Зрозумів тебе

01 жовтня 2020 - 31 жовтня 2020

Виставка “ЗРОЗУМІВ ТЕБЕ”, створена дев’ятьма художниками й художницями з різних міст України. В центрі експозиції - спроба зрозуміти один одного, «код» міста Дніпро та середовище тимчасової творчої співпраці. Протягом кількох тижнів учасники та учасниці резиденції взаємодіяли між собою, ділилися мистецьким досвідом та досліджували місцевий контекст. 

Дослідження відбувалося через колективні прогулянки, групові дискусії, особисті дослідження і спостереження. 

Аби охопити якомога ширше поле цікавих аспектів життя міста, для участі були обрані художники, що працюють з різними медіа та темами. Деякі з них живуть у Дніпрі, або повертаються сюди періодично, деякі відвідали місто вперше.

Цьогоріч художники в рамках виставки й резиденції підіймають як глобальні питання інфраструктури міста та її інституцій, публічної пам’яті, медіазалежності сучасної людини, фемінізму, економіки, так і дуже інтимні, пов’язані з персональною пам’яттю про місце, переживання унікального досвіду “тут і тепер”.

Куратори візуального напрямку ІІ Програми резиденцій галереї Артсвіт - Єгор Анцигін та Люся Іванова. Художники/-ці: Катерина Берлова, Богдан Бунчак, Валерія Карпань, Владислав Рябоштан, Олена Сіятовська, Максим Ходак, Марина Хрипун, Марк Чегодаєв, Віталій Шупляк.

Програма резиденцій галереї Артсвіт та виставка реалізовані за підтримки Українського Культурного Фонду.

 

Про художників та творчі проєкти

Художниця: Берлова Катерина - народилася у 1986р. в Дніпропетровську, у 2004 році переїхала в Київ, де живе і працює. У своїх проєктах художниця досліджує теми повторення та травми, розглядаючи останню як відбиток часу, або видимий слід його присутності. В роботі вона часто використовує перцептивні методи, досліджуючи навколишній світ через запах, звук або дотик, наполягаючи таким чином на досвіді чуттєвого переживання. Катерина працює з інсталяцією, відео, живописом, звуком та сайт специфік мистецтвом. Проєкт: “ПРОГУЛЯНКА” Поліканальне відео.

Художник: Богдан Бунчак - народився влітку 1995 року в місті Долина Івано-Франківської області в сім’ї священника. До шести років проживав у містечку Болехів. Пізніше сім’я перебралася до Києва. Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка та Київській академії медіа мистецтва. Живе та працює в Києві. Як дослідник та художник, вже кілька років займається темою міжінституційних взаємин сучасного мистецтва та церкви. Його цікавить можливість встановлення найбільш тісного контакту, взаємодії та співпраці між системою сучасного мистецтва та православною церквою. Проєкт: “Stoglav. Archive” Архів православних друкованих видань та проєкт «Присвячується» - спроба міжінституційної комунікації мистецтва-церкви-влади.

Художник: Марк Чегодаєв - народився у 1997 році в Києві. Навчався на відділенні сценографії в НАОМА. У 2019 році закінчив курс Contemporary art у Kyiv academy of media arts. Цікавиться мистецтвом, яке передбачає особливий тип взаємин з глядачем, часто спонукаючи його до участі або виявляючи певну заангажованість. Часто це практики в форматі site-specific. Виробництво творів для художника не є самоціллю, його більше цікавить формування дискурсу в мистецтві, проєкти, які виходять за межі конкретного медіуму, піднімають певні питання і включають випадковість. Проєкт: “Таксі” партисипативна практика із супутнім artist-talk.

Художник: Владислав Рябоштан - народився в 1996 році у Дніпропетровську. З 2016 року навчається у НАОМА. Живописець, дизайнер. У своїх роботах досліджує тему промислового пейзажу і тему індустріальної спадщини. Цікавлять експеримент з техніками та різними медіа, проте переважно працює з олією, акрилом, емаллю. Проєкт: “Існуючі станції” серія робіт полотно, олія

Художниця: Лєна Сіятовська - народилася у Чехословаччині (зараз Чехія). Виросла у Дніпрі, живе та працює у Києві. Навчалася в Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара на факультеті філології та мистецтвознавства, пізніше в Університеті мистецтв у Познані. Працює з новими медіа, перформансом та інсталяцією. Основний інтерес художниці полягає у темі соціальних відносини, культурі споживання та ідентичності у діджитал-вимірі. У 2019 році отримала стипендію від Міністерства культури Польщі Gaude Polonia. Брала участь у виставках і резиденціях в Україні, Польщі, Литві та Німеччині. Проєкт: Відеоробота «Кабінет краси. Процедури».

Художник: Максим Ходак - Народився 2001 року в м. Біла Церква. Живу і працюю в м. Київ. Закінчив Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж. Наразі навчаюсь на дворічній програмі Contemporary Art в Kyiv Academy of Media Arts. У своїй творчій практиці займається питаннями минулого, архівів, історичної пам’яті. Особливо художника цікавить тема осмислення радянського спадку. Проєкт: “Мій улюблений олігарх” Акція.

Художниці: VARIABLE NAME / Назва змінна - колектив українських художниць Марини Хрипун і Валерії Карпань виник у результаті спільних досліджень. Разом вони працюють переважно з партисипативним мистецтвом та культурною освітою. Діяльність групи орієнтована на процеси комунікації та обміну у міському середовищі, візуальну (цифрову) антропологію, інклюзивність і мультисенсорні досвіди, практики пам’яті та комеморації, дослідження локальних наративів. Проєкт: 8 зала. Міф про місто, що розширюється під землю та над землею. Низка інтервенцій.

Художник: Віталій Шупляк - народився в 1993 році в Бережанах, Україна. Переважно займається відео, інсталяцією і просторовою діяльністю. Засновник «Pi» Gallery. Проєкт: «Авітамінози» об`єкти, «Гіпертензія» відеоінсталяція.