Перша в Україні міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі
27/05/2020

Перша в Україні міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі

Strange Time - перша в Україні масштабна міжнародна онлайн-виставка, створена українським художником Степаном Рябченко в рамках творчого об'єднання «Арт Лабораторія» у співпраці з Національним центром «Український Дім». Strange Time - новий формат, новий погляд на актуальні події в світі. Сучасні художники різних поколінь, які працюють в різних жанрах, досліджують дивний час і пропонують власну оцінку і сприйняття того, що відбувається в світі.

У проєкті Strange Time представлені роботи художників з усього світу - це і поп-сюрреалістичні роботи Кенні Шарфа, американського художника, одного Енді Уорхола, Жана-Мішеля Баскія і Кіта Харінга, концептуальна фотографія американського художника Алекса Юдзона і шведського художника Андерса Крісара, воскові Постапокаліптичні структури Джина Кігель і дерев'яні картини радянського нонконформіста Люсьєна Дульфана, іронічні роботи американця Самуеля Яблона і британця Річі Кулве, кінетичні скульптури Ніка Рамажа і просторова деконструкція Фелікса Шрамма, постконцептуального інсталяції німецької художниці Ханни Халлерманн і французького художника Валентина Абада, абстрактні твори іспанця Гільєрмо Мора і ін.

Українське мистецтво представлено як відомими творами, які в контексті проекту набувають нового звучання, так і абсолютно новими роботами, які експонується вперше: експресивний живопис з елементами комп'ютерної графіки та інсталяція Василя Рябченка, оспівуючий стереотипи постмедійний живопис Олега Тістола, побутова графіка Марини Скугарєвої і тривожні роботи Павла Керестея. Також на онлайн-виставці представлені фірмові роботи на килимах Андрія Сагайдаковського, кінематографічний живопис Василя Цаголова, біофутуристичні інсталяції Aljosha, сюрреалістичні колажі Олександра Ройтбурда і україно-данського художника Сергія Святченка, пророчі картини Віктора Сидоренка та Миколи Маценка, комп'ютерні віруси Степана Рябченка та його нова робота «Мисливець», завдяки якій і народилася ідея створити і «запустити» Дивний час.

«Завдання проєкту - показати, на що спрямована сьогодні творча енергія, і як художник бачить і відчуває це дивний час. За часів невизначеності саме мистецтво одним із перших знаходить шлях і допомагає відкрити новий світ і нову систему відносин », - каже художник і куратор проєкту Степан Рябченко, -«проєкт створений за принципом постійно розвивається живого організму, як, в принципі, і сам вірус. Тільки в нашому випадку живий організм виступає в якості арт-протиотрути».

Онлайн-виставка присвячена глобальним змінам, які перевертають НЕ тільки життя кожного з нас, але і лади і порядки цілих держав. «При цьому пандемія - не стільки причина, скільки каталізатор системних проблем суспільства і поточного світоустрою», - вважає куратор.

«Strange Time - мій дебютний кураторський проєкт, який я запускаю в рамках творчого об'єднання «Арт Лабораторія», створеного в 90-х моїм батьком Василем Рябченко для розвитку і підтримки сучасного мистецтва України. Одна з ключових задач об'єднання - створити глобальну платформу для проведення масштабних арт проєктів і об'єднати художників та митців з різних країн і різних континентів. Ми знову довели, що мистецтво не має кордонів і його не можна відправити на карантин», - додає Степан Рябченко.

 

Контакти:

Е-mail: contact@artlaboratory.com.ua

Сайт проєкту: www.strangetime.art

 

Довідка:

 

Strange Time - міжнародний арт-проєкт, створений українським художником Степаном Рябченко в рамках творчого об'єднання Арт Лабораторія у співпраці з Національним центром «Український Дім». На даний момент в проєкті беруть участь 45 художників з усього світу - з України, Італії, Іспанії, Португалії, Ісландії, Швеції, Данії, Чехії, Франції, Бельгії, Швейцарії, Німеччини, Британії, Бразилії, Японії, США, Чилі, Південної Африки. Як живий організм Strange Time зі часом буде рости і розвиватися - кількість учасників і їх робіт збільшиться.

 

Степан Рябченко

Український художник, архітектор, один з яскравих представників цифрового мистецтва і мистецтва нових медіа. У центрі уваги знаходиться межа між реальним і віртуальним світом і дослідження нової природи мистецтва. У своїх роботах художник створює власний цифровий всесвіт зі своїми героями і міфологією. Роботи Степана Рябченко виставлялися в музеї Людвіга в Будапешті, лондонській галереї сучасного мистецтва Saatchi Gallery, музеях сучасного мистецтва Братислави і Загреба, в палаці Крулікарня в Варшаві, в Нью-Йорку та інших містах. У наприкінці 2015 року журнал Forbes включив його до рейтингу тридцяти найуспішніших молодих українців.

