Артсвіт дітям. Творчість єднає
13/09/2022

Артсвіт дітям. Творчість єднає

Ми продовжуємо програму з мистецтва для дітей від 6 до 13 років. Новий курс має соціальне спрямування й називається “Артсвіт дітям. Творчість єднає”. Ця програма є одним із напрямків діяльності соціального хабу, що функціонує на базі Центру сучасної культури у Дніпрі (DCCC) з початку повномасштабної війни. Тут проходять події, які сприяють посиленню комунікації між різними спільнотами міста та інтеграції вимушених переселенців, підтримують українських митців та мисткинь, а також надають простір для дослідження та розуміння української культури й ідентичності.

З 20 вересня щовівторка проходитимуть заняття для дітей 10-13 років о 16:30 та щосуботи з 24 вересня для дітей 6-9 років о 12:00. Для найбільш ефективної роботи в межах навчальної програми рекомендуємо обрати для регулярного відвідування один із днів відповідно до віку.

Посилання на нові реєстрації шукайте за посиланням - https://linktr.ee/artsvitgallery


Проєкт “Артсвіт дітям” має на меті познайомити дитину із багатогранним і цікавим світом мистецтва та спростувати думку, що він нудний чи важкий для сприйняття. Ми переконані в тому, що через мистецтво дитина краще пізнає світ і набуває різні навички, які стануть у нагоді в дорослому світі та в будь-якій професії, навіть технічній.

Протягом нової програми «Артсвіт дітям. Творчість єднає» учасники дізнаються більше про історію мистецтва, його напрями, техніки, про митців і мисткинь та створять групові проєкти на запропоновані теми. Заняття відбуватимуться в галереї, де проходять виставки, завдяки чому мистецтво стане основою для роботи в групах і провідником у дослідження себе та світу.

Робота в команді – це передусім взаємодія з іншими задля досягнення спільної мети – створення проєкту. Завдяки такому формату діти зможуть навчитися пропонувати власні ідеї, слухати один одного, знаходити компромісні рішення та розподіляти між собою відповідальність. Груповий проєкт дозволить кожному подивитися на питання не тільки своїми очима, а й під іншим кутом, що сприятиме більш глибокому дослідженню. Працюючи над проєктом як єдиний організм, діти зможуть відчути свою важливість та приналежність до суспільства, а також виявити та посилити свою ідентичність.

Формою проєкту виступає модель суспільства, в якій внесок кожного важливий і впливає на кінцевий результат, а продуктом є артоб’єкт.

Мета курсу – через створення мистецького проєкту показати важливість соціалізації та комунікації в суспільстві, навчити взаємодії в команді й надати дитині можливість відчути себе артдіячем, пройшовши шлях від ідеї до реалізації та презентації проєкту.

Авторки і викладачки програми: Алевтина Ковтун та Альона Самофалова.

Зверніть увагу! Для участі потрібно реєструватися на кожне заняття.

Програма складається з 15 занять*, розбитих на три блоки:
1. Живопис. Картина "Портрет друга":
1) Вступ до теми «Живопис. Картина “Портрет друга”»
2) Історія жанру портрета
3) Психологія кольору
4) Портрет друга. Історія героя
5) Презентація робіт першого блоку
Додаткове заняття для обох груп – “Мій портрет в техніці флюїд арт”
2. Інсталяція-дослідження "Людина і
соціум: взаємовплив":
1) Вступ до теми «Інсталяція-дослідження "Людина і соціум: взаємовплив"»
2) Фігура як особистість
3) Створення інсталяції
4) Завершення інсталяції
5) Презентація робіт другого блоку
3. Перформанс, театр тіней, фото-, відеоколаж:
1) Вступ до теми «Перформанс, театр тіней, фото-, відеоколаж»
2) Дискусія тіней як символу
3) Створення відео
4) Презентація робіт третього блоку
5) Монтаж виставки

За результатами програми планується групова виставка в галереї Артсвіт.

*Тривалість заняття -- 60 хвилин: 10-15 хвилин – теоретична частина та 45 хвилин – практична.

Інші новини

21 лютого 2023
Правила відвідування галереї Артсвіт
Ми щиро радіємо тому, що у воєнний час продовжуємо працювати — відкривати виставки, проводити програми для дітей та різні публічні заходи. Це додає нам сил і віри в те, що мистецтво і культура загалом є важливою частиною здорового суспільства, а також голосом України в світі. Ми помітили, що наша аудиторія розширилась, з'явились нові зацікавлені обличчя. Також часто почали отримувати запитання щодо специфіки роботи та відвідування галереї. Саме тому вирішили зібрати кілька основних тез, з якими рекомендуємо ознайомитись
...
18 лютого 2023
Артсвіт дітям. Open call

В 2023 році розпочинаємо наступний етап програми з мистецтва "Артсвіт дітям". Саме тому шукаємо нових викладачів чи викладачок з цікавими та інноваційними підходами до викладання та вивчення мистецтва дітьми. Якщо ви маєте досвід роботи з дітьми в сфері мистецтва, подавайте заявку на наш відкритий конкурс.

...