17/12/2025

Запрошуємо вас поговорити з Вальдемаром Татарчуком про його кураторський та мистецький досвіди

Нагадуємо, що 19 грудня, о 18:30 відбудеться артіст-ток із Вальдемаром Татарчуком, який у межах виставки «Коли я в Україні, мене питають про Польщу. Коли я в Польщі мене питають про Україну» представляє власний мистецький доробок, а також нові роботи створені у співпраці чи у діалозі із українськими художницями та художниками.

Ця виставка відкриває українській аудиторії багатогранну творчу ідентичність польського митця, чия практика увесь час розгорталася перформативно: від художньої до кураторської та організаторської та знов до художньої. У розмові йтиметься про ці життєві та мистецькі траєкторії, що від початку бути направлені на схід і зрештою привели автора в Дніпро.

Вальдемар Татарчук (нар. 1964, Семятичі, Польща) – мультидисциплінарний митець, основними медіа якого є перформанс та інсталяція. Свою активну мистецьку практику розпочав у 1988 році, створював роботи в Європі, Північній Америці та Азії. Він засновував Центр перформансу в Любліні (1999–2010) та був директором міської галереї Лабіринт (2010-2025). Татарчук був учасником львівського фестивалю «Тиждень актуального мистецтва», та зокрема співорганізував «Дні Мистецтва Перфомансу у Львові», де він виступав куратором і викладачем «Школи перформансу».

Модеруватиме розмову Катерина Яковленко, співкураторка виставки «Коли я в Україні, мене питають про Польщу. Коли я в Польщі мене питають про Україну», письменниця та шеф-редакторка сайту Суспільне Культура.

КОЛИ: 19 грудня, о 18:30
ДЕ: галерея Артсвіт, Крутогірний узвіз 21а, Дніпро. Вхід через скляні двері з боку Успенської площі
 
Вхід вільний

Організатори проєкту: Fundacja Sztuki Performance, галерея Артсвіт
Партнер: Польський інститут в Києві

Координація PL: Paulina Kempisty, Pawel Korbus
Координація UA: Ірина Полікарчук

Дизайн: Алла Сорочан

Команда проєкту UA: Олександра Шовкун, Станіслав Пивонос, Вікторія Нікітіна, Богдан Сомов

Фото: Станіслав Пивонос

Фінансування з бюджету Міністра культури і національної спадщини, з Фонду сприяння культурі
Запрошуємо вас поговорити з Вальдемаром Татарчуком про його кураторський та мистецький досвіди

Інші новини

11 березня 2026
Вальдемар Татарчук повертається в Дніпро на закриття його виставки і проведе екскурсію!

Це буде останній день роботи виставки — своєрідний фінісаж і водночас нагода встигнути побачити проєкт та почути про нього безпосередньо від його автора. Під час екскурсії митець проведе глядачів експозицією і розповість про ідеї, що лежать в основі виставки, а також про співпрацю з українськими художниками і художницями, яка стала важливою частиною цього проєкту.

...
10 березня 2026
Незабаром в галереї Артсвіт з'явиться сайт про її колекцію
Ми часто говоримо про колекцію галереї Артсвіт, іноді ви можете побачити її роботи на виставках у різних містах України та навіть за кордоном. Втім більшу частину часу вона залишається закритою — не лише для широкої аудиторії, а й для професійної спільноти.

Тому ми хочемо це змінити: наразі працюємо над онлайн-платформою, яка зробить наше художнє зібрання видимим і більш доступним — для кураторів, митців, дослідників і глядачів. Майбутній сайт допоможе простіше знаходити роботи, досліджувати їх та відкривати нові можливості для творчої співпраці.
...