Марк Мілов. За місцем проживання

19 січня 2017 - 04 березня 2017

Продовжуючи дослідження Дніпропетровської школи фотографії (ДШФ), галерея Артсвіт презентує персональний проект Марка Мілова "За місцем проживання".  

У мистецтві існує поняття анаморфозу, конструкції, яка, на перший погляд, є недоступною для розуміння глядача, але, якщо подивитися на неї під певним кутом, конструкція набуває форми та змісту. Це і сталося з фотографіями вулиці Паторжинського Марка Мілова. Світлини, зібрані з різних періодів та проектів фотографа, ніколи не планувалися як окрема серія, але в кураторському проекті галереї вони знаходять необхідний ракурс.

І тут час став одним із головних інструментів анаморфозу сенсу, метафоричним кроком назад, який дозволяє побачити цілісну картину.

Перша і титульна фотографія виставки датується 1979 роком. На ній зображений засніжений узвіз вулиці, вздовж якого діти катаються на санях. Автор згадує, що і сам у дитинстві катався нею і, що в найбільш засніжені дні можна було проїхати два-три квартали. Згодом ця вулиця стала вмістилищем пам'яті фотографа, але так легко і ненароком, як будь-яка інша місцина, яку ми самі перетинаємо з року в рік дорогою на навчання і роботу. За словами Марка, ці фотографії, – «фіксації емоцій», вони зберігають особисті спогади та враження. А для нас, глядачів, це більш ніж 35-річний архів однієї вулиці. Це можливість простежити, на прикладі одніеї локальної території, як з часом деякі речі змінюються, а деякі лишаються тими самими, впізнаваними і зрозумілими. 

Виставка "За місцем проживання" – це частина довгострокового дослідницького проекту Дніпропетровської школи фотографії, який проводить галерея Артсвіт. Головне завдання цього дослідження – розширити знання про українську фотографію кінця 1970-х - початку 1990-х і повернути в актуальний дискурс втрачені імена.