За кілька днів у галереї Артсвіт відкриється виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа»
07/06/2021

За кілька днів у галереї Артсвіт відкриється виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа»

11 червня о 18:30 в галереї Артсвіт відкриється виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа». Виставка – перший проєкт галереї на новому майданчику – в стінах Центру сучасної культури у Дніпрі.

Персональна виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа» – продовження критичного мистецького висловлювання художниці щодо функцій методу соціалістичного реалізму. Проєкт в галереї Артсвіт слідує за виставкою «Дисципліноване бачення», яка наразі триває в Національному художньому музеї України (NAMU). 

Лада Наконечна пройшла всі ланки мистецької освіти в Україні: навчалась в художній школі, Дніпровському художньому коледжі та Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, проте як художниця формувалась шляхом самоосвіти та всупереч пострадянській академічній системі. 

У «Дисциплінованому баченні. Школа» художниця фокусується на мистецькій освіті. Художники, що навчаються у вищих мистецьких закладах України й досі залишаються спадкоємцями школи, сформованої в радянський час. Мистецька освіта в радянських республіках була штучно повернута до старих академічних принципів та в повоєнний час взята під контроль Академії мистецтв СРСР, яка виробляла її стандарти. 

Частина робіт, що будуть представлені, створені спеціально для виставки в галереї Артсвіт – об’єкти, настінні малюнки та інші графічні твори. Основою для деяких з робіт Лади Наконечної стали графічні твори радянських художників 1950-1970 рр. з колекції галереї, які також стали часткою експозиції.

Створюючи роботи для виставки «Дисципліноване бачення. Школа», художниця бере за основу звичні для освітнього процесу інструменти та матеріали: копіювання, штудіювання засобами малюнку, використання штучного освітлення для моделювання форми об’єктів, масштабування тощо.

Експозиція побудована на ідеї наслідування та повторення, але авторка оприявнює вибірковість побаченого або обраного, керовану частковою сліпотою, що, у свою чергу, призводить до протилежних першоджерелу формовиражень. 

Виставку «Дисципліноване бачення. Школа» можна подивитись до 31 липня 2021 року. 

Нагадуємо, що відтепер галерея Артсвіт знаходиться на першому поверсі Центру сучасної культури у Дніпрі за адресою Крутогірний узвіз, 21а. 

За кілька днів у галереї Артсвіт відкриється виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа»

Інші новини

08 червня 2023
Наш проєкт "Розмови в галереї" завершився

Минулого тижня завершився наш проєкт "Розмови в галереї". За три місяці, що той тривав, ми провели 12 зустрічей у двох форматах — лекції та дискусії, де підняли чимало важливих тем.

...
07 червня 2023
Запрошуємо на фінісаж інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"

Протягом трьох тижнів відвідувачі галереї Артсвіт мали можливість відчути себе автором/-кою і створити власну "уявну" виставку в партнерстві зі штучним інтелектом. У результаті такої творчої співпраці з'явилося майже 400 експозицій. Фінальною точкою інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити" стане монтаж візуального зібрання у просторі галереї.

Ми запрошуємо вас долучитися до цієї спільної дії, тим самим підсумувавши роботу всіх учасників/-ць проєкту. Побачити фізично як власні генерації, так і зображення "уявних" виставок інших авторів/-ок. А також подискутувати про те, що з цього вийшло і обмінятися думками.

...