Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження. Онлайн лекція Оксани Баршинової
07/04/2020

Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження. Онлайн лекція Оксани Баршинової

Карантин, на думку інтелектуалів, змушує повернутися до нас самих, зважити, що (і хто) для нас є справді важливим. Це добра нагода згадати й поговорити про тих, хто ще у 1960 – 1970-их роках не брав участь у звичній кар’єрній метушні, виважено ставився до соціальних контактів та знаходив сенс існування лише серед співбесідників-однодумців.

7 квітня о 19:00 відбудеться онлайн лекція Оксани Баршинової “Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження”.

Ми поговоримо про кола неофіційного мистецтва України в Києві, Львові, Одесі та про їх видатних представників: Карла Звіринського, Федора Тетянича, Флоріана Юр’єва, Олександра Аксініна, Олега Соколова та інших. Наголос буде зроблено на їхніх ідеях та практиці, пов’язаних з уявленнями про взаємини людини і простору – як їхні ідеї співставлялися з офіційною радянською ідеологією «космічної ери»? Як вони були пов’язані з традицією вітчизняного модернізму і мріями про освоєння простору? Якими були їхні світоглядні моделі? І, зрештою, яке місце в цій системі координат посідає Дніпро з його сьогоднішнім міфом «космічної столиці» України?

Подивитись лекцію та задати питання можна буде на сторінці https://www.instagram.com/artsvitgallery/.

Оксана Баршинова – історикиня мистецтва, кураторка, заступниця генерального директора Національного художнього музею України, Київ.

Ілюстрація: Федір Тетянич і його "біотехносфера"

Інші новини

27 травня 2020
Перша в Україні міжнародна виставка сучасного мистецтва у віртуальному просторі

Strange Time - перша в Україні масштабна міжнародна онлайн-виставка, створена українським художником Степаном Рябченко в рамках творчого об'єднання «Арт Лабораторія» у співпраці з Національним центром «Український Дім». Strange Time - новий формат, новий погляд на актуальні події в світі. Сучасні художники різних поколінь, які працюють в різних жанрах, досліджують дивний час і пропонують власну оцінку і сприйняття того, що відбувається в світі.

 

...
16 травня 2020
Артсвіт дітям. Інсталяція

Інсталяція - вид сучасного мистецтва, що представляє собою просторову композицію, створену з різних матеріалів та готових форм. Пропонуємо всім охочим познайомитись ближче з цим видом мистецтва в межах онлайн курсу Артсвіт дітям.

...