Come wander with me. Анна Мананкіна

14 лютого 2020 - 07 березня 2020

Come wander with me, Love

Come wander with me
Away from this sad world
Come wander with me

"У цьому проєкті я працювала з темою свободи пересування і почуття безпеки\небезпеки в різних країнах для жінки, яка подорожує одна. Протягом свого дослідження я робила скріншоти маршрутів, якими пересувалася одна ввечері в різних містах: Граці, Відні, Лінці, Римі, Харкові і Києві.

Під час своєї австрійської резиденції я поїхала у Відень та в Музеї історії мистецтв знайшла портрет Лукреції авторства Лукаса Кранаха І. За сюжетом з античної історії царський син Секст Тарквіній зачарувався красою Лукреції і, погрожуючи зброєю, згвалтував її. Вона розповіла про все своєму чоловіку, після чого вбила себе. В римській історії Лукреція представляла архетипічний зразок жіночої чистоти та доблесті.

Виявилося, що цей жорстокий мотив часто з’являвся в роботах художника. Саме цей мотив підштовхнув мене до дослідження явища віктімблеймінга або звинувачення жертви. Це явище все ще присутнє в сучасному суспільстві та навіть використовується в пост-радянській віктимології. Парадоксально, що в нашій культурі соромно бути не насильником, а жертвою яка пережила насильство.

Питання полягає в тому, наскільки можливе утримання людської поведінки в певних параметрах та чи є кордони соціального контролю, які виключають подібні ситуації в майбутньому. Чи може наше суспільство існувати в безпеці, не створюючи умисних заходів для її підтримки?”

(с) Анна Мананкіна

Анна Мананкіна - міждисциплінарна медіа-художниця з Харкова, працює в області цифрових технологій з відео, звуком, 3D-анімацією, друком з акцентом на постгуманізм і феміністську практику. У своїх художніх висловлюваннях охоплює широке коло проблематики: від геополітичних ситуацій та владних структур до суто інтимних сфер життя. Звертається до теми насильства та гендерної ідентичності, положення жінки у художньому та соціальному контексті.

Фіналістка програми культурного обміну Екстер при підтримці Українського інституту. Працювала над спільним проєктом з галереєю ROTOR в місті Грац, Австрія. Брала участь в резиденції REMAIN Trans-Media Academy Hellerau в Дрездені і польській резиденції Fundacja ZPK в Любліні, NAWZAEM в Познані. Пройшла навчання за програмою American Art Incubator з платформою Ізоляція в Києві. Учасниця фестивалю Construction у співпраці з CYNETART (Німеччина). Фіналістка бієнале для молодих художників Non-stop media. Співпрацювала з кураторської групою Муніципальної галереї в Харкові. Роботи виставлялися в Варшаві, Любліні, Києві,
Харкові, Львові, Одесі.