Контексти візуальної культури
21/10/2021

Контексти візуальної культури

Ми в галереї Артсвіт дуже чекали на повернення програми про мистецтво – Контексти візуальної культури, авторкою і лекторкою якої є Олена Годенко-Наконечна.
І вже 21-го жовтня стартує цикл нових лекцій. Сучасний глядач, потрапляючи в поле мистецтва, сприймає його з огляду на свої знання й досвід. Розширити горизонти рецепції різних форм мистецтва, зокрема сучасного, допоможуть запропоновані лекції-бесіди досить широкого спектру тем: від розмови про окремі сторінки історії мистецтва, зокрема античну міфологію як підґрунтя в тематиці європейського живопису, протиборство думок навколо сучасного та академічного мистецтва, ідею «чистого мистецтва» та роль соціального фактору, пропагандистське мистецтво в тоталітарних режимах або факти крадіжок з музейних колекцій. Багатоплановими є питання перформативності та мистецтва взаємодії, впливу нових технологій на мистецтво та перетину його з наукою, зацікавленості підприємців-меценатів у розвитку високої культури та ін.
Лекції супроводжуватимуться демонстрацією творів мистецтва класики та сучасності, розраховані на широке коло відвідувачів.
Запрошуємо всіх охочих долучитися до освітньої програми, лекції відбуватимуться щочетверга й для кожної буде власна реєстрація.
Хочемо звернути увагу, що на лекціях діятимуть карантинні обмеження, а отже для перебування на лекції є обов’язковими реєстрація та носіння маски.
Олена Годенко-Наконечна – кандидатка мистецтвознавства, культурологиня, професорка кафедри філософії і педагогіки НТУ «Дніпровська політехніка», лауреатка міської премії ім. М. Паніна в номінації «Мистецтвознавство та педагогічна діяльність», авторка та учасниця низки мистецьких проєктів.
Тематика лекцій:
1. Античні міфи в європейському мистецтві – вічна тема чи данина моді?
2. Становлення академічних канонів та феномен мистецького бунту
3. Технічний прогрес і мистецтво: як технології змінювали напрямки образотворчості
4. Меценати та їхній вплив на долі художників
5. Пропагандистське мистецтво в тоталітарних режимах Радянського Союзу та нацистської Німеччини
6. Соціальне в мистецтві: від естетики «мистецтва для мистецтва» до сучасних форм критичного висловлювання
7. Нові гравці на полі сучасного мистецтва: чому бізнес має бути зацікавлений у розвитку мистецтва
8. Перформативність та мистецтво взаємодії – нові ракурси сучасної художньої творчості
9. Гучні викрадення творів мистецтва з музейних колекцій
Програма реалізується в межах проєкту Dnipro Contemporary за підтримки Департаменту гуманітарної політики та Культурної столиці.

Інші новини

23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...