Захисний шар. Костянтин Зоркін

09 лютого 2023 - 06 травня 2023

Про автора

Костянтин Зоркін народився 1985 року в місті Харків.

Працює з такими медіа: перформанс, інсталяція, графіка, скульптура, ленд-арт, театр ляльок. 

У своїй практиці використовує натуральні матеріали (дерево, метал) та ручні засоби їхньої обробки. 

У творчості митця ключовою темою є повернення мистецтву його магічної та міфологічної функції.

Проєкт «Захисний шар» є продовженням творчої практики Костянтина, але зміни реальності, які відбуваються зараз, змусили його переглянути значення створених раніше образів та винайдених технік.
 
Художній світ, який Костянтин створював в останні роки з дерева, несподівано доповнився металом. Для митця метал завжди був агресивним матеріалом, на відміну від дерева. Робота з ним завжди супроводжується небезпекою: зварювання, опіки, іскри, вогонь, іржа, поранення — потенція травмування закладена у металі, бо він твердіший за людське тіло. У представленому проєкті травмуючий і травмований метал стає втіленням почуттів воєнного часу, постійного співвідношення захисту й беззахисності.

“Я думаю, що моя творчість та цей проєкт не може бути документальним свідоцтвом трагедії у буквальному сенсі, але мистецтво рідко розповідає й описує події прямо. Мені важливо, щоб творчість фіксувала те душевне і фізичне напруження, що зараз поєднує всіх нас у боротьбі з ворогом, та підтримувала віру. Моя художня мова завжди містила у собі тему перемоги над смертю, проте лише тепер ця тема перестала бути абстрактною” – розповідає Костянтин Зоркін.

9 лютого о 18:00 в стінах галереї Артсвіт відбулося відкриття виставки “Захисний шар” Костянтина Зоркіна.
А вже 10 лютого о 18:00 пройшла розмова про Харків у Дніпрі з художником за участі Наталії Іванової – директорки харківського центру сучасного мистецтва YermilovCentre.
Виставку можна переглянути до 6-го травня з вівторка по суботу, з 12:00 до 19:00. Вхід вільний.

Відео

Афіша