Вид з вікна: коментар авторки щодо втілення проєкту
01/05/2020

Вид з вікна: коментар авторки щодо втілення проєкту

Проєкт Аліси Олєвої “Вид з вікна” був втілений 28 квітня. Починаючи з 20:00 за київським часом всі охочі мали можливість долучитись до спільного перегляду видів з вікна під час конференції в Zoom. Сеанс тривав понад дві години. Можна було долучитись з відео чи без, але однією з обов’язкових умов було мовчання, бо авторка проєкту мала на меті звернути увагу не на людину, а на те, що її оточує в повсякденному житті в час карантину.

“Часто в програмі Zoom людина є головним об'єктом уваги, а те, що за нею, - всього лише вимушений фон. Я пропоную зробити одночасну сесію в Zoom з транслюванням видів з вікна як можливості зазирнути в інші портали” - говорить мисткиня.

Долучитись до онлайн проєкту мали змогу люди з різних куточків світу, тож вид за вікнами відрізнявся за часом та погодними умовами. 

“Zoom зустріч, на якій начебто нікого немає. Начебто всі пішли і залишилося тільки саме місце. Але ми потайки спостерігаємо, заглядаємо, підглядаємо. У вівторок близько 30 осіб з різних міст і країн підключилося на якийсь час до обміну видами з вікна. Оскільки час було призначено вечірній, ми стежили, як більшість міст зі світла занурювались в темряву. Але були і місця, де був день, де були сосни і навіть сніг. Час від часу було чути чайок в Брайтоні або скрип підлоги в Києві. Іноді можна було відлучитися від екрану, а повернувшись  виявити зміни. Було відчуття співприсутності і одночасності, колективності наших вимушених перебувань в квартирах, в кожній з яких було щось спільне - людська присутність і вікно, що виходить кудись назовні; вікно, в яке дивляться,” - так прокоментувала свої враження від проєкту авторка. 

Інші новини

18 вересня 2021
«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини

Проєкт «Читанка» ініціює читанку-прогулянку і пікнік-обговорення у трьох міських локаціях: Палац студентів ДНУ (Палац Потьомкіна) –– ресторан «Маяк» –– Монастирський острів. Прогулянку побудовано навколо тексту Ірини Арістархової «Феміністський об’єкт», у якому дослідниця ставить питання: «Яким може бути новий тип мислення про об’єкти та турботу про них?»

...
11 вересня 2021
Кураторські практики: резидентки про свою виставку «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала»

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» виходить за межі білого куба в міський простір, щоб активно залучити мешканців і мешканок міста в процес вибудовування відносин з відчуженим міським простором. Кураторки виставки розкажуть про процес підготовки до виставки, кураторську концепцію та специфіку виходу за межі території мистецтва.

Вони також поговорять про неконвенціональні кураторські стратегії: як працювати з нематеріальним мистецтвом, курувати події та перформативні жести? Яким чином мова мистецтва може бути такою, що об'єднує атомізоване суспільство для усвідомлення і вирішення соціальних й політичних проблем? Як змінюється роль куратора і художника, коли вони працюють поза музейним простором?

...