Жінки-художниці України: новий ракурс
10/03/2021

Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

На тлі «райдужно-квіткового святкування» дня 8 березня та проявів сексизму в сучасному суспільстві розважлива розмова піде про стереотипи «жіночого мистецтва», про жінку як суб’єкт і об’єкт мистецтва, про відмінність новомодного терміну «ґендер» від терміну «фемінізм», про яскраві жіночі постаті української образотворчості, серед яких успішні (Тетяна Яблонська) й призабуті (Жозефіна Діндо), обласкані радянською владою (Тетяна Голембієвська) та нонконформістки (Люда Ястреб), репресовані (Ярослава Музика) й гнані (Алла Горська та інші шістдесятниці). Не оминемо увагою й провідних сучасних художниць – зазвичай творчо й соціально активних, тих, що торують нові шляхи та представляють Україну на міжнародній арені.

Лекція відбудеться 10 березня о 19:00 в галереї Артсвіт (Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4а). Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за посиланням https://cutt.ly/BlBnBtF. Подія також буде транслюватись на сторінку галереї у Facebook. Відео буде збережено і його можна буде переглянути і після завершення лекції. 

Подія відбуватиметься в межах HeForShe Arts Week 2021, який проводиться організацією UN Women Ukraine вчетверте.

Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

 

Інші новини

13 травня 2021
Галерея Артсвіт стала партнером Secondary Archive - важливої ініціативи для українських мисткинь.

Архів містить перевірену та систематизовану інформацію про художниць різних поколінь: від повоєнного й до сьогоднішнього дня. Представлена інформація та матеріали дослідження будуть корисні і для професійної спільноти, і для широкого загалу.

...
26 лютого 2021
Гривні альтернативної України. Перформанс Давида Чичкана

Давид Чичкан пропонує відвідувачам принести купюри номіналом 20 або 200 гривень, які він власноруч доповнить цитатами Лесі Українки або Івана Франка, зміст котрих стосується соціально-економічного устрою. Перформанс продовжуватиметься допоки розписані художником купюри перебуватимуть в обігу, виконуючи окрім економічної також просвітницьку функцію.

...