Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження. Онлайн лекція Оксани Баршинової
07/04/2020

Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження. Онлайн лекція Оксани Баршинової

Карантин, на думку інтелектуалів, змушує повернутися до нас самих, зважити, що (і хто) для нас є справді важливим. Це добра нагода згадати й поговорити про тих, хто ще у 1960 – 1970-их роках не брав участь у звичній кар’єрній метушні, виважено ставився до соціальних контактів та знаходив сенс існування лише серед співбесідників-однодумців.

7 квітня о 19:00 відбудеться онлайн лекція Оксани Баршинової “Українське неофіційне мистецтво 1960 – 1970-х: способи подолати обмеження”.

Ми поговоримо про кола неофіційного мистецтва України в Києві, Львові, Одесі та про їх видатних представників: Карла Звіринського, Федора Тетянича, Флоріана Юр’єва, Олександра Аксініна, Олега Соколова та інших. Наголос буде зроблено на їхніх ідеях та практиці, пов’язаних з уявленнями про взаємини людини і простору – як їхні ідеї співставлялися з офіційною радянською ідеологією «космічної ери»? Як вони були пов’язані з традицією вітчизняного модернізму і мріями про освоєння простору? Якими були їхні світоглядні моделі? І, зрештою, яке місце в цій системі координат посідає Дніпро з його сьогоднішнім міфом «космічної столиці» України?

Подивитись лекцію та задати питання можна буде на сторінці https://www.instagram.com/artsvitgallery/.

Оксана Баршинова – історикиня мистецтва, кураторка, заступниця генерального директора Національного художнього музею України, Київ.

Ілюстрація: Федір Тетянич і його "біотехносфера"

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...