Чи дорівнює ритуал рутині?

04 вересня 2020 - 25 вересня 2020

Виставка «Чи дорівнює ритуал рутині?» пропонує по-новому глянути на звичний стан речей, переоцінити їхнє значення в житті людини, а також замислитись над тим, що у нашому житті є важливим або неважливим ритуалом, а що переходить у рутину.

Виставка пропонує глянути зі сторони на свої ритуали – особисті або всезагальні, буденні та винятково-урочисті, зрозуміти їхню тотожність із значенням рутини і визначити для себе, чи комфортний такий стан речей, яким він зараз він є. Тут ми шукаємо відповіді від авторів та авторок про співіснування ритуалу та рутини в саме їхньому мистецтві, а також переглядаємо, як наші особистісні ритуали перейшли в рутину, в зв’язку з втратою відчуття сакральності до них людини 21-го століття, якій завжди бракує часу на відчуття себе тут і зараз.    

Експозиція - результат спільної роботи учасниць в рамках резиденції. Над концепцією і втіленням працювали 4 кураторки під керівництвом Тетяни Кочубінської. 

Анастасія Хлестова з Харкова. Кураторка та співзасновниця 127garazh - простору для культурних ініціатив від художників і для художників.

Софія Короткевич зі Львова. Менеджерка Jam Factory Art Center - центру сучасного мистецтва.

Катерина Цигикало з Києва. Старша наукова співробітниця Національного художнього музею України.

Марія Целоєва  з Одеси. Завідувачка виставковим відділом та кураторка Одеського художнього музею.

У виставці можна побачити роботи наступних художників й художниць:


Вагріч Бахчанян

Юлія Бєляєва

Анна Звягінцева

Віталій Кохан

Ольга Кузюра

Марія Куліковська

Катя Лесів

Сергій Попов

Олексій Сай

Станіслав Туріна

Оля Федорова

Володимир Цюпко

Проєкт реалізовано за підтримки УКФ.