ІІІ Програма резиденцій Артсвіт
05/08/2021

ІІІ Програма резиденцій Артсвіт

Ось вже третій рік галерея Артсвіт продовжує залучати митців та кураторів до участі в програмі резиденцій, щоб формувати нове бачення міста Дніпро.
Запрошувати людей з професійної спільноти застосувати власний творчий потенціал в межах Дніпра, вливати нову кров в жили цього індустріального мільйонника і тим самим трансформувати його. ІІІ Програма резиденцій галереї Артсвіт - це цикл освітньо-практичних заходів для кураторів та митців. Цьогорічну програму було реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

В рамках Програми резиденцій Артсвіт у 2021 році були реалізовані два напрями: Кураторські практики та індивідуальні мистецькі резиденції.
Кураторкою напрямку Кураторські практики стала Тетяна Кочубінська. Переможцями open-call і відповідно учасницями програми стали чотири кураторки: Антоніна Стєбур, Анна Філіппова, Дарина Скринник-Миська, Ксенія Ульянова. Резидентки познайомилися з дніпровськими митцями і мисткинями, дослідили важливі культурно-суспільні точки Дніпра та регіону, щоб краще зрозуміти контекст в якому живуть люди.
Результати Кураторських практик будуть презентовані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

До участі в індивідуальних мистецьких резиденціях були запрошені Альона Соломадіна, Сергій Петлюк та перфоманс проект zabih.
Впродовж програми учасники/-ці знайомились з місцевою мистецькою спільною та досліджували Дніпро, поринали в різнобічну сутність міста.
Результати цього напряму Програми резиденцій Артсвіт будуть експоновані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

Також в межах обох резиденцій відбудуться публічні події - лекції, workshop та artist talk.

Інші новини

23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...