The Under Ground. Перформативна прогулянка з Алісою Олєвою
06/10/2021

The Under Ground. Перформативна прогулянка з Алісою Олєвою

6 жовтня о 19:30 відбудеться перформативна прогулянка з Алісою Олєвою в межах проєкту художниці «The Under Ground».

Дніпровський метрополітен є одним з «мерехтливих об'єктів», який поєднує між собою залізничний вокзал і промзону, оминаючи центр міста і великі житлові квартали. Через незручність інфраструктури метрополітен навіть в години пік малолюдний. Його пасажиропотік всього 15 000 чоловік в день (для порівняння в Харкові - понад півмільйона людей). У ньому відсутні традиційні для метро атрибути: шум, візуальне сміття, реклама, тертя тіл одне об одного.

Художниця Аліса Олєва пропонує серію колективних перформативними жестів під злегка зміщеним під кутом, щоб прогулятися по метро, ​​пограти з ним, послухати і картографувати його.

У своєму підході художниця відштовхується від уявлення міського простору як лабораторії. Використовуючи традиційну для мешканця міста форму прогулянки, Аліса задається питаннями міського середовища та археології, подолання відчуження міського простору, припинення автоматизму сприйняття, встановлення нових відносин з навколишнім середовищем і одне з одним.

Участь у події - вільна за умови реєстрації https://cutt.ly/rEShnGD. Місце зустрічі: вхід на станцію метро «Вокзальна».

Аліса Олєва - художниця, що базується в Лондоні. Закінчила магістратуру з перформансу в Голдсміт. Перформативні практики Аліси включають в себе інтерактивні ситуації, перформанси, партитури, зустрічі, прогулянки, паркур і т.д.

Проєкт «The Under Ground» є частиною виставки «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеної резидентками напрямку «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.

Програма резиденцій реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...