Контексти візуальної культури
21/10/2021

Контексти візуальної культури

Ми в галереї Артсвіт дуже чекали на повернення програми про мистецтво – Контексти візуальної культури, авторкою і лекторкою якої є Олена Годенко-Наконечна.
І вже 21-го жовтня стартує цикл нових лекцій. Сучасний глядач, потрапляючи в поле мистецтва, сприймає його з огляду на свої знання й досвід. Розширити горизонти рецепції різних форм мистецтва, зокрема сучасного, допоможуть запропоновані лекції-бесіди досить широкого спектру тем: від розмови про окремі сторінки історії мистецтва, зокрема античну міфологію як підґрунтя в тематиці європейського живопису, протиборство думок навколо сучасного та академічного мистецтва, ідею «чистого мистецтва» та роль соціального фактору, пропагандистське мистецтво в тоталітарних режимах або факти крадіжок з музейних колекцій. Багатоплановими є питання перформативності та мистецтва взаємодії, впливу нових технологій на мистецтво та перетину його з наукою, зацікавленості підприємців-меценатів у розвитку високої культури та ін.
Лекції супроводжуватимуться демонстрацією творів мистецтва класики та сучасності, розраховані на широке коло відвідувачів.
Запрошуємо всіх охочих долучитися до освітньої програми, лекції відбуватимуться щочетверга й для кожної буде власна реєстрація.
Хочемо звернути увагу, що на лекціях діятимуть карантинні обмеження, а отже для перебування на лекції є обов’язковими реєстрація та носіння маски.
Олена Годенко-Наконечна – кандидатка мистецтвознавства, культурологиня, професорка кафедри філософії і педагогіки НТУ «Дніпровська політехніка», лауреатка міської премії ім. М. Паніна в номінації «Мистецтвознавство та педагогічна діяльність», авторка та учасниця низки мистецьких проєктів.
Тематика лекцій:
1. Античні міфи в європейському мистецтві – вічна тема чи данина моді?
2. Становлення академічних канонів та феномен мистецького бунту
3. Технічний прогрес і мистецтво: як технології змінювали напрямки образотворчості
4. Меценати та їхній вплив на долі художників
5. Пропагандистське мистецтво в тоталітарних режимах Радянського Союзу та нацистської Німеччини
6. Соціальне в мистецтві: від естетики «мистецтва для мистецтва» до сучасних форм критичного висловлювання
7. Нові гравці на полі сучасного мистецтва: чому бізнес має бути зацікавлений у розвитку мистецтва
8. Перформативність та мистецтво взаємодії – нові ракурси сучасної художньої творчості
9. Гучні викрадення творів мистецтва з музейних колекцій
Програма реалізується в межах проєкту Dnipro Contemporary за підтримки Департаменту гуманітарної політики та Культурної столиці.

Інші новини

21 лютого 2023
Правила відвідування галереї Артсвіт
Ми щиро радіємо тому, що у воєнний час продовжуємо працювати — відкривати виставки, проводити програми для дітей та різні публічні заходи. Це додає нам сил і віри в те, що мистецтво і культура загалом є важливою частиною здорового суспільства, а також голосом України в світі. Ми помітили, що наша аудиторія розширилась, з'явились нові зацікавлені обличчя. Також часто почали отримувати запитання щодо специфіки роботи та відвідування галереї. Саме тому вирішили зібрати кілька основних тез, з якими рекомендуємо ознайомитись
...
18 лютого 2023
Артсвіт дітям. Open call

В 2023 році розпочинаємо наступний етап програми з мистецтва "Артсвіт дітям". Саме тому шукаємо нових викладачів чи викладачок з цікавими та інноваційними підходами до викладання та вивчення мистецтва дітьми. Якщо ви маєте досвід роботи з дітьми в сфері мистецтва, подавайте заявку на наш відкритий конкурс.

...