В галерею Артсвіт приїхала міжнародна виставка "Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива".
20/11/2021

В галерею Артсвіт приїхала міжнародна виставка "Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива".

З 25 листопада до 12 лютого у Центрі сучасної культури у Дніпрі та галереї Артсвіт працюватиме міжнародна виставка "Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива".
 
«Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» — це проєкт, який поєднує голоси поетів та митців другої половини ХХ століття та сучасних українських представників поетичних та перформативних практик. Виставка торкається тем цензурованості мови, її підпорядкуванню ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями.
«Поезія та перформанс» пробуджує підривні художні настрої, направлені проти авторитарних режимів, а також стосується сучасної політичної риторики: маніпуляція мовою, з мовою та через мову.
Складається експозиція з текстів, інтерактивних об’єктів, аудіо та відеозаписів, плівок та інсталяцій, що документують перформанси. Спільно вони презентують авторів із субкультур соціалістичних держав разом із сучасними позиціями, які продовжують традицію поєднання поезії з перформансом. Таким чином демонструються намагання поетів та художників звільнитися від контрольованої мови та нормативної комунікації тут і зараз.

Виставка не замкнулася на територіях колишнього Радянського союзу, а охопила загальний східноєвропейський контекст, що дало змогу в її межах вибудувати широку панораму мистецтва перфомансу в східній Європі. «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» це не тільки про дві вище згадані сфери мистецтва, це про міжнародні зв'язки, субкультури, мову, авторитаризм, експеримент, аудіожести, тіло, кіно, цензуру та багато чого іншого. Запрошуємо вас дослідити тему перфомансу та поезії в широкому, можливо, незвичному контексті, відвідавши експозицію та супутні до проєкту заходи.
 
Цього тижня відкривається паралельна програма виставки з наступними подіями:
26 листопада
19:00 — онлайн-лекція «Східноєвропейський контекст поезії та перформансу» співкураторів виставки Сабін Хенсґен та Томаша Ґланца. Вони розкажуть про перформативний вимір поезії, контекст представлених на виставці робіт та те, як вони пов'язані між собою.
20:00 — перформанс «По коліно в поколінні» Аніти та Олана Немет. Це історія матері та дитини, що розповідає про те, як художні практики приклеїлися до материнських та періодично оповідають про невидиму працю і складності її перекладу.
27 листопада
17:00 — перформанс-лекція Влодимира Кауфмана та Ярослава Футимського. Під час лекції вони спробують порозмовляти про поезію і перформанс в українському мистецькому контексті, розширюючи лекцію-розмову через перформанс.
 
Вхід вільний за умови носіння маски та наявності довідки про вакцинування / негативного плр-тесту / довідки про наявність антитіл.
В галерею Артсвіт приїхала міжнародна виставка "Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива".

Інші новини

08 червня 2023
Наш проєкт "Розмови в галереї" завершився

Минулого тижня завершився наш проєкт "Розмови в галереї". За три місяці, що той тривав, ми провели 12 зустрічей у двох форматах — лекції та дискусії, де підняли чимало важливих тем.

...
07 червня 2023
Запрошуємо на фінісаж інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"

Протягом трьох тижнів відвідувачі галереї Артсвіт мали можливість відчути себе автором/-кою і створити власну "уявну" виставку в партнерстві зі штучним інтелектом. У результаті такої творчої співпраці з'явилося майже 400 експозицій. Фінальною точкою інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити" стане монтаж візуального зібрання у просторі галереї.

Ми запрошуємо вас долучитися до цієї спільної дії, тим самим підсумувавши роботу всіх учасників/-ць проєкту. Побачити фізично як власні генерації, так і зображення "уявних" виставок інших авторів/-ок. А також подискутувати про те, що з цього вийшло і обмінятися думками.

...