Історії війни. Тереза Барабаш
03/08/2022

Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"
Василь Стус

Від початку вторгнення російської федерації в Україні за офіційними даними, станом на 11 липня, загинуло більше 347 дітей.
347 квіток, виконані з паперу дитячих альбомів для малювання й шкільних зошитів.
24 лютого 2022 року почалась повномасштабна війна росії проти України. Через це я 25 лютого вивезла нашого сина зі Львова з думкою про те, що за лічені години мені не буде куди й до кого повертатись, бо окупант фізично знищить мою країну.
Я не зуміла взяти необхідні речі в дорогу, але взяла окуляри від сонця, щоб прикривати заплакані очі.
Я розпочала цей проєкт 20 квітня. Сьогодні моя країна є і відстоює нашу свободу й життя.
Я не плачучи ношу свої окуляри від сонця, адже людська психіка звикає й мириться із ситуацією як з фактом.
Масові вбивства мирного населення, зокрема дітей.
Дивлюсь на сина, який в безпеці, й думаю, чи реально з цим миритись і змиритись?
Чи можуть батьки це пережити?
На даний час офіційні дані говорять про закатованість й вбивство понад 347 дітей.
З кожним днем ця "цифра" зростає…

Ви можете відвідати виставку з вівторка по суботу з 12:00 по 19:00. Вхід вільний.
Фото: Olia Vasylets

Інші новини

05 серпня 2022
Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

...
03 серпня 2022
Buy Art to Support Ukraine. Mykola Popov
We continue the story about the authors presented as part of our charity sale of Ukrainian graphics. Today we will talk about Mykola Popov - a master of easel graphics and painting. In the graphic works of Mykola Popov, we can trace a respectful, sensitive attitude to the Ukrainian village, which goes hand in hand with love for parents, especially for mothers.

Продовжуємо розповідь про авторів, що представлені в межах нашого благодійного продажу української графіки. Сьогодні мова піде про Миколу Попова - майстра станкової графіки та живопису.
У творчості Миколи Попова прослідковується трепетне, чуйне ставлення до села, з яким пліч-о-пліч йде любов до батьків, особливо до матері.


...