Кіптява. Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський

31 серпня 2018 - 13 жовтня 2018

 

 31 серпня о 19:00 в галереї Артсвіт відбудеться відкриття виставки «Кіптява», Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, кураторка Ксенія Малих. 

Мистецька практика Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського базується на дослідженні та звертається до соціальної проблематики. Вже більше року художники досліджують Дніпропетровський регіон. На початку року вони представили роботу, присвячену електротранспортній трагедії у Кам’янському 1996 р., “КТМ-5” на виставці номінантів премії PinchukArtCentre.

У новій виставці “Кіптява” художники презентують результати тривалого дослідження соціального середовища міста Кам’янське (до 2016 Дніпродзержинськ) міста з бентежною екологічною ситуацією, економічною та, як наслідок, демографічною кризою, пов’язаною із занепадом промисловості. Кам’янське як велике індустріальне місто з широкими проспектами та розлогими площами, сформоване потужними містотворчими підприємствами: ДМК, ДніпроАзот, ПХЗ, — узагальнюючий образ промислового міста України.

Після тривалої підготовчої стадії роботи над знайденими матеріалами в соціальних мережах та інших джерелах художники взаємодіяли з містом через неоприявнені дії у публічному просторі, результати яких можна буде побачити тільки на виставці. Також буде експонована відео-робота, створена на основі апропрійованих художниками матеріалів із соціальних мереж, зібраних за авторською методикою Ревковського та Рачинського.

Рефлексуючи зміни, які відбуваються в індустріальному секторі Дніпропетровщини з 2014 року, митці не відсторонюються від наслідків через свою художню практику, а навпаки маніфестують власну причетність та відповідальність.

Виставка триватиме до 13 жовтня. В межах паралельної освітньої програми відбудеться низка заходів: кураторсько-авторська екскурсія, лекція Ксенії Малих «Художник як дослідник», ворк-шоп Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, час та деталі згодом.

Вхід вільний. 18+

Афіша