Покази українського кіно в Артсвіт
23/06/2022

Покази українського кіно в Артсвіт

Галерея Артсвіт та Культура Медіальна запускають покази українського кіно.
Протягом липня в DCCC можна буде подивитися фільми, що вже стали класикою, та нові стрічки українських режисерів. Влаштовуючи ці кінопокази, ми прагнемо більше говорити про нашу культуру й історію боротьби проти російського колоніалізму, а також актуалізувати імена та доробок українських режисерів.

Перший показ фільму відбувся в червні, наразі программа продовжується та триватиме до серпня.

7 липня 18:00
Показ анімаційних фільмів
Дніпровський аніматор Микита Лиськов розкаже про свою діяльність під час війни та про анімацію загалом, а також покаже кілька фільмів. Зокрема короткометражну стрічку «Кохання», що показує Дніпро під час історичних змін та процесів декомунізації. Також Микита презентує збірку короткометражних анімаційних фільмів «Путлєр капут», в якій зображені можливі варіанти смерті російського диктатора.
Реєстрація: https://bit.ly/3yz6v4p
14 липня 18:00
Школа №3
Ґеорґ Жено, Ліза Сміт, 2016
Це історія 13 підлітків, які пережили війну. Влітку 2014 року їхнє рідне містечко Миколаївка стало свідком бойових дій, а школа перетворилася руїну. У фільмі підлітки діляться думками про дружбу, перше кохання та розмірковують про майбутнє. Період, зафіксований у «Школа №3», — межа між війною та миром, дитинством та дорослішанням.
Реєстрація: https://bit.ly/3AgK1Gu
21 липня 18:00
Камінний хрест
Леонід Осика, 1968
«Камінний хрест» — класика українського кіно, що об’єднує дві новели Василя Стефаника «Камінний хрест» та «Злодій». За сюжетом, збіднілий селянин Іван готується покинути рідні землі у пошуках кращої долі, але боїться забуття, тому на пам'ять про себе витесує камінного хреста. Режисер Леонід Осика разом із сценаристом-поетом Іваном Драчем показує у фільмі погляди галицьких селян та їхнє тяжке становище, що змушувало емігрувати. Фільм посідає 5 місце у списку найкращих українських стрічок.
Реєстрація: https://bit.ly/3R644Oa
 
 
28 липня 18:00
Голос трави
Наталія Мотузко, 1992
«Голос трави» — українська містична драма, в основі якої лежать оповідання письменника-шістдесятника Валерія Шевчука. Це історія посвячення молодої чарівниці, роль якої виконує Ольга Сумська, у таємниці чаклунства. Фільм побудований на українському фольклорі та вирізняється виразною поетичною стилістикою. «Голос трави» показує втрачену гармонію між природою та людиною, а також ставить питання про те, чи можемо ми повернуться до власного коріння.
Реєстрація: https://bit.ly/3ORmMaf
Кінопокази приходитимуть за адресою: Крутогірний узвіз, 21а. Другий поверх (вхід з боку Крутогірного узвозу біля будівельного паркану).
Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.
Фільми надані з колекції Довженко-Центру та Артхаус Трафік.

Інші новини

24 листопада 2022
Розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком

26 листопада, в цю суботу о 15:00 відбудеться розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком. Наприкінці серпня в Карпатських горах відбулась резиденція організована Асортиментною кімнатою. Курували програму Катя Бучацька та Борис Філоненко, а в якості учасни_ць долучились десять художників та художниць.“У ситуації, коли воєнна оптика маркує наші тіла і середовища нашого існування, скепсис щодо майбутнього трансформується у стани перманентних підтримувальних дій та підготовки до завтра. Контрнаступ може відбутися і в історії ідей про майбутнє.” - пише про резиденцію Борис Філоненко, пропонуючи майбутнім учасни_цям спільно порозмислити про ці ідеї. На зустрічі у Дніпрі ми поговоримо про майбутнє через призму резиденції, яка відбулась, та тих мистецьких напрацювань, що мали в ній місце.

...
23 листопада 2022
Лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021"

25 листопада о 18:00 в стінах галереї Артсвіт пройде лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021". На лекції ми поговоримо про роботи українських та міжнародних художників, що працювали у регіоні та/або роботи яких тематично пов'язані з регіоном. Прослідкуємо як будь-які старі категорії перестають працювати, а репрезентації регіону у мистецтві змінюються із переходом від гібридної війни у регіоні до загарбницької війни на знищення України. Всупереч смертоносній російській агресії, мистецькі проєкти реалізовані у період 2014–2021 років є свідченням розквіту культурного життя Донецької та Луганської областей, що не були окуповані Росією до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

...