Інтерактивний проєкт "Виставка, яку хочу побачити"

19 травня 2023 - 10 червня 2023
 

Що хотів сказати автор/-ка? Що я бачу в цьому? Два питання, з яких починається знайомство з експозицією. Часом ми намагаємось зрозуміти митця/мисткиню, дізнатись більше про його/її досвід, а іноді – самих себе, зосереджуючись на відчуттях і власному баченні. Залежно від оптики, яку ми обираємо, формується наше сприйняття виставки, а далі – все впирається в питання інтерпретації.

З давніх давен мистецтво мало в собі серед інших й катарсичну функцію. Вважалося, що воно очищує людину, впливає на внутрішню гармонію особистості, сприяє збереженню і відновленню душевної рівноваги. Згадайте, коли ми втомлюємось від реальності, нам хочеться чогось іншого, потрібно змінити точку зору, що і пропонує мистецтво. У найскладніші часи люди звертаються до цієї практики і воно все частіше виконує зцілювальну функцію. 

Наразі дуже гостро відчувається потреба не тільки в мистецтві, а й просторі, де можна поринути у свої думки і почуття. Власне тому ми вирішили сфокусуватися на тому, що потрібно кожному з нас саме зараз. Пропонуємо вам зайняти позицію автора/-ки, уявити та зафіксувати власні образи і переживання. Надаючи слово відвідувачам, ми формуємо колективне висловлювання, яке врешті зможемо візуалізувати завдяки штучному інтелекту. 

Тож, уяви виставку, яку хочеш побачити.

 

КОЛИ: 19 травня — 10 червня 2023 року
ДЕ: галерея Артсвіт, Дніпро, Крутогірний узвіз 21а. Вхід через розсувні двері з боку Успенської площі

ВХІД ВІЛЬНИЙ

 

Авторка проєкту: Олександра Шовкун
Координатори: Ірина Полікарчук, Станіслав Пивонос
Дизайн: Алла Сорочан