Мистецтво Києва кінця 1980-х — початку 1990-х років
23/11/2018

Мистецтво Києва кінця 1980-х — початку 1990-х років

Кінець 1980-1990-х років — одна з яскравих сторінок українського мистецтва. Це час політичних та естетичних змін, позначених розвалом старої системи, розчаруванням, але й свободою та бажанням творити. Співробітниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre Катерина Яковленко розповість про мистецький Київ рубежу десятиліть, його особливості та можливості художнього висловлення.
 
Дослідницька платформа — відкритий майданчик для мислення, досліджень і діалогу, заснований при PinchukArtCentre у лютому 2016 року, який займається сучасним українським мистецтвом та поєднує дослідження з виставковими й освітніми проектами. Завдання Дослідницької платформи — зберегти, каталогізувати і переосмислити зібрану інформацію. Це академічний проект,покликаний створити живий архів українського сучасного мистецтва від початку 1980-х років і до наших днів.
 
Катерина Яковленко — дослідниця PinchukArtCentre, співпрацює з виданнями Bird in Flight, “Лівий берег”, Коридор, співавторка видання "Паркоммуна. Місце. Спільнота. Явище".
 
Лекція відбудеться 23 листопада, початок о 19:00. Вхід вільний.

Інші новини

05 липня 2026
Відзначаємо день народження — нам 13 років!
 
Ми почали шлях із вірою в здатність сучасного мистецтва об’єднувати людей. Сьогодні продовжуємо бути місцем зустрічей, розмов, відкриттів і співтворення — простором, де народжуються нові сенси й осмислюється час, у якому ми живемо.
 
Щиро радіємо цьогорічним знайомствам, виставкам, подіям та фантастичним світам, вигаданим з наймолодшими відвідувачами галереї!
 
Ми завдячуємо захисникам та захисницям України за можливість працювати на тлі війни — усім, хто стоїть на захисті держави сьогодні. Нам болять втрати і, водночас, прояви людяності, небайдужості одне до одного та солідарності надають сил рухатися далі.
 
...
29 червня 2026
"Подорож Небесною аптекою" — прогулянка виставкою разом з дітьми

Квест дає змогу зосередитися на різноманітних елементах химерного світу Небесної аптеки, а також разом обміркувати стани, емоції, враження які можуть як захоплювати, так і тривожити уяву. 

Деякі завдання потребують перебування у просторі галереї, інші легко заповнюються вдома. Книжечка добре підходить для одночасного заповнення кількома дітьми й для самостійного проходження.

 

...