Виставка за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”

21 січня 2023 - 01 лютого 2023
21 січня о 15:00 відбулося відкриття виставки за результатами мистецької програми “Артсвіт дітям. Творчість єднає”.

Для нас це важливий підсумок довгої та сумлінної роботи з дітьми в непростий для всіх час. Мистецтво, спілкування, освіта – все це допомогло та досі допомагає справлятися дітям з викликами сьогодення. Що ж за результати такі? Арт-об’єкти виготовлені дітьми від 6 до 13 років, колективна виставка маленьких художників та художниць.

Далі, невеличка розповідь про те, чим є програма “Артсвіт дітям” та як вона проходила минулого року.
 
“З кожним роком ми стаємо все більш закритими та відстороненими від комунікації – розвиток соціальних мереж та ґаджетів, ковід та карантин та, врешті-решт, війна і блекаути.
Діти відчувають все це ще сильніше, ніж дорослі, що подекуди призводить до замкнутості та відсутності навиків живого спілкування.
В межах освітньої програми з мистецтва ми запропонували дітям навчатись, виконуючи групові проєкти. Робота в команді дозволила їм глибше досліджувати проблемні питання, слухати один одного, працювати як єдиний згуртований організм.
Після таких занять формується командний дух, відповідальність, почуття приналежності до суспільства. Це також допомогло кожному і кожній виявити та посилити свою ідентичність у команді.
Форма нашого проєкту - це "модель суспільства", де внесок кожного та кожної важливий і впливає на кінцевий результат і продукт – у нашому випадку – арт-об’єкт.
Першим блоком у програмі був автопортрет - дослідження “який/яка я”? Це "точка відліку" суспільства – особистість. Як громадянин/-ка – точка відліку держави.
Другим блоком була – інсталяція-дослідження теми "Людина та її вплив на соціум і навпаки." Діти дискутували, як кожен/кожна із нас впливає на суспільство та як на нас впливає навколишнє середовище. І третій, завершальний блок, - перформанс, театр тіней, де ми робили фото-відео документацію практик тілесних.
Підсумком проєкту стала виставка, у формуванні експозиції якої брали участь й самі діти” - Олена Самофалова та Алевтина Ковтун
 
Авторки та викладачки програми: Алевтина Ковтун та Олена Самофалова
 
Учасники та учасниці:
Заріна Молчанова, 8 років
Тимофій Балабанцев, 9 років
Аня Коваленко, 6 років
Олександра Масюк, 8 років
Анастасія Богомаз, 8 років
Олександр Лимар, 9 років
Яромир Карапанжа, 8 років
В‘ячеслав Петренко, 8 років
Лев Трубохін, 9 років
Михайло Трубохін, 7 років
Маркіян Бутенко, 7 років
Алiса Сотник, 13 рокiв
Крістіна Муляр,10 років
Анна Щербина, 12 років
Катерина Матюшина, 10 років
Софія Іваненко, 13 років
Міра Дмитрієва, 10 років
Анастасія Пащенко,13 років
Надя Шестакова,10 років
Олександра Федорова, 13 років
Аделіна Герасимчук, 11 років
 
Ця програма є одним із напрямків діяльності соціального хабу, що функціонує на базі Центру сучасної культури у Дніпрі з початку повномасштабної війни. Тут проходять події, які сприяють посиленню комунікації між різними спільнотами міста та інтеграції вимушених переселенців, підтримують українських митців та мисткинь, а також надають простір для дослідження та розуміння української культури й ідентичності.

Відео

Афіша