Покази українського кіно в Артсвіт
23/06/2022

Покази українського кіно в Артсвіт

Галерея Артсвіт та Культура Медіальна запускають покази українського кіно.
Протягом липня в DCCC можна буде подивитися фільми, що вже стали класикою, та нові стрічки українських режисерів. Влаштовуючи ці кінопокази, ми прагнемо більше говорити про нашу культуру й історію боротьби проти російського колоніалізму, а також актуалізувати імена та доробок українських режисерів.

Перший показ фільму відбувся в червні, наразі программа продовжується та триватиме до серпня.

7 липня 18:00
Показ анімаційних фільмів
Дніпровський аніматор Микита Лиськов розкаже про свою діяльність під час війни та про анімацію загалом, а також покаже кілька фільмів. Зокрема короткометражну стрічку «Кохання», що показує Дніпро під час історичних змін та процесів декомунізації. Також Микита презентує збірку короткометражних анімаційних фільмів «Путлєр капут», в якій зображені можливі варіанти смерті російського диктатора.
Реєстрація: https://bit.ly/3yz6v4p
14 липня 18:00
Школа №3
Ґеорґ Жено, Ліза Сміт, 2016
Це історія 13 підлітків, які пережили війну. Влітку 2014 року їхнє рідне містечко Миколаївка стало свідком бойових дій, а школа перетворилася руїну. У фільмі підлітки діляться думками про дружбу, перше кохання та розмірковують про майбутнє. Період, зафіксований у «Школа №3», — межа між війною та миром, дитинством та дорослішанням.
Реєстрація: https://bit.ly/3AgK1Gu
21 липня 18:00
Камінний хрест
Леонід Осика, 1968
«Камінний хрест» — класика українського кіно, що об’єднує дві новели Василя Стефаника «Камінний хрест» та «Злодій». За сюжетом, збіднілий селянин Іван готується покинути рідні землі у пошуках кращої долі, але боїться забуття, тому на пам'ять про себе витесує камінного хреста. Режисер Леонід Осика разом із сценаристом-поетом Іваном Драчем показує у фільмі погляди галицьких селян та їхнє тяжке становище, що змушувало емігрувати. Фільм посідає 5 місце у списку найкращих українських стрічок.
Реєстрація: https://bit.ly/3R644Oa
 
 
28 липня 18:00
Голос трави
Наталія Мотузко, 1992
«Голос трави» — українська містична драма, в основі якої лежать оповідання письменника-шістдесятника Валерія Шевчука. Це історія посвячення молодої чарівниці, роль якої виконує Ольга Сумська, у таємниці чаклунства. Фільм побудований на українському фольклорі та вирізняється виразною поетичною стилістикою. «Голос трави» показує втрачену гармонію між природою та людиною, а також ставить питання про те, чи можемо ми повернуться до власного коріння.
Реєстрація: https://bit.ly/3ORmMaf
Кінопокази приходитимуть за адресою: Крутогірний узвіз, 21а. Другий поверх (вхід з боку Крутогірного узвозу біля будівельного паркану).
Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.
Фільми надані з колекції Довженко-Центру та Артхаус Трафік.

Інші новини

21 лютого 2023
Правила відвідування галереї Артсвіт
Ми щиро радіємо тому, що у воєнний час продовжуємо працювати — відкривати виставки, проводити програми для дітей та різні публічні заходи. Це додає нам сил і віри в те, що мистецтво і культура загалом є важливою частиною здорового суспільства, а також голосом України в світі. Ми помітили, що наша аудиторія розширилась, з'явились нові зацікавлені обличчя. Також часто почали отримувати запитання щодо специфіки роботи та відвідування галереї. Саме тому вирішили зібрати кілька основних тез, з якими рекомендуємо ознайомитись
...
18 лютого 2023
Артсвіт дітям. Open call

В 2023 році розпочинаємо наступний етап програми з мистецтва "Артсвіт дітям". Саме тому шукаємо нових викладачів чи викладачок з цікавими та інноваційними підходами до викладання та вивчення мистецтва дітьми. Якщо ви маєте досвід роботи з дітьми в сфері мистецтва, подавайте заявку на наш відкритий конкурс.

...