«Симфонія тривоги» Саші Курмаза на Річному вокзалі
29/09/2021

«Симфонія тривоги» Саші Курмаза на Річному вокзалі

В межах виставки «Я під'їжджала до міста, якого ще не знала» на Річному вокзалі 29 вересня о 13:58 пролунає «Симфонія тривоги» Саші Курмаза, створена в рамках VII фестивалю «Конструкція» у співпраці