Secondary archive. Варшава
24/02/2023

Secondary archive. Варшава

Сьогодні, у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, в публічному просторі Варшави пролунають голоси українських мисткинь.

У вітрині Варшавської обсерваторії культури відбудеться демонстрація проєкту “Secondary Archive – Аудіовисловлювання українських художниць”, який триватиме до 5 березня. Інсталяцію можна побачити та почути з вулиці Marszałkowska 34/50.

23 лютого 2022 року Secondary Archive запустив новий розділ платформи для художниць із Центральної та Східної Європи з мисткинями з України та Білорусі.

Iga Maria Szczepańska, менеджерка проєкту Secondary Archive: "Презентація відбулась буквально за кілька годин до вторгнення росії в Україну. Кураторки, художниці та гості заходу говорили про зростання напруги та необхідність репрезентації та захисту спадщини художниць із Центрально-Східної Європи, особливо в умовах її знищення росією. З того дня минув рік, а українські мисткині, незважаючи ні на що, продовжують творити. Для Secondary Archive честь співпрацювати з художницями, які постійно борються за свої права, які лунають гучно та гордо, і тим самим формують нашу реальність.
Минулий рік показав, що мистецтво може бути потужним оповідачем для тих, чиї голоси замовчують. Тому ми хочемо надати публічний простір українським артисткам без зовнішнього втручання, щоб їхні голоси були зрозумілі та почуті."

Ірина Полікарчук, менеджерка проєкту в Україні: “У Приштині та Варшаві ми чуємо 14 голосів із 50 артисток з України, представлених в Архіві. Навесні 2022 року мистецтво здавалося безсилим проти російських танків і ракет, тому не всі могли творити. Але ці 14 голосів намагалися говорити, оприявнити, кричати на весь світ про війну.

Минув цілий рік, а війна триває. Наші художниці через свої мистецькі практики відчули силу та волю говорити від імені України. Вони створюють нові роботи, беруть участь у міжнародних виставках, конференціях, дискусіях. Вони відстоюють право України на перемогу в цій війні та звільнення від колоніального тиску Росії на всіх рівнях. Минув рік, а аудіозаписи наших артисток залишаються актуальними. Вони звучатимуть у публічному просторі, щоб нагадати, що війна триває і нам потрібна підтримка європейської спільноти”

Керівник проєкту: Katarzyna Kozyra Foundation (Польща)
Партнери проєкту: Галерея Артсвіт (Україна), Warsaw Observatory of Culture (Польща)
Менеджерка проєкту PL: Iga Maria Szczepańska
Менеджерка проєкту UA: Ірина Полікарчук
Менеджерки WOK: Marta Michalak, Agnieszka Tiutiunik
Відеомонтаж: Ewa Łuczak
Техніки: Marek Jeżewski, Michał Markowicz, Tadeusz Perkowski, Antoni Rylke

Аудіо-висловлювання мисткинь спочатку були представлені в межах Manifesta 14 у Приштині, Косово, разом з іншими країнами-партнерками Secondary Archive.
Менеджерка проєкту на Manifesta 14: Ewa Mielczarek, координаторка PL: Ася Цісар.

Проєкт Secondary Archive наразі реалізовано за підтримки Вишеградського фонду та Дому Європи.
Художниці: Яна Бачинська, Тереза Барабаш, Юлі Голуб, Ксенія Гнилицька, Анна Звягінцева, Алевтина Кахідзе, Тетяна Корнєєва, Юлія Костерєва, Юлія Кривич, Марія Куліковська, Анна Мананкіна, Валерія Трубіна, Оксана Чепелик, Оля Федорова

Secondary Archive – Аудіовисловлювання українських художниць,фото: Pamela Bachar, Warszawskie Obserwatorium Kultury, надано Katarzyna Kozyra Foundation.

Інші новини

21 лютого 2023
Правила відвідування галереї Артсвіт
Ми щиро радіємо тому, що у воєнний час продовжуємо працювати — відкривати виставки, проводити програми для дітей та різні публічні заходи. Це додає нам сил і віри в те, що мистецтво і культура загалом є важливою частиною здорового суспільства, а також голосом України в світі. Ми помітили, що наша аудиторія розширилась, з'явились нові зацікавлені обличчя. Також часто почали отримувати запитання щодо специфіки роботи та відвідування галереї. Саме тому вирішили зібрати кілька основних тез, з якими рекомендуємо ознайомитись
...
18 лютого 2023
Артсвіт дітям. Open call

В 2023 році розпочинаємо наступний етап програми з мистецтва "Артсвіт дітям". Саме тому шукаємо нових викладачів чи викладачок з цікавими та інноваційними підходами до викладання та вивчення мистецтва дітьми. Якщо ви маєте досвід роботи з дітьми в сфері мистецтва, подавайте заявку на наш відкритий конкурс.

...