29 травня запрошуємо на лекцію Олени Годенко-Наконечної «Зародження нової школи дизайну: шлях від модерну до модерністського Баугаузу»
Без розмови про дизайн поч. ХХ ст. картина розвитку світового модерністичного мистецтва була би неповною. З представленого на лекції візуального матеріалу з’явиться можливість простежити розвиток концепцій щодо облаштування людиною середовища свого існування – від ідей прерафаеліта Вільяма Морріса до практик ар-нуво, від заперечень орнаменту архітектором Адольфом Лоосом – до голландської групи «Де стайл» Тео ван Дусбурга, від експериментів німецького Баухаузу – до конструктивістів радянського ІНХУКу. Розглянемо роль школи Баухаузу, її зародження в один рік із Веймарською республікою (1919), її кінець у часи нацизму, долю «нового Баухаузу» в США; порівняємо художників-педагогів школи: Вальтера Гропіуса, Ласла Мохой-Надя, Йозефа Альберса, Василя Кандинського, Пауля Клеє та ін. Занурення у факти діяльності Баугаузу дозволять розкрити сутність впроваджуваної ним ідеї «тотального твору мистецтва», методику формування нового покоління дизайнерів, перехід до промислового дизайну, особливості нового лаконічного стилю. Епізоди особистих стосунків та взаємодії з владою доповнюватимуть загальну характеристику цього явища.
«Зародження нової школи дизайну: шлях від модерну до модерністського Баугаузу» - сьома лекція курсу Олени Годенко-Наконечної "Візуальне мистецтво від модерну до модернізму – крізь призму культурної репрезентації (І чверть ХХ ст.)".
Авторка лекційного курсу (лекторка): Олена Годенко-Наконечна, кандидатка мистецтвознавства, професорка НТУ «Дніпровська політехніка».
Вартість однієї лекції: 250 грн.
Лекція відбудеться 29 травня о 19:00
Галерея Артсвіт, вул. Січових Стрільців, 4а.
Тел. 0957993535
*в титулі події використано фрагмент плакату виставки учнів Школи Баугаузу у Ваймері, 1923 р.