Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження. Онлайн лекція Оксани Баршинової
07/04/2020

Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження. Онлайн лекція Оксани Баршинової

Карантин, на думку інтелектуалів, змушує повернутися до нас самих, зважити, що (і хто) для нас є справді важливим. Це добра нагода згадати й поговорити про тих, хто ще у 1960 – 1970-их роках не брав участь у звичній кар’єрній метушні, виважено ставився до соціальних контактів та знаходив сенс існування лише серед співбесідників-однодумців.

7 квітня о 19:00 відбудеться онлайн лекція Оксани Баршинової “Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження”.

Ми поговоримо про кола неофіційного мистецтва України в Києві, Львові, Одесі та про їх видатних представників: Карла Звіринського, Федора Тетянича, Флоріана Юр’єва, Олександра Аксініна, Олега Соколова та інших. Наголос буде зроблено на їхніх ідеях та практиці, пов’язаних з уявленнями про взаємини людини і простору – як їхні ідеї співставлялися з офіційною радянською ідеологією «космічної ери»? Як вони були пов’язані з традицією вітчизняного модернізму і мріями про освоєння простору? Якими були їхні світоглядні моделі? І, зрештою, яке місце в цій системі координат посідає Дніпро з його сьогоднішнім міфом «космічної столиці» України?

Подивитись лекцію та задати питання можна буде на сторінці https://www.instagram.com/artsvitgallery/.

Оксана Баршинова – історикиня мистецтва, кураторка, заступниця генерального директора Національного художнього музею України, Київ.

Ілюстрація: Федір Тетянич і його "біотехносфера"

Інші новини

10 березня 2021
Жінки-художниці України: новий ракурс

Лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної «Жінки-художниці України: новий ракурс» презентує окремі постаті провідних українських мисткинь ХХ ст. та сучасності з позиції  гендерного виміру.  Це спроба зламати стереотипи сприйняття "жіночого мистецтва" і подивитись на жінку в українській образотворчості і як на суб'єкт, і як на об'єкт мистецтва. 

...
26 лютого 2021
Гривні альтернативної України. Перформанс Давида Чичкана

Давид Чичкан пропонує відвідувачам принести купюри номіналом 20 або 200 гривень, які він власноруч доповнить цитатами Лесі Українки або Івана Франка, зміст котрих стосується соціально-економічного устрою. Перформанс продовжуватиметься допоки розписані художником купюри перебуватимуть в обігу, виконуючи окрім економічної також просвітницьку функцію.

...