ІІІ Програма резиденцій Артсвіт
05/08/2021

ІІІ Програма резиденцій Артсвіт

Ось вже третій рік галерея Артсвіт продовжує залучати митців та кураторів до участі в програмі резиденцій, щоб формувати нове бачення міста Дніпро.
Запрошувати людей з професійної спільноти застосувати власний творчий потенціал в межах Дніпра, вливати нову кров в жили цього індустріального мільйонника і тим самим трансформувати його. ІІІ Програма резиденцій галереї Артсвіт - це цикл освітньо-практичних заходів для кураторів та митців. Цьогорічну програму було реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

В рамках Програми резиденцій Артсвіт у 2021 році були реалізовані два напрями: Кураторські практики та індивідуальні мистецькі резиденції.
Кураторкою напрямку Кураторські практики стала Тетяна Кочубінська. Переможцями open-call і відповідно учасницями програми стали чотири кураторки: Антоніна Стєбур, Анна Філіппова, Дарина Скринник-Миська, Ксенія Ульянова. Резидентки познайомилися з дніпровськими митцями і мисткинями, дослідили важливі культурно-суспільні точки Дніпра та регіону, щоб краще зрозуміти контекст в якому живуть люди.
Результати Кураторських практик будуть презентовані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

До участі в індивідуальних мистецьких резиденціях були запрошені Альона Соломадіна, Сергій Петлюк та перфоманс проект zabih.
Впродовж програми учасники/-ці знайомились з місцевою мистецькою спільною та досліджували Дніпро, поринали в різнобічну сутність міста.
Результати цього напряму Програми резиденцій Артсвіт будуть експоновані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

Також в межах обох резиденцій відбудуться публічні події - лекції, workshop та artist talk.

Інші новини

18 вересня 2021
«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини

Проєкт «Читанка» ініціює читанку-прогулянку і пікнік-обговорення у трьох міських локаціях: Палац студентів ДНУ (Палац Потьомкіна) –– ресторан «Маяк» –– Монастирський острів. Прогулянку побудовано навколо тексту Ірини Арістархової «Феміністський об’єкт», у якому дослідниця ставить питання: «Яким може бути новий тип мислення про об’єкти та турботу про них?»

...
11 вересня 2021
Кураторські практики: резидентки про свою виставку «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала»

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» виходить за межі білого куба в міський простір, щоб активно залучити мешканців і мешканок міста в процес вибудовування відносин з відчуженим міським простором. Кураторки виставки розкажуть про процес підготовки до виставки, кураторську концепцію та специфіку виходу за межі території мистецтва.

Вони також поговорять про неконвенціональні кураторські стратегії: як працювати з нематеріальним мистецтвом, курувати події та перформативні жести? Яким чином мова мистецтва може бути такою, що об'єднує атомізоване суспільство для усвідомлення і вирішення соціальних й політичних проблем? Як змінюється роль куратора і художника, коли вони працюють поза музейним простором?

...