Історії війни. Ігор Гусєв
12/09/2022

Історії війни. Ігор Гусєв

Починаємо тиждень зі ще одного тексту, присвяченого автору, що бере участь у виставці "Як у кіно...". Мова йде про Ігоря Гусєва. В цій публікації ви дізнаєтеся більше про його роботи та те, що за ними стоїть. Матеріали взяті з інтерв'ю Суспільному та Bird in flight.

"З початком війни я відчув себе урбаністичною твариною, за якою ведеться цілодобове полювання. Дізнався багато нового про себе та своїх знайомих. Усі мої звичні стани, включаючи мрійливість і споглядання, перетворилися на лють.

Я перестав працювати в одній зі своїх студій, що знаходиться на березі моря. Російська ескадра на горизонті викликала надто суперечливі почуття. Зате тепер в Одесі модно говорити українською, чого не спостерігалося останні тисячу років. Приїжджих мало, але вони є. Купаються в морі, яке кишить російськими мінами.

Кожен має свою війну. У солдата вона одна, у волонтера інша, у художника — третя. Головна моя зброя — це погляд, що аналізує реальність. Ворог, який прийшов на нашу землю, за всієї своєї кровожерливості досить тупий і комічний. Тому головним своїм завданням я вважаю створення оперативних наративів. Метафізика, яку я шукав у своїх роботах у довоєнний період, змінилася іншим підходом. Його можна охарактеризувати як мистецтво швидкого реагування, скорочено «МИШВИР».

Від формулювання «на злобу дня» віє чимось совковим. А от мистецтвом швидкого реагування зараз зайнятий практично кожен український художник. Для створення такого мистецтва потрібно перебувати у стані зміненої свідомості, а це передбачає:
— сирени повітряної тривоги, постріли, вибухи;
— інформацію про те, що відбувається, з власного вікна або з інтернету;
— бажання висловити все, що ти думаєш про цю грьобану війну.

Якщо це присутнє, треба швидше домальовувати, підфарбовувати і викладати в мережу, доки не розрядився гаджет. Сьогодні нам доводиться переосмислювати буквально все — стереотипи, моделі поведінки, своє ставлення до культури та соціуму — і робити це у режимі військового буддизму: тут і зараз, під обстрілами й бомбардуваннями. Моє найсильніше візуальне враження під час війни — український прапор, який став символом волелюбності та патріотизму у всього людства. Зрозуміло, що сьогодні це тренд, але все одно приємно й тепло."

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...