• Рус/Укр
  • Eng

КОНТЕКСТИ візуальної культури. авторський цикл лекцій олени годенко-наконечної

22 березня 2018 - 24 березня 2018

Прес-реліз

Для чого потрібне сучасне мистецтво? Ким сьогодні є художник? Що значать всі ці незрозумілі і дивні, на перший погляд, інсталяції та акції? Насправді, сучасне мистецтво не складне. Воно просто відображає теперішній складний та неоднозначний світ. Новий цикл лекцій «Контексти візуальної культури» допоможе в цьому розібратися. Через знайомство з основними жанрами і течіями, а також аналіз історичних контекстів спробуємо зрозуміти, як сформувалася сучасна світова культура та, куди вона піде далі.

Курс включає відкриті лекції та освітні модулі в групах з обмеженою кількістю учасників, що проходитимуть раз на місяц. 

Перша відкрита лекція циклу під назвою Мова мистецтва: як сприймати його традиційні та сучасні форми. Це початок розмови про специфіку візуальної культури, про те, що таке мистецтво і що таке сучасне мистецтво; у чому різниця в сприйнятті його традиційних та новітніх форм. Останні нерідко ставлять глядача в глухий кут, адже існуючі в минулому підходи до розуміння мистецтва нині не спрацьовують. Глядачеві пропонується розібратися, як історично змінювалося ставлення до художньої творчості й чому у візуальній царині ХХ століття відбулися кардинальні зміни.

Дата проведення: 22 березня / 19:00-20:00
вхід вільний

В основі освітнього модулю Контексти візуальної культури. Мова мистецтва дві лекції: "Розуміння мистецтва від давнини до Нового часу" та "Мéжі сучасної візуальної культури". Мова йтиметься про те, чому і коли виникло мистецтво, хто вперше окреслив його специфіку, як з часом змінювалися художні уподобання і, які форми набувала візуальна культура в різні історичні епохи. Порушуватиметься проблематика закономірностей соціокультурного розвитку та системи оцінювання мистецьких форм у минулому та на сучасному етапі. Авторка лекцій запрошує до спільної розмови про те, які естетичні критерії панували в ті чи інші часи та, де пролягає межа між мистецтвом і немистецтвом. Окрім лекцій, перший модуль включає оглядову екскурсію виставкою Єгора Анцигіна "Давай забудемо" від кураторок галереї, відвідування сховища, де зберігається колекція Артсвіт, та дві кавабрейки.

Дата проведення: 24 березня / 16:30-20:30
Умова участі - 800 грн. В день проведення заходу - 950 грн. Реєстрація та реквізити: goo.gl/rNwwnT 

 

Авторка циклу Олена Годенко-Наконечна - мистецтвознавиця, культурологиня, докторка філософії. Народилась у 1954 році в Мінську, зараз живе та працює у Дніпрі. Закінчила Київський художній інститут. Є членкинею Національної спілки художників України. Викладала історію мистецтва в Дніпровському художньому училищі, в якому з 1992 по 1997 рр. була директоркою. Зараз викладає культурологію в НТУ "Дніпровська політехніка", де є доценткою кафедри філософії. Співзасновниця «Пан-Української галереї» в Дніпрі в 1991 році та організаторка бієнале «Пан-Україна» в 1992 та 1995 роках. Куратор фестивалю "Культурні герої" у Дніпрі в 2002 році. Провела низку наукових досліджень, які стосуються семіотики культури, дитячої творчості, проблем естетичного виховання та національних особливостей сучасного українського образотворчого мистецтва.