• Рус/Укр
  • Eng

Кіптява. Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський

31 серпня 2018 - 13 жовтня 2018

Мистецька практика Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського базується на дослідженні та звертається до соціальної проблематики. Вже більше року художники досліджують Дніпропетровський регіон. На початку року вони представили роботу, присвячену електротранспортній трагедії у Кам’янському 1996 р., “КТМ-5” на виставці номінантів премії PinchukArtCentre.

У новій виставці “Кіптява” художники презентують результати тривалого дослідження соціального середовища міста Кам’янське (до 2016 Дніпродзержинськ) міста з бентежною екологічною ситуацією, економічною та, як наслідок, демографічною кризою, пов’язаною із занепадом промисловості. Кам’янське як велике індустріальне місто з широкими проспектами та розлогими площами, сформоване потужними містотворчими підприємствами: ДМК, ДніпроАзот, ПХЗ, — узагальнюючий образ промислового міста України.

Після тривалої підготовчої стадії роботи над знайденими матеріалами в соціальних мережах та інших джерелах художники взаємодіяли з містом через неоприявнені дії у публічному просторі, результати яких можна буде побачити тільки на виставці. Також буде експонована відео-робота, створена на основі апропрійованих художниками матеріалів із соціальних мереж, зібраних за авторською методикою Ревковського та Рачинського.

Рефлексуючи зміни, які відбуваються в індустріальному секторі Дніпропетровщини з 2014 року, митці не відсторонюються від наслідків через свою художню практику, а навпаки маніфестують власну причетність та відповідальність.

Кураторка Ксенія Малих.

Відкриття виставки відбудеться 31 серпня. Початок о 19:00. Вхід вільний. 18+

 

Виставки, в яких брали участь Ревковський/Рачинський:

2018 - Київ, PinchukArtCentre, виставка номінантів на премію PinchukArtCentre 2018: "КТМ-5"

2017 - Київ, Троєщина, "Квартира № 14": "Троя ВК"

2017 - Люблін, Польща. Галерея "Лабіринт": "Розповіді про певні історії"

2017 - Лисичанськ, Музей краєзнавства: "Музей міста Світлоград"

2016 - Київ, “Мала галерея Мистецького арсеналу": "Війна написів"

2016 - Шишаки: "Shishaki Fest"

2016 - Київ, рюмочна "Чорний капітан": "Червоний директор і синій прокурор"

2016 - Київ, арка за адресою - Велика Житомирська 30-а: "Прямий контакт"

2015 - Харків, сквот "Автономія": "Саморуйнівні новобудови”