The Under Ground. Перформативна прогулянка з Алісою Олєвою
06/10/2021

The Under Ground. Перформативна прогулянка з Алісою Олєвою

6 жовтня о 19:30 відбудеться перформативна прогулянка з Алісою Олєвою в межах проєкту художниці «The Under Ground».

Дніпровський метрополітен є одним з «мерехтливих об'єктів», який поєднує між собою залізничний вокзал і промзону, оминаючи центр міста і великі житлові квартали. Через незручність інфраструктури метрополітен навіть в години пік малолюдний. Його пасажиропотік всього 15 000 чоловік в день (для порівняння в Харкові - понад півмільйона людей). У ньому відсутні традиційні для метро атрибути: шум, візуальне сміття, реклама, тертя тіл одне об одного.

Художниця Аліса Олєва пропонує серію колективних перформативними жестів під злегка зміщеним під кутом, щоб прогулятися по метро, ​​пограти з ним, послухати і картографувати його.

У своєму підході художниця відштовхується від уявлення міського простору як лабораторії. Використовуючи традиційну для мешканця міста форму прогулянки, Аліса задається питаннями міського середовища та археології, подолання відчуження міського простору, припинення автоматизму сприйняття, встановлення нових відносин з навколишнім середовищем і одне з одним.

Участь у події - вільна за умови реєстрації https://cutt.ly/rEShnGD. Місце зустрічі: вхід на станцію метро «Вокзальна».

Аліса Олєва - художниця, що базується в Лондоні. Закінчила магістратуру з перформансу в Голдсміт. Перформативні практики Аліси включають в себе інтерактивні ситуації, перформанси, партитури, зустрічі, прогулянки, паркур і т.д.

Проєкт «The Under Ground» є частиною виставки «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала», створеної резидентками напрямку «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт.

Програма резиденцій реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Інші новини

23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...