Вид з вікна: коментар авторки щодо втілення проєкту
01/05/2020

Вид з вікна: коментар авторки щодо втілення проєкту

Проєкт Аліси Олєвої “Вид з вікна” був втілений 28 квітня. Починаючи з 20:00 за київським часом всі охочі мали можливість долучитись до спільного перегляду видів з вікна під час конференції в Zoom. Сеанс тривав понад дві години. Можна було долучитись з відео чи без, але однією з обов’язкових умов було мовчання, бо авторка проєкту мала на меті звернути увагу не на людину, а на те, що її оточує в повсякденному житті в час карантину.

“Часто в програмі Zoom людина є головним об'єктом уваги, а те, що за нею, - всього лише вимушений фон. Я пропоную зробити одночасну сесію в Zoom з транслюванням видів з вікна як можливості зазирнути в інші портали” - говорить мисткиня.

Долучитись до онлайн проєкту мали змогу люди з різних куточків світу, тож вид за вікнами відрізнявся за часом та погодними умовами. 

“Zoom зустріч, на якій начебто нікого немає. Начебто всі пішли і залишилося тільки саме місце. Але ми потайки спостерігаємо, заглядаємо, підглядаємо. У вівторок близько 30 осіб з різних міст і країн підключилося на якийсь час до обміну видами з вікна. Оскільки час було призначено вечірній, ми стежили, як більшість міст зі світла занурювались в темряву. Але були і місця, де був день, де були сосни і навіть сніг. Час від часу було чути чайок в Брайтоні або скрип підлоги в Києві. Іноді можна було відлучитися від екрану, а повернувшись  виявити зміни. Було відчуття співприсутності і одночасності, колективності наших вимушених перебувань в квартирах, в кожній з яких було щось спільне - людська присутність і вікно, що виходить кудись назовні; вікно, в яке дивляться,” - так прокоментувала свої враження від проєкту авторка. 

Інші новини

10 березня 2021
Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

...
26 лютого 2021
Гривні альтернативної України. Перформанс Давида Чичкана

Давид Чичкан пропонує відвідувачам принести купюри номіналом 20 або 200 гривень, які він власноруч доповнить цитатами Лесі Українки або Івана Франка, зміст котрих стосується соціально-економічного устрою. Перформанс продовжуватиметься допоки розписані художником купюри перебуватимуть в обігу, виконуючи окрім економічної також просвітницьку функцію.

...