ІІІ Програма резиденцій Артсвіт
05/08/2021

ІІІ Програма резиденцій Артсвіт

Ось вже третій рік галерея Артсвіт продовжує залучати митців та кураторів до участі в програмі резиденцій, щоб формувати нове бачення міста Дніпро.
Запрошувати людей з професійної спільноти застосувати власний творчий потенціал в межах Дніпра, вливати нову кров в жили цього індустріального мільйонника і тим самим трансформувати його. ІІІ Програма резиденцій галереї Артсвіт - це цикл освітньо-практичних заходів для кураторів та митців. Цьогорічну програму було реалізовано за підтримки Українського Культурного Фонду.

В рамках Програми резиденцій Артсвіт у 2021 році були реалізовані два напрями: Кураторські практики та індивідуальні мистецькі резиденції.
Кураторкою напрямку Кураторські практики стала Тетяна Кочубінська. Переможцями open-call і відповідно учасницями програми стали чотири кураторки: Антоніна Стєбур, Анна Філіппова, Дарина Скринник-Миська, Ксенія Ульянова. Резидентки познайомилися з дніпровськими митцями і мисткинями, дослідили важливі культурно-суспільні точки Дніпра та регіону, щоб краще зрозуміти контекст в якому живуть люди.
Результати Кураторських практик будуть презентовані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

До участі в індивідуальних мистецьких резиденціях були запрошені Альона Соломадіна, Сергій Петлюк та перфоманс проект zabih.
Впродовж програми учасники/-ці знайомились з місцевою мистецькою спільною та досліджували Дніпро, поринали в різнобічну сутність міста.
Результати цього напряму Програми резиденцій Артсвіт будуть експоновані з кінця серпня по жовтень 2021-го року.

Також в межах обох резиденцій відбудуться публічні події - лекції, workshop та artist talk.

Інші новини

17 червня 2022
Покази українського кіно в Артсвіт

Галерея Артсвіт та Культура Медіальна запускають покази українського кіно. Протягом червня та липня в Артсвіт можна буде подивитися фільми, що вже стали класикою, та нові стрічки українських режисерів.

До добірки увійшли ігрові, документальні та короткометражні стрічки, класика українського кінематографа, фільми 1990-х та 2000-х. Влаштовуючи ці кінопокази, ми прагнемо більше говорити про нашу культуру й історію боротьби проти російського колоніалізму, а також актуалізувати імена та доробок українських режисерів.

...
15 червня 2022
Buy Art to Support Ukraine. Допомога медикам
Навесні ми спільно з Центром сучасної культури у Дніпрі запустили ініціативу Buy Art to Support Ukraine — благодійний розпродаж графіки українських митців та мисткинь 20 століття. На кошти, отримані від продажу художніх робіт, нам вдалося придбати машину швидкої допомоги та привезти її з Німеччини до Дніпра. Вчора автівка відправилася на службу до медиків. Дякуємо всім, хто вже встиг долучитися до ініціативи. Ви зробили важливий внесок у порятунок наших військових, бо зараз саме до Дніпра везуть більшість поранених з передової, а медики потребують все більше обладнання та машин.
...