Історія Люсі Іванової
17/04/2022

Історія Люсі Іванової

25 лютого о 19:00 в галереї Артсвіт мало відбутись відкриття виставки Люся Іванова “Самі вечірки”. За день до того вранці ми планували розпочати монтаж експозиції. Однак усі наші плани перекреслили новини раннього ранку 24 лютого - росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

“Я приïхала у Дніпро ввечері 23 лютого, щоб наступного дня почати експозицію виставки, до якої готувалася півтора роки. Але не сталося, як гадалося, і наступного ранку ми прокинулися через війну.
Тож 42 дні я провела в Дніпрі, один день, зокрема, їздила до Києва відвідати квартиру і майстерню, забрати деякі речі.
Від самого початку мені цей приїзд здається доленосним, адже Дніпро - дім моїх батьків і мого дитинства. Я раділа, що в такий жахливий час я поряд із родиною і, що мені випала можливість, про яку я давно мріяла - пожити тут місяць, хоч і такий дивний і тривожний місяць.

Протягом цих днів я намагалася спочатку прокинутися від такого страшного сну, не могла повірити, що це справді коїться, багато плакала. Потім почала приймати таку нову реальність і намагалася робити щось корисне, навіть почала трішки малювати і писати. Для мене це було ніби повернення у своє тіло, повернення своєї власної історії та ідентичності. Почалося з того, що, коли я гуляла містом, я жадібно вдивлялася в нього, намагалася не тільки запам'ятати його таким, але і якось законсервувати цей дивний стан. Місто було і воєнним, і мирним одночасно, бойових дій не проходило, але все було напоготові, така важка тиша. Фотографувати було стрьомно, я відучила себе від цього за цей час, тож я купила темперу і написала етюд з вікном і декілька пейзажів. Відчувалося, що я маю робити щось справді корисне, і воно має виглядати іншим чином, але так і не знайшла, як це можна робити. Мені надважко дається плакатне мислення і такі цільові задачі для живопису, тож я працюю зі своїм власним життєвим досвідом, як завжди. Але чи через те, що я перейшла на темперу та бумагу, або через перевантаження життя наративом, підхід до роботи став більш графічним, як мені здається.
Наразі я поїхала. Це для мене було найважче рішення, яке я приймала дуже довго і багато вагалась. Але поїхала з ясним відчуттям, що Дніпро вистоїть, і я скоро туди повернуся, коли закінчиться моя художня резиденція.”
Люся Іванова

Інші новини

27 квітня 2022
Оновлення програми "Артсвіт дітям"
Проаналізувавши той досвід, що ми отримали за декілька тижнів програми "Артсвіт дітям", ми зрозуміли, що він потребує певних змін. Тому ми розпланували розклад так, щоб зробити відвідування наших творчих занять ще зручнішим для дітей та батьків.
Тепер наші мистецькі майстерні будуть довшими й кожен день стане тематичним. Тож якщо ваша дитина захоче піти, наприклад, на малювання, то у вас є декілька опцій на вибір, або 12:00 - 14:00, або 14:00 - 16:00, або все разом. Ви можете обрати зручний для вас день та час.
...
21 квітня 2022
Майстер-клас з хіп-хопу
Ми вирішили, що забагато танців не буває! Тож разом зі студією Dance Republic будемо проводити майстер-класи з хіп-хопу щовихідних.
Запрошуємо вас з дітьми цієї суботи, 23 квітня о 15:00.
...