Історія Катерини Радченко
08/04/2022

Історія Катерини Радченко

Влітку цього року до Дніпра на резиденцію мала би приїхати Kateryna Radchenko. Ми запланували експериментальний формат - робота кураторки сучасного мистецтва у тендемі з істориком. Наразі ми заморозили наші плани та маємо надію реалізувати все, як тільки це стане можливим.

Цими днями Катерина розповіла свою історію про те, як змінились її творчі плани та чим займається сьогодні.
“В мене були великі плани на 2022 – провести 8-мий Odesa Photo Days у травні, поїхати на резиденцію в Дніпро, організувати персональну виставку в Жовтих Водах та декілька кураторських проєктів за кордоном. Я тішилась, що багато проєктів буде в Україні - з одного боку це свідчить про розвиток та запит, з іншого - це персональний інтерес до роботи з локальними контекстами та історією власної країни. Під час резиденції в Дніпрі я планувала дослідити приклади пропаганди в публічних просторах міста (звернутись до історії та сучасних наративів).

24 лютого 2022 змінив не лише мої плани, але й вплинув на хід історії в країні. Перші дні були тяжкими та незрозумілими – що робити? Як? Для кого та з ким? Тим більше, що я стала тимчасовою переселенкою в рідному, українському, але не рідному за логістикою місті – Львові. За пару днів я опанувала себе та вирішила займатись тими речами, на яких знаюсь, - працювати на інформаційному фронті, максимально поширювати візуальні історії з України в світі, збирати докази злочинних дій з боку російської армії. За вісім років існування фестивалю нам вдалось створити потужну платформу для комунікації з українськими фотографами, за цей час з’явились чіткі та довірливі стосунки. Тому організувати роботу з фотографами вдалось швидко. Наразі майже щодня я отримую нові фотографії від 18 фотографів з Києва, Львова, Харкова, Маріуполя, Одеси, Миколаєва, Ужгорода, Житомира, Бучі, Дрогобича тощо. Далі я роблю відбір відповідно до міжнародних запитів, в результаті ми надаємо матеріали для міжнародних публікацій, показів та виставок. Наразі відбулись виставки в Естонії, Грузії, Великобританії, Греції, Швеції; публікації в Словаччині, Естонії, Греції, Великобританії, Фінляндії, Латвії, Грузії, Румунії, Франції.
Ми маємо на меті поширювати інформацію в світі, підтримувати українських фотографів та збирати кошти на потреби ЗСУ, Тер оборони, та підтримки людей на окупованих територіях.
Крім цього, я розробила декілька кураторських виставок із залученням та задля підтримки фотографів, які не знімають війну, з можливістю представити в світі зріз української сучасної фотографії.
На жаль, мої прогнози щодо розвитку подій в Україні доволі песимістичні. Наразі ми стали свідками та проживаємо ще один, запланований та жорстокий геноцид українського народу. Але ми маємо зробити все, що в наших силах, щоб це була остання спроба, і щоб вона була невдалою для Росії.”

Фото:
Аліна Смутко
Сергій Нужненко
Михайло Палінчак

Інші новини

17 червня 2022
Покази українського кіно в Артсвіт

Галерея Артсвіт та Культура Медіальна запускають покази українського кіно. Протягом червня та липня в Артсвіт можна буде подивитися фільми, що вже стали класикою, та нові стрічки українських режисерів.

До добірки увійшли ігрові, документальні та короткометражні стрічки, класика українського кінематографа, фільми 1990-х та 2000-х. Влаштовуючи ці кінопокази, ми прагнемо більше говорити про нашу культуру й історію боротьби проти російського колоніалізму, а також актуалізувати імена та доробок українських режисерів.

...
15 червня 2022
Buy Art to Support Ukraine. Допомога медикам
Навесні ми спільно з Центром сучасної культури у Дніпрі запустили ініціативу Buy Art to Support Ukraine — благодійний розпродаж графіки українських митців та мисткинь 20 століття. На кошти, отримані від продажу художніх робіт, нам вдалося придбати машину швидкої допомоги та привезти її з Німеччини до Дніпра. Вчора автівка відправилася на службу до медиків. Дякуємо всім, хто вже встиг долучитися до ініціативи. Ви зробили важливий внесок у порятунок наших військових, бо зараз саме до Дніпра везуть більшість поранених з передової, а медики потребують все більше обладнання та машин.
...