Контексти візуальної культури
21/10/2021

Контексти візуальної культури

Ми в галереї Артсвіт дуже чекали на повернення програми про мистецтво – Контексти візуальної культури, авторкою і лекторкою якої є Олена Годенко-Наконечна.
І вже 21-го жовтня стартує цикл нових лекцій. Сучасний глядач, потрапляючи в поле мистецтва, сприймає його з огляду на свої знання й досвід. Розширити горизонти рецепції різних форм мистецтва, зокрема сучасного, допоможуть запропоновані лекції-бесіди досить широкого спектру тем: від розмови про окремі сторінки історії мистецтва, зокрема античну міфологію як підґрунтя в тематиці європейського живопису, протиборство думок навколо сучасного та академічного мистецтва, ідею «чистого мистецтва» та роль соціального фактору, пропагандистське мистецтво в тоталітарних режимах або факти крадіжок з музейних колекцій. Багатоплановими є питання перформативності та мистецтва взаємодії, впливу нових технологій на мистецтво та перетину його з наукою, зацікавленості підприємців-меценатів у розвитку високої культури та ін.
Лекції супроводжуватимуться демонстрацією творів мистецтва класики та сучасності, розраховані на широке коло відвідувачів.
Запрошуємо всіх охочих долучитися до освітньої програми, лекції відбуватимуться щочетверга й для кожної буде власна реєстрація.
Хочемо звернути увагу, що на лекціях діятимуть карантинні обмеження, а отже для перебування на лекції є обов’язковими реєстрація та носіння маски.
Олена Годенко-Наконечна – кандидатка мистецтвознавства, культурологиня, професорка кафедри філософії і педагогіки НТУ «Дніпровська політехніка», лауреатка міської премії ім. М. Паніна в номінації «Мистецтвознавство та педагогічна діяльність», авторка та учасниця низки мистецьких проєктів.
Тематика лекцій:
1. Античні міфи в європейському мистецтві – вічна тема чи данина моді?
2. Становлення академічних канонів та феномен мистецького бунту
3. Технічний прогрес і мистецтво: як технології змінювали напрямки образотворчості
4. Меценати та їхній вплив на долі художників
5. Пропагандистське мистецтво в тоталітарних режимах Радянського Союзу та нацистської Німеччини
6. Соціальне в мистецтві: від естетики «мистецтва для мистецтва» до сучасних форм критичного висловлювання
7. Нові гравці на полі сучасного мистецтва: чому бізнес має бути зацікавлений у розвитку мистецтва
8. Перформативність та мистецтво взаємодії – нові ракурси сучасної художньої творчості
9. Гучні викрадення творів мистецтва з музейних колекцій
Програма реалізується в межах проєкту Dnipro Contemporary за підтримки Департаменту гуманітарної політики та Культурної столиці.

Інші новини

01 грудня 2021
3D-тур виставками «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» та «Один алфавіт і проєктні композиції»

Галерея Артсвіт представляє 3D-тур виставками «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» та «Один алфавіт і проєктні композиції», створеними в межах Програми резиденцій галереї Артсвіт. Відепер подивитись експозиції можна в зручний час. 

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» є результатом роботи учасниць напрямку «Кураторські практики», а виставка «Один алфавіт і проєктні композиції» була створена Альоною Соломадіною під час індивідуальної резиденції у Дніпрі. 

...
10 листопада 2021
Artist talk: Сергій Петлюк

Сергій Петлюк - медіа-художник. Живе та працює в у Львові. Сфера зацікавлень: живопис, інсталяція, відеоінсталяція, нові медіа. Навчався у Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ), та у Львівській Національній Академії Мистецтв (відділення монументально-декоративного живопису, 2000-2005).

Виставковий проєкт художника «Уламки» наразі діє в галереї Артсвіт та є результатом індивідуальної резиденції в Дніпрі.

...