Історії війни. Натан Маркман
09/08/2022

Історії війни. Натан Маркман

Продовжуємо серію публікацій про виставку "Як у кіно..." роботою "На Берлін" Натана Маркмана. Давайте разом спробуємо "прочитати" цю роботу через представлені у ній міркування автора щодо витоків та суті рашизму як ідеології.

"Основною концепцією неоєвразійства, сформульованою одним із головних ідеологів російської «геополітики», філософом-неофашистом Олександром Дугіним, є протиставлення орієнтованої на Логос західної цивілізації, що являє собою стагнацію, бюрократію, мультикультуралізм і деградацію «постмодерного» світу та російської панслов’янської цивілізації, орієнтованої на Хаос як споконвічний порядок, автократію, ірраціоналізм, волю до влади та традиціоналізм. Це відповідає сучасній політиці Кремля, де хаос, криза, страх і дестабілізація є основним «товаром» російського експорту. Від початку російсько-української війни в 2014 році і донині наповнений рессентиментом напис «На Берлин!» трапляється на російських танках, авіаційних бомбах та ракетах, що натякає на те, що їхні мілітаристські амбіції виходять далеко за межі території України чи колишнього Радянського Союзу. В той самий час ЄС платить за російські енергоресурси близько 1 мільярда євро на день, що загалом у 35 разів більше, ніж було виділено Україні на оборону з початку повномасштабного
вторгнення. Газ, який йде “на Берлин!” є досконалим інструментом Хаосу разом із російськими ракетами, які падають на українські міста."

Ви можете відвідати виставку з вівторка по суботу з 12:00 до 19:00. Вхід вільний.

Інші новини

24 листопада 2022
Розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком

26 листопада, в цю суботу о 15:00 відбудеться розмова про майбутнє з Катею Бучацькою та Борисом Філоненком. Наприкінці серпня в Карпатських горах відбулась резиденція організована Асортиментною кімнатою. Курували програму Катя Бучацька та Борис Філоненко, а в якості учасни_ць долучились десять художників та художниць.“У ситуації, коли воєнна оптика маркує наші тіла і середовища нашого існування, скепсис щодо майбутнього трансформується у стани перманентних підтримувальних дій та підготовки до завтра. Контрнаступ може відбутися і в історії ідей про майбутнє.” - пише про резиденцію Борис Філоненко, пропонуючи майбутнім учасни_цям спільно порозмислити про ці ідеї. На зустрічі у Дніпрі ми поговоримо про майбутнє через призму резиденції, яка відбулась, та тих мистецьких напрацювань, що мали в ній місце.

...
23 листопада 2022
Лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021"

25 листопада о 18:00 в стінах галереї Артсвіт пройде лекція Дмитра Чепурного "Мистецтво сходу України. Практики самоорганізації 2010–2021". На лекції ми поговоримо про роботи українських та міжнародних художників, що працювали у регіоні та/або роботи яких тематично пов'язані з регіоном. Прослідкуємо як будь-які старі категорії перестають працювати, а репрезентації регіону у мистецтві змінюються із переходом від гібридної війни у регіоні до загарбницької війни на знищення України. Всупереч смертоносній російській агресії, мистецькі проєкти реалізовані у період 2014–2021 років є свідченням розквіту культурного життя Донецької та Луганської областей, що не були окуповані Росією до початку повномасштабного вторгнення 2022 року.

...