Історії війни. Дар'я Кольцова
05/08/2022

Історії війни. Дар'я Кольцова

Сьогодні публікуємо другу розповідь з серії історій про художників/-иць та їх роботи, що беруть участь в діючій виставці "Як у кіно...". Цей текст Дар'ї Кольцової ви могли бачити на самій виставці біля її роботи. Ми його наводимо ще раз, задля його документації у відкритому онлайн просторі.

"В підвалах по всій моїй країні від бомбардувань Росії ховаються люди, вони відмічають дні та померлих рисками на стінах. Стіни перетворюються у метричні книги смертей.
Біль розриває мене. Колись я втратила дитину, а сьогодні Україна втрачає дітей кожного дня і цифри постійно зростають: 70, 92, 118, 218, 226… кожного дня я приходжу і роблю нові скульптури.
Ця робота — мій ритуал вшанування кожного маленького життя, можливість матеріалізувати кожну втрату, заспівати останню колискову та відпустити.
Саунд: спільно з Яною Шлябанською"

Дар’я Кольцова – художниця, народилася в 1987 році в Харкові. Її творчість, що включає інсталяції, перформанси та відео, поєднує політичний та особистісний виміри. Своїми роботами Дар’ї вдається зробити актуальні геополітичні чи соціальні ситуації чутливими та відчутними, через переплітання інтимного сприйняття та впливу на окремих людей. Віддаляючись від спроби реалістичного зображення, вона надає форму новим образам, іноді отриманим з історичних чи іконографічних досліджень. Після анексії Криму Росією та початку війни на Донбасі в 2014 році вона працює над наслідками війни та ставить під сумнів можливості захисту та стійкості.

Інші новини

03 серпня 2022
Історії війни. Тереза Барабаш

Від сьогодні й надалі ми будемо публікувати особисті історії війни художників/-иць, що взяли участь в нашій виставці "Як у кіно...". В них вони поділяться досвідом пережитого та детальніше розкажуть про свою роботу на виставці. Почнемо з історії Терези Барабаш.

"А білий світ - без кольору і звуку,
Ні форми, ні ваги, ані смаку"

Василь Стус

...
03 серпня 2022
Buy Art to Support Ukraine. Mykola Popov
We continue the story about the authors presented as part of our charity sale of Ukrainian graphics. Today we will talk about Mykola Popov - a master of easel graphics and painting. In the graphic works of Mykola Popov, we can trace a respectful, sensitive attitude to the Ukrainian village, which goes hand in hand with love for parents, especially for mothers.

Продовжуємо розповідь про авторів, що представлені в межах нашого благодійного продажу української графіки. Сьогодні мова піде про Миколу Попова - майстра станкової графіки та живопису.
У творчості Миколи Попова прослідковується трепетне, чуйне ставлення до села, з яким пліч-о-пліч йде любов до батьків, особливо до матері.


...