Жінки-художниці України: новий ракурс
10/03/2021

Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

На тлі «райдужно-квіткового святкування» дня 8 березня та проявів сексизму в сучасному суспільстві розважлива розмова піде про стереотипи «жіночого мистецтва», про жінку як суб’єкт і об’єкт мистецтва, про відмінність новомодного терміну «ґендер» від терміну «фемінізм», про яскраві жіночі постаті української образотворчості, серед яких успішні (Тетяна Яблонська) й призабуті (Жозефіна Діндо), обласкані радянською владою (Тетяна Голембієвська) та нонконформістки (Люда Ястреб), репресовані (Ярослава Музика) й гнані (Алла Горська та інші шістдесятниці). Не оминемо увагою й провідних сучасних художниць – зазвичай творчо й соціально активних, тих, що торують нові шляхи та представляють Україну на міжнародній арені.

Лекція відбудеться 10 березня о 19:00 в галереї Артсвіт (Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4а). Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за посиланням https://cutt.ly/BlBnBtF. Подія також буде транслюватись на сторінку галереї у Facebook. Відео буде збережено і його можна буде переглянути і після завершення лекції. 

Подія відбуватиметься в межах HeForShe Arts Week 2021, який проводиться організацією UN Women Ukraine вчетверте.

Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки – це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

 

Інші новини

16 липня 2021
ARTIST TALK: АЛЬОНА СОЛОМАДІНА

Альона Соломадіна – дизайнерка та дослідниця, учасниця Програми резиденцій галереї Артсвіт. Живе та працює у Києві. Закінчила Харківську державну академію дизайну та мистецтв. На рахунку мисткині чимало проєктів, створених для українських культурних інституцій, включаючи PinchukArtCentre, Національний культурно-мистецький та музейний комплекс Мистецький Арсенал, Довженко-Центр.

...
27 червня 2021
OPEN CALL Кураторські практики

Галерея Артсвіт оголошує open call на участь у Програмі резиденцій у напрямку «Кураторські практики». Кураторка напрямку – Тетяна Кочубінська. 

Ми чекаємо на мотивованих кураторів/-ок, художників/-ць, культурних менеджерів/-ок, співробітників/-ць галерей та музеїв. Попередній досвід роботи у мистецькій сфері вітається.

Протягом резиденції відбудеться 12 теоретичних та практичних занять із залученням міжнародних експертів, два приїзди до Дніпра для знайомства із художньою сценою міста, спільної роботи над виставкою та участі у публічних заходах.

 

...