Жінки-художниці України: новий ракурс
10/03/2021

Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

На тлі «райдужно-квіткового святкування» дня 8 березня та проявів сексизму в сучасному суспільстві розважлива розмова піде про стереотипи «жіночого мистецтва», про жінку як суб’єкт і об’єкт мистецтва, про відмінність новомодного терміну «ґендер» від терміну «фемінізм», про яскраві жіночі постаті української образотворчості, серед яких успішні (Тетяна Яблонська) й призабуті (Жозефіна Діндо), обласкані радянською владою (Тетяна Голембієвська) та нонконформістки (Люда Ястреб), репресовані (Ярослава Музика) й гнані (Алла Горська та інші шістдесятниці). Не оминемо увагою й провідних сучасних художниць – зазвичай творчо й соціально активних, тих, що торують нові шляхи та представляють Україну на міжнародній арені.

Лекція відбудеться 10 березня о 19:00 в галереї Артсвіт (Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4а). Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за посиланням https://cutt.ly/BlBnBtF. Подія також буде транслюватись на сторінку галереї у Facebook. Відео буде збережено і його можна буде переглянути і після завершення лекції. 

Подія відбуватиметься в межах HeForShe Arts Week 2021, який проводиться організацією UN Women Ukraine вчетверте.

Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

 

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...