Дніпропетровська школа фотографії

Дніпропетровська школа фотографії

Фотокнига українською та англійською мовами.
Художня географія. Дніпропетровська школа фотографії: Семен Просяк, Олександр Фельдман, Юрій Бродський, Марк Мілов, Станіслав Полонський / (ідея проекту «Художня географія» В. Горб). – Дніпропетровськ, 2015. – 192 с.: іл.
Формат 28Х28 см, бумага – матова (150 г/м2 сторінки , 300 г/м2 - обкладинка)

Друге видання галереї АРТСВІТ із серії «Художня географія» присвячене феномену, який увійшов в історію під назвою «Дніпропетровська школа фотографії». Поповнюючи актуальну історичну хроніку регіону новими фактами та іменами, фотокнига розширює знання про українську фотографію кінця 1970-х – початку 90-х років.

Існуючи в рамках радянських стереотипів про творчі організації – на кшталт Союзу фотохудожників або фотоклубів чи художніх підприємств – явище «Дніпропетровська школа фотографії» виникло швидше в супереч, аніж завдяки тодішнім соціально-культурним обставинам та вийшло на територію легітимного мистецтва. «Школою» цей феномен назвав Євгеній Березнер – куратор більш ніж 160 міжнародних виставок. Він один з перших, хто помітив спільність творчої манери у дніпропетровських митців того часу та ввів у артдискус визначення «Дніпропетровська школа фотографії», організувавши у 1998 році у ЦСМ Джорджа Сороса в Москві виставку «Дніпропетровська школа фотографії. Двадцять років потому».

У фотокнизі представлено роботи митців, дотичних до «Молодіжної секції» фотоклубу «Дніпро»: Марка Мілова, Юрія Бродського, Станіслава Полонського, Семена Просяка та художнього керівника секції Олександра Фельдмана.

Книгу створено в рамках виставкового проекту «Дніпропетровська школа фотографії. Семен Просяк, Олександр Фельдман, Юрій Бродський, Марк Мілов. Станіслав Полонський» в галереї АРТСВІТ.

Куратори: Льоля Гольдштейн і Марія Хрущак.

Видавництво: ARTSViT
Дніпропетровськ 2015
192 с.: іл.