Зрозумів тебе: artist talk
03/10/2020

Зрозумів тебе: artist talk

3 жовтня у Артсвіт відбудеться artist talk художників та кураторів, присвячений виставці “Зрозумів тебе” та Програмі резиденції від УКФ.
 
Перша частина зустрічі пройде у форматі бесіди з кураторами Програми резиденцій галареї Артсвіт Єгором Анцигіним та Люсею Івановою. Далі до них приєднаються 9 художників, які цьогоріч брали участь у резиденції візуального напряму. Художники й куратори поділяться враженнями від перебування у Дніпрі, розкажуть про роботу над спільною виставкою та власні проєкти.
 
У другій частині на вас чекає Artist talk художника Марка Чегодаєва. Він розкаже про свій проєкт “Таксі” як спосіб знайомства та пізнання міста. В ході проєкту митець викликав таксі та просив водія провести невелику екскурсію містом. Водій показував художникові свої улюблені місця та ділився відчуттями щодо Дніпра або ж розповідав про локації, пов’язані з особистою пам’яттю.
 
Захід пройде в рамках Програми резиденції галереї Артсвіт за підтримки Українського культурного фонду. Подія є фінальною частиною тритижневої резиденції художників візуального напряму в ході якої вони досліджували місто та створювали свої роботи, натхнені подорожжю.
 
Розклад
 
17:00 Artist talk художників та кураторів Програми резиденції галереї Артсвіт: про Дніпро, виставку, та окремі роботи
 
18:15 Перерва на особисте спілкування
 
18:30 Artist talk Марка Чегодаєва в рамках проєкту “Таксі”: про дослідження міста та його маршрути
 
 
Детальніше про учасників та проєкти
 
Люся Іванова та Єгор Анцигін народилися у 1989 році в місті Дніпропетровськ. Закінчили ДОТХК та НАОМА, Курс сучасного мистецтва Лади Наконечної та Катерини Бадянової. Наразі живуть у Києві та працюють над власними та спільними роботами.
 
Художники працюють з такими медіа як живопис, фото, інсталяція, скульптура, а також з партисипативними практиками, з архівними матеріалами і ленд-арт проєктами.
 
Марк Чегодаєв та проєкт “Таксі”
 
Марк Чегодаєв - художник, народився у 1997 році в Києві. Навчався на відділенні сценографії в НАОМА. У 2019 році закінчив курс Contemporary art у Kyiv academy of media arts.
 
“Перебуваючи у Дніпрі мене зацікавила тема маршрутів: їх програмність або ж ситуативність. В основі проекту декілька поїздок містом під час резиденції. Я викликав собі таксі та просив водія провести мені невелику (до двох годин) екскурсію містом: показати свої улюблені місця, поділіться відчуттями щодо Дніпра, або ж розповісти про місця які пов’язані з особистою пам’яттю. Частіше за все це були поїздки з поверненням до точки початку шляху.
 
Пропозиція такого формату поїздки змінює звичні взаємини між клієнтом та водієм. Фокусуючись на водієві, визначений маршрут стає варіативним, а сама подорож набуває цінності як процес, а не результат. Ця обставина вводить поїздку в таксі з категорії типового в категорію події, що розгортається в часі, та, скоріш за все, залишиться в пам'яті обох учасників.
 
Публічна подія в форматі artist-talk є важливою частиною проєкту. В галереї я відмовився від документації яка прямим чином посилається на досвід моїх поїздок. Мені кортить поділитися перебігом проєкту, показати певні маршрути та розповісти про водіїв з якими я провів час. Формат живої розмови, на мою думку, є логічним завершенням (або ж продовженням) проєкту, який в першу чергу складається з випадкової взаємодії, розмов про місто, і не тільки.

Інші новини

29 грудня 2020
Цьогорічна програма “Артсвіт дітям. Сучасне мистецтво” завершилась

Протягом курсу діти вивчали не лише мистецтво, а й його зв’язок із соціумом. Викладачки обрали теми, які допомогли малечі дізнатись більше про сучасних митців та розширили уявлення про те, як за допомогою художніх творів можна виражати свою думку та громадянську позицію. 

...
22 грудня 2020
Представляємо авторську екскурсію виставкою Сергія Алієва-Ковики «Оголені»

“Оголеність - це завжди беззахисність. Коли ти оголений стоїш - ти беззахисний. Завжди нас одяг якось захищає чи ілюзію захисту дає, а тут - оця от беззахисність…”, - говорить художник.

Якщо ви ще не встигли подивитись експозицію або хотіли почути коментарі автора - запрошуємо до перегляду екскурсії виставкою на YouTube-каналі галереї Артсвіт.

 

...