Марсель Онисько. Скоро буду. Жека

13 жовтня 2016 - 18 листопада 2016

Про автора

Народився Ужгороді в 1977 році. Закінчив Ужгородський національний університет, факультет романо-германської філології, в 1999 році. З 2001 року засновник і арт директор міжнародного мистецького видання PUNIC BUTTON. Працює в жанрі графіки і станкового живопису. Учасник виставок з 1996 року.

Художник Марсель Онисько презентує 50 іронічних історій позачасового героя Жеки. Виставка триватиме до 12 листопада.

Роботи із серії Марселя “Скоро буду. Жека”, одночасно нагадують радянські агітплакати, журнальні карикатури та комікси. Проте Жека – не класичний герой, він стоїть осторонь від будь-яких подій, від світу, що змінюється, і лише коментує їх із периферії власної нерухомої позиції, радше – пози. Персонаж Жеки існує поза часом: він жив у Радянському союзі, в 90-ті, сьогодні, змінюючи лише портфель на барсетку.

Цей відсторонений герой особливо актуальний з огляду на дискусії довкола очікуваних суспільством змін та реформ. Чи є вони можливими, якщо ми вгадуємо Жеку у більшості співгромадян та у самих собі? Як викорінити “ген Жеки”? Ці 50 випадків – про те, як людина пропускає свій хід назустріч сучасності, страхітливо та гидливо відмежовує себе від ініціативи, яка “карається”.

“Жека - це людина-конструктор, збірний образ. Часом в мене йшов холод по спині, коли створював ці роботи. Невже я в деяких випадках думаю так само як він? Ми намагаємося сховати свого внутрішнього Жеку якнайдалі – і це добре. Але не завжди вдається, адже ми виросли з ним на спільному ґрунті. Я хотів би викликати легку посмішку у глядача, це не зла сатира. Я думаю, що радикальні методи можуть викликати лише агресію, а зміни всередині людей мають відбуватися поступово, “ – так коментує свої роботи художник.

Марсель Онисько народився в Ужгороді. З 2001 року – засновник та арт-директор міжнародного художнього видання "PUNIC BUTTON". Працює із графікою та станковим живописом. Учасник виставок з 1996 року. Роботи Марселя презентувалися в персональних та групових проектах у Нідерландах, Україні, Німеччині, Словаччині, Франції.

 

Афіша