 

Арт Лабораторія

Творче об'єднання «Арт Лабораторія» - громадська некомерційна організація, діяльність якої спрямована на розвиток сучасного мистецтва Україна і його інтеграцію в загальносвітовий мистецький процес. «Арт Лабораторія» об'єднує художників і представників творчих професій, зацікавлених в реалізації своїх творчих проектів за допомогою сучасних технологій.

 

Український дім

Національний центр «Український дім» - відкритий мультидисциплінарний простір можливостей і взаємодії, спрямований на популяризацію національних досягнень, презентацію провідних культурних продуктів та інновацій, налагодження співпраці лідерів різних галузей.

 

Креативний сайт, офіційний трейлер проєкту і музичний супровід розроблено Сергієм Рябченко.

 

Учасники:

Валентин Абад (Valentin Abad), Франція;

Жоффруа Амараль (Jofroi Amaral), Бельгія;

Паоло Ариано (Paulo Arraiano), Португалія;

Девід Баскін (David Baskin), США;

Ніколя Віоле (Nicolas Vionnet), Швейцарія;

Роксана Джексон (Roxanne Jackson), США;

Люсьєн Дульфан (Lucien Dulfan), США;

Ейнар Фалур Інголфссон (Einar Falur Ingolfsson), Ісландія;

Павло Керестей (Pavlo Kerestey), Україна;

Джин Кігель (Gene Kiegel), США;

Вікторія Кідді (Victoria Keddie), США;

Джанесса Кларк (Janessa Clark), США;

Андерс Крісар (Anders Krisár), Швеція;

Річі Кулве (Richie Culver), Британія;

Пол Кул (Paul Coole), США;

Алехандро Леонхарт (Alejandro Leonhardt), Чилі;

lom-of-LaMa, Німеччина;

Том МакФарланд (Tom McFarland), США;

Джуліо Малінверні (Giulio Malinverni), Італія;

Педро Матос (Pedro Matos), Португалія;

Микола Маценко (Mykola Matsenko), Україна;

Фернандо Молетта (Fernando Moletta), Бразилія;

Гільєрмо Мора (Guillermo Mora), Іспанія;

Джезу Моратьель (Jesu Moratiel), Іспанія;

Норіко Окаку (Noriko Okaku), Японія;

Олексій Потупін (Aljosha), Україна;

Нік Рамаж (Nik Ramage), Британія;

Олександр Ройтбурд (Alexander Roitburd), Україна;

Василь Рябченко (Vasiliy Ryabchenko), Україна;

Степан Рябченко (Stepan Ryabchenko), Україна;

Андрій Сагайдаковський (Andriy Sagaidakovsky), Україна;

Сергій Святченко (Sergei Sviatchenko), Данія;

Віктор Сидоренко (Victor Sydorenko), Україна;

Марина Скугарєва (Marina Skugareva), Україна;

Ерік Соммер (Erik Sommer), США;

Олег Тістол (Oleg Tistol), Україна;

Ханна Халлерманн (Hannah Hallermann), Німеччина;

Омрі Хармелін (Omri Harmelin), Південна Африка;

Якуб Хубалек (Jakub Hubálek), Чехія;

Василь Цаголов (Vasiliy Tsagolov), Україна;

Девід Чуприн (David Czupryn), Німеччина;

Кенні Шарф (Kenny Scharf), США;

Фелікс Шрамм (Felix Schramm), Німеччина;

Алекс Юдзон (Alex Yudzon), США;

Самуель Яблон (Samuel Jablon), США.

Ілюстрації:

Степан Рябченко, Мисливець

Річі Кулве, Дальномір

Микола Маценко, Календар

 

Інші новини

31 травня 2023
Штучний інтелект: за і проти — такою темою ми завершуємо проєкт "Розмови в галереї"

Тема попередньої розмови в галереї довела свою актуальність і важливість обговорення — тоді ми розглянули як саме штучний інтелект (ШІ) реалізується у візуальному мистецтві. Висновком дискусії стало усвідомлення цієї технології як партнера, корисного інструмента в творчості. Проте ШІ використовують в різних сферах і просто зараз він накладає певний відбиток на всю нашу культуру, змушуючи переосмислити низку питань, відповіді на які ніби вже були знайдені.

Саме тому цієї суботи, на завершальній зустрічі проєкту “Розмови в галереї”, ми пропонуємо подискутувати на тему впливу штучного інтелекту на наше життя загалом.

...
24 травня 2023
Наступної суботи обговорюємо явище штучного інтелекту в світі мистецтва — нова Розмова в галереї в межах інтерактивного проєкту "Виставка, яку хочу побачити"!

Ця тема, на нашу думку, варта окремого обговорення і є співзвучною з нещодавно представленим публіці інтерактивним проєктом “Виставка, яку хочу побачити”. Після дискусії ми також запрошуємо вас спробувати згенерувати власну “уявну” виставку за допомогою штучного інтелекту — так би мовити, познайомитися з ним на практиці.

...