ми відкрили Open Call 2 липня і тривав він всього 10 днів. Ми дуже хвилювалися, чи вийде в нас за такий короткий термін достукатись до нашої цільової авдиторії? Чи зможемо ми зібрати сильну, різноманітну кураторську групу?

Минуло 10 днів і результат нас здивував - ми отримали дуже багато заявок від кураторок з усієї країни. Ми із захопленням перечитували анкети й відкривали для себе нові імена. Врешті решт, конкурс на 1 місце становив аж 10 людей! Після тривалої командної роботи, вичитування надісланих текстів та обговорень з Тетяною Кочубінською, ми відібрали 4 кураторки:

Анастасію Хлестову з Харкова. Кураторку та співзасновницю 127garazh - простору для культурних ініціатив від художників і для художників.

Софію Короткевич зі Львова. Менеджерку Jam Factory Art Center - інституції центру сучасного мистецтва.

Катерину Цигикало з Києва. Старшу наукову співробітницю Національного художнього музею України.

Машу Целоеву з Одеси. Завідувачку виставкового відділу та кураторку Одеського художнього музею.

Вже за декілька днів після анонсу результатів відбору, кураторки почали працювати онлайн: читати теоретичні тексти та обговорювати їх з менторкою. Так вони працювали два тижні, готуючись до другого етапу резиденції - приїзду до Дніпра та роботи над спільною виставкою. 

Вже в кінці серпня ми зустріли кураторок в галереї Артсвіт, де почалася робота над концепцією. Рішення про тему ухвалювалось колегіально, адже у чотирьох кураторок є різний досвід, освіта та бачення. Це дозволяло в процесі роботи по-різному дивитися на одні й ті самі речі. 

Кураторки обрали тему ритуала та рутини - чи дорівнюють одне одному ці два поняття? Виставка стала пропозицією для глядача по-новому подивитися на звичний стан речей, переоцінити їхнє значення в житті людини, а також замислитись над тим, що у житті є важливим/неважливим ритуалом, а що переходить у рутину? 

Для створення експозиції були залучені роботи 12 українських художників та художниць: Вагріча Бахчаняна, Юлії Бєляєвої, Анни Звягінцевої, Віталія Кохана, Ольги Кузюри, Марії Куліковської, Каті Лесів, Сергія Попова, Олексія Сай, Станіслава Туріни, Ольги Федорової та Володимира Цюпко.

Коли роботи були у Дніпрі, почався монтаж експозиції: і тут ми маємо подякувати Денису Василюку за допомогу, бо його вклад неможливо переоцінити.

Поки тривав монтаж, тривала й екскурсійна програма: кураторки ближче знайомились з містом: відвідували музеї, галереї, майстерні та центри культури, знайомились з дніпровськими митцями та арт-менеджерами.

4 вересня все було голово і о 19:00 галерея Артсвіт відкрила двері для відвідувачів, презентуючи виставку “Чи дорівнює ритуал рутині?”, створену кураторками в процесі резиденції. До 25 вересня експозиція буде доступна глядачам. 

На завершення, ми висловлюємо подяку Харківській Муніципальній галереї, Василю Тимощуку та Альоні Соломадіній.

*** 

Програма резиденій галереї Артсвіт для кураторів - важливий етап роботи для нас, ним ми відкриваємо новий напрям у роботі галереї.

“Ми в галереї Артсвіт, працюючи з різними художниками та кураторами, розуміємо, що роль куратора є дуже важливою. В Україні, на жаль, немає професійної освіти для кураторів, саме вищі навчальних закладів. Тобто після школи вступити на куратора сьогодні, на жаль, неможливо. Усі ми розуміємо, що сьогодні роль куратора є дуже важливою. Це та людина, яка є медіумом між художником та глядачем. Це людина, яка дбає про художника та аудиторію водночас. 

Ми запросили менторити резиденцію кураторку, досвіду якої ми довіряємо - Тетяну Кочубінську.   Під її наставництвом група молодих кураторок початківців, але вже з з невеликим досвідом, пройшла навчальну програму й практичну частину і 4 вересня презентувала свій виставковий проєкт” - підсумовує директорка галереї Артсвіт Ірина Полікарчук.

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...