ІІІ Програма резиденцій Артсвіт
05/08/2021

ІІІ Програма резиденцій Артсвіт

Ось вже третій рік галерея Артсвіт продовжує залучати митців та кураторів до участі в програмі резиденцій, щоб формувати нове бачення міста Дніпро.
Запрошувати людей з професійної спільноти застосувати власний творчий потенціал в межах Дніпра, вливати нову кров в жили цього індустріального мільйонника і тим самим трансформувати його. ІІІ Програма резиденцій галереї Артсвіт - це цикл освітньо-практичних заходів для кураторів та митців. Цьогорічну програму було реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

В рамках Програми резиденцій Артсвіт у 2021 році були реалізовані два напрями: Кураторські практики та індивідуальні мистецькі резиденції.
Кураторкою напрямку Кураторські практики стала Тетяна Кочубінська. Переможцями open-call і відповідно учасницями програми стали чотири кураторки: Антоніна Стєбур, Анна Філіппова, Дарина Скринник-Миська, Ксенія Ульянова. Резидентки познайомилися з дніпровськими митцями і мисткинями, дослідили важливі культурно-суспільні точки Дніпра та регіону, щоб краще зрозуміти контекст в якому живуть люди.
Результати Кураторських практик будуть презентовані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

До участі в індивідуальних мистецьких резиденціях були запрошені Альона Соломадіна, Сергій Петлюк та перфоманс проект zabih.
Впродовж програми учасники/-ці знайомились з місцевою мистецькою спільною та досліджували Дніпро, поринали в різнобічну сутність міста.
Результати цього напряму Програми резиденцій Артсвіт будуть експоновані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

Також в межах обох резиденцій відбудуться публічні події - лекції, workshop та artist talk.

Інші новини

24 листопада 2022
Розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком

26 листопада, в цю суботу о 15:00 відбудеться розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком. Наприкінці серпня в Карпатських горах відбулась резиденція організована Асортиментною кімнатою. Курували програму Катя Бучацька та Борис Філоненко, а в якості учасни_ць долучились десять художників та художниць.“У ситуації, коли воєнна оптика маркує наші тіла і середовища нашого існування, скепсис щодо майбутнього трансформується у стани перманентних підтримувальних дій та підготовки до завтра. Контрнаступ може відбутися і в історії ідей про майбутнє.” - пише про резиденцію Борис Філоненко, пропонуючи майбутнім учасни_цям спільно порозмислити про ці ідеї. На зустрічі у Дніпрі ми поговоримо про майбутнє через призму резиденції, яка відбулась, та тих мистецьких напрацювань, що мали в ній місце.

...
23 листопада 2022
Лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021"

25 листопада о 18:00 в стінах галереї Артсвіт пройде лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021". На лекції ми поговоримо про роботи українських та міжнародних художників, що працювали у регіоні та/або роботи яких тематично пов'язані з регіоном. Прослідкуємо як будь-які старі категорії перестають працювати, а репрезентації регіону у мистецтві змінюються із переходом від гібридної війни у регіоні до загарбницької війни на знищення України. Всупереч смертоносній російській агресії, мистецькі проєкти реалізовані у період 2014–2021 років є свідченням розквіту культурного життя Донецької та Луганської областей, що не були окуповані Росією до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

...