Перша в Україні міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі
27/05/2020

Перша в Україні міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі

Strange Time - перша в Україні масштабна міжнародна онлайн-виставка, створена українським художником Степаном Рябченко в рамках творчого об'єднання «Арт Лабораторія» у співпраці з Національним центром «Український Дім». Strange Time - новий формат, новий погляд на актуальні події в світі. Сучасні художники різних поколінь, які працюють в різних жанрах, досліджують дивний час і пропонують власну оцінку і сприйняття того, що відбувається в світі.

У проєкті Strange Time представлені роботи художників з усього світу - це і поп-сюрреалістичні роботи Кенні Шарфа, американського художника, одного Енді Уорхола, Жана-Мішеля Баскія і Кіта Харінга, концептуальна фотографія американського художника Алекса Юдзона і шведського художника Андерса Крісара, воскові Постапокаліптичні структури Джина Кігель і дерев'яні картини радянського нонконформіста Люсьєна Дульфана, іронічні роботи американця Самуеля Яблона і британця Річі Кулве, кінетичні скульптури Ніка Рамажа і просторова деконструкція Фелікса Шрамма, постконцептуального інсталяції німецької художниці Ханни Халлерманн і французького художника Валентина Абада, абстрактні твори іспанця Гільєрмо Мора і ін.

Українське мистецтво представлено як відомими творами, які в контексті проекту набувають нового звучання, так і абсолютно новими роботами, які експонується вперше: експресивний живопис з елементами комп'ютерної графіки та інсталяція Василя Рябченка, оспівуючий стереотипи постмедійний живопис Олега Тістола, побутова графіка Марини Скугарєвої і тривожні роботи Павла Керестея. Також на онлайн-виставці представлені фірмові роботи на килимах Андрія Сагайдаковського, кінематографічний живопис Василя Цаголова, біофутуристичні інсталяції Aljosha, сюрреалістичні колажі Олександра Ройтбурда і україно-данського художника Сергія Святченка, пророчі картини Віктора Сидоренка та Миколи Маценка, комп'ютерні віруси Степана Рябченка та його нова робота «Мисливець», завдяки якій і народилася ідея створити і «запустити» Дивний час.

«Завдання проєкту - показати, на що спрямована сьогодні творча енергія, і як художник бачить і відчуває це дивний час. За часів невизначеності саме мистецтво одним із перших знаходить шлях і допомагає відкрити новий світ і нову систему відносин », - каже художник і куратор проєкту Степан Рябченко, -«проєкт створений за принципом постійно розвивається живого організму, як, в принципі, і сам вірус. Тільки в нашому випадку живий організм виступає в якості арт-протиотрути».

Онлайн-виставка присвячена глобальним змінам, які перевертають НЕ тільки життя кожного з нас, але і лади і порядки цілих держав. «При цьому пандемія - не стільки причина, скільки каталізатор системних проблем суспільства і поточного світоустрою», - вважає куратор.

«Strange Time - мій дебютний кураторський проєкт, який я запускаю в рамках творчого об'єднання «Арт Лабораторія», створеного в 90-х моїм батьком Василем Рябченко для розвитку і підтримки сучасного мистецтва України. Одна з ключових задач об'єднання - створити глобальну платформу для проведення масштабних арт проєктів і об'єднати художників та митців з різних країн і різних континентів. Ми знову довели, що мистецтво не має кордонів і його не можна відправити на карантин», - додає Степан Рябченко.

 

Контакти:

Е-mail: contact@artlaboratory.com.ua

Сайт проєкту: www.strangetime.art

 

Довідка:

 

Strange Time - міжнародний арт-проєкт, створений українським художником Степаном Рябченко в рамках творчого об'єднання Арт Лабораторія у співпраці з Національним центром «Український Дім». На даний момент в проєкті беруть участь 45 художників з усього світу - з України, Італії, Іспанії, Португалії, Ісландії, Швеції, Данії, Чехії, Франції, Бельгії, Швейцарії, Німеччини, Британії, Бразилії, Японії, США, Чилі, Південної Африки. Як живий організм Strange Time зі часом буде рости і розвиватися - кількість учасників і їх робіт збільшиться.

 

Степан Рябченко

Український художник, архітектор, один з яскравих представників цифрового мистецтва і мистецтва нових медіа. У центрі уваги знаходиться межа між реальним і віртуальним світом і дослідження нової природи мистецтва. У своїх роботах художник створює власний цифровий всесвіт зі своїми героями і міфологією. Роботи Степана Рябченко виставлялися в музеї Людвіга в Будапешті, лондонській галереї сучасного мистецтва Saatchi Gallery, музеях сучасного мистецтва Братислави і Загреба, в палаці Крулікарня в Варшаві, в Нью-Йорку та інших містах. У наприкінці 2015 року журнал Forbes включив його до рейтингу тридцяти найуспішніших молодих українців.

