Сучасне мистецтво та пам’ять
22/02/2018

Сучасне мистецтво та пам’ять

1 березня в рамках проекту Єгора Анцигіна «Давай забудемо» пройде лекція “Сучасне мистецтво та пам’ять”.

Тема пам’яті в українському мистецтві – одна з найактуальніших. Після Революції гідності найгучніші скандали в сфері культури так чи інакше пов’язані з пам’яттю: знищення пам’ятників радянських часів, сучасна будівля театру на Подолі на історичній вулиці Києва тощо. Художники працюють з темою пам’яті в різних аспектах: досліджують феномени, котрі з нею пов’язані, такі як вибіркова пам’ять народу, який намагається згадувати лише гарне чи навпаки; вивчають процес забування і його наслідки; осмислюють явища через роботу з архівом і так далі.

У проекті Єгора Анцигіна пам’ять також відіграє ключову роль. Досліджуючи її, художник моделює болісне зіткнення, конфлікт протилежних систем і точок зору та пропонує глядачам спостерігати, як ведеться боротьба за пам'ять: особисту, історичну і публічну.

Ксенія Малих - мистецтвознавиця, співробітниця дослідницької платформи PinchukArtCenter, кураторка лекторію ОБРАЗ в арт-центрі Closer. На прикладах зі світового та українського мистецтва вона розповість про те, як художники працюють з пам’яттю.

Початок лекції о 19:00. Вхід вільний.

Ілюстрація: фото проекту Олексія Сая «Не наступи на граблі», 2014

Інші новини

27 березня 2024
Вітайте останню трійку мисткинь, стейтменти яких увійшли до другої едиції проєкту Secondary Archive "Художниці у війні"

Завершуємо розповідати про учасниць свіжого доповнення проєкту Secondary Archive — "Художниці у війні". Вдячні всім причетним до створення його другої едиції, а також зацікавленим у нашій роботі. Проте вона ще триває і далі на вас чекатимуть інші формати та нові дослідження, тож слідкуйте за оновленнями!

...
25 березня 2024
Представляємо інших трьох мисткинь, що увійшли до Secondary Archive "Художниці у війні"

Продовжуємо розповідати про нових мисткинь, які доєдналися до проєкту Secondary Archive в його другій едиції "Художниці у війні", а саме про Олю Єрємєєву, Сану Шахмурадову Танську та Юлію Данилевську. Із їхніми стейтментами можна ознайомитись на сайті secondaryarchive.org.

...