Зрозумів тебе: artist talk
03/10/2020

Зрозумів тебе: artist talk

3 жовтня у Артсвіт відбудеться artist talk художників та кураторів, присвячений виставці “Зрозумів тебе” та Програмі резиденції від УКФ.
 
Перша частина зустрічі пройде у форматі бесіди з кураторами Програми резиденцій галареї Артсвіт Єгором Анцигіним та Люсею Івановою. Далі до них приєднаються 9 художників, які цьогоріч брали участь у резиденції візуального напряму. Художники й куратори поділяться враженнями від перебування у Дніпрі, розкажуть про роботу над спільною виставкою та власні проєкти.
 
У другій частині на вас чекає Artist talk художника Марка Чегодаєва. Він розкаже про свій проєкт “Таксі” як спосіб знайомства та пізнання міста. В ході проєкту митець викликав таксі та просив водія провести невелику екскурсію містом. Водій показував художникові свої улюблені місця та ділився відчуттями щодо Дніпра або ж розповідав про локації, пов’язані з особистою пам’яттю.
 
Захід пройде в рамках Програми резиденції галереї Артсвіт за підтримки Українського культурного фонду. Подія є фінальною частиною тритижневої резиденції художників візуального напряму в ході якої вони досліджували місто та створювали свої роботи, натхнені подорожжю.
 
Розклад
 
17:00 Artist talk художників та кураторів Програми резиденції галереї Артсвіт: про Дніпро, виставку, та окремі роботи
 
18:15 Перерва на особисте спілкування
 
18:30 Artist talk Марка Чегодаєва в рамках проєкту “Таксі”: про дослідження міста та його маршрути
 
 
Детальніше про учасників та проєкти
 
Люся Іванова та Єгор Анцигін народилися у 1989 році в місті Дніпропетровськ. Закінчили ДОТХК та НАОМА, Курс сучасного мистецтва Лади Наконечної та Катерини Бадянової. Наразі живуть у Києві та працюють над власними та спільними роботами.
 
Художники працюють з такими медіа як живопис, фото, інсталяція, скульптура, а також з партисипативними практиками, з архівними матеріалами і ленд-арт проєктами.
 
Марк Чегодаєв та проєкт “Таксі”
 
Марк Чегодаєв - художник, народився у 1997 році в Києві. Навчався на відділенні сценографії в НАОМА. У 2019 році закінчив курс Contemporary art у Kyiv academy of media arts.
 
“Перебуваючи у Дніпрі мене зацікавила тема маршрутів: їх програмність або ж ситуативність. В основі проекту декілька поїздок містом під час резиденції. Я викликав собі таксі та просив водія провести мені невелику (до двох годин) екскурсію містом: показати свої улюблені місця, поділіться відчуттями щодо Дніпра, або ж розповісти про місця які пов’язані з особистою пам’яттю. Частіше за все це були поїздки з поверненням до точки початку шляху.
 
Пропозиція такого формату поїздки змінює звичні взаємини між клієнтом та водієм. Фокусуючись на водієві, визначений маршрут стає варіативним, а сама подорож набуває цінності як процес, а не результат. Ця обставина вводить поїздку в таксі з категорії типового в категорію події, що розгортається в часі, та, скоріш за все, залишиться в пам'яті обох учасників.
 
Публічна подія в форматі artist-talk є важливою частиною проєкту. В галереї я відмовився від документації яка прямим чином посилається на досвід моїх поїздок. Мені кортить поділитися перебігом проєкту, показати певні маршрути та розповісти про водіїв з якими я провів час. Формат живої розмови, на мою думку, є логічним завершенням (або ж продовженням) проєкту, який в першу чергу складається з випадкової взаємодії, розмов про місто, і не тільки.

Інші новини

17 червня 2022
Покази українського кіно в Артсвіт

Галерея Артсвіт та Культура Медіальна запускають покази українського кіно. Протягом червня та липня в Артсвіт можна буде подивитися фільми, що вже стали класикою, та нові стрічки українських режисерів.

До добірки увійшли ігрові, документальні та короткометражні стрічки, класика українського кінематографа, фільми 1990-х та 2000-х. Влаштовуючи ці кінопокази, ми прагнемо більше говорити про нашу культуру й історію боротьби проти російського колоніалізму, а також актуалізувати імена та доробок українських режисерів.

...
15 червня 2022
Buy Art to Support Ukraine. Допомога медикам
Навесні ми спільно з Центром сучасної культури у Дніпрі запустили ініціативу Buy Art to Support Ukraine — благодійний розпродаж графіки українських митців та мисткинь 20 століття. На кошти, отримані від продажу художніх робіт, нам вдалося придбати машину швидкої допомоги та привезти її з Німеччини до Дніпра. Вчора автівка відправилася на службу до медиків. Дякуємо всім, хто вже встиг долучитися до ініціативи. Ви зробили важливий внесок у порятунок наших військових, бо зараз саме до Дніпра везуть більшість поранених з передової, а медики потребують все більше обладнання та машин.
...