 

Арт Лабораторія

Творче об'єднання «Арт Лабораторія» - громадська некомерційна організація, діяльність якої спрямована на розвиток сучасного мистецтва Україна і його інтеграцію в загальносвітовий мистецький процес. «Арт Лабораторія» об'єднує художників і представників творчих професій, зацікавлених в реалізації своїх творчих проектів за допомогою сучасних технологій.

 

Український дім

Національний центр «Український дім» - відкритий мультидисциплінарний простір можливостей і взаємодії, спрямований на популяризацію національних досягнень, презентацію провідних культурних продуктів та інновацій, налагодження співпраці лідерів різних галузей.

 

Креативний сайт, офіційний трейлер проєкту і музичний супровід розроблено Сергієм Рябченко.

 

Учасники:

Валентин Абад (Valentin Abad), Франція;

Жоффруа Амараль (Jofroi Amaral), Бельгія;

Паоло Ариано (Paulo Arraiano), Португалія;

Девід Баскін (David Baskin), США;

Ніколя Віоле (Nicolas Vionnet), Швейцарія;

Роксана Джексон (Roxanne Jackson), США;

Люсьєн Дульфан (Lucien Dulfan), США;

Ейнар Фалур Інголфссон (Einar Falur Ingolfsson), Ісландія;

Павло Керестей (Pavlo Kerestey), Україна;

Джин Кігель (Gene Kiegel), США;

Вікторія Кідді (Victoria Keddie), США;

Джанесса Кларк (Janessa Clark), США;

Андерс Крісар (Anders Krisár), Швеція;

Річі Кулве (Richie Culver), Британія;

Пол Кул (Paul Coole), США;

Алехандро Леонхарт (Alejandro Leonhardt), Чилі;

lom-of-LaMa, Німеччина;

Том МакФарланд (Tom McFarland), США;

Джуліо Малінверні (Giulio Malinverni), Італія;

Педро Матос (Pedro Matos), Португалія;

Микола Маценко (Mykola Matsenko), Україна;

Фернандо Молетта (Fernando Moletta), Бразилія;

Гільєрмо Мора (Guillermo Mora), Іспанія;

Джезу Моратьель (Jesu Moratiel), Іспанія;

Норіко Окаку (Noriko Okaku), Японія;

Олексій Потупін (Aljosha), Україна;

Нік Рамаж (Nik Ramage), Британія;

Олександр Ройтбурд (Alexander Roitburd), Україна;

Василь Рябченко (Vasiliy Ryabchenko), Україна;

Степан Рябченко (Stepan Ryabchenko), Україна;

Андрій Сагайдаковський (Andriy Sagaidakovsky), Україна;

Сергій Святченко (Sergei Sviatchenko), Данія;

Віктор Сидоренко (Victor Sydorenko), Україна;

Марина Скугарєва (Marina Skugareva), Україна;

Ерік Соммер (Erik Sommer), США;

Олег Тістол (Oleg Tistol), Україна;

Ханна Халлерманн (Hannah Hallermann), Німеччина;

Омрі Хармелін (Omri Harmelin), Південна Африка;

Якуб Хубалек (Jakub Hubálek), Чехія;

Василь Цаголов (Vasiliy Tsagolov), Україна;

Девід Чуприн (David Czupryn), Німеччина;

Кенні Шарф (Kenny Scharf), США;

Фелікс Шрамм (Felix Schramm), Німеччина;

Алекс Юдзон (Alex Yudzon), США;

Самуель Яблон (Samuel Jablon), США.

Ілюстрації:

Степан Рябченко, Мисливець

Річі Кулве, Дальномір

Микола Маценко, Календар

 

Інші новини

27 квітня 2022
Оновлення програми "Артсвіт дітям"
Проаналізувавши той досвід, що ми отримали за декілька тижнів програми "Артсвіт дітям", ми зрозуміли, що він потребує певних змін. Тому ми розпланували розклад так, щоб зробити відвідування наших творчих занять ще зручнішим для дітей та батьків.
Тепер наші мистецькі майстерні будуть довшими й кожен день стане тематичним. Тож якщо ваша дитина захоче піти, наприклад, на малювання, то у вас є декілька опцій на вибір, або 12:00 - 14:00, або 14:00 - 16:00, або все разом. Ви можете обрати зручний для вас день та час.
...
21 квітня 2022
Майстер-клас з хіп-хопу
Ми вирішили, що забагато танців не буває! Тож разом зі студією Dance Republic будемо проводити майстер-класи з хіп-хопу щовихідних.
Запрошуємо вас з дітьми цієї суботи, 23 квітня о 15:00.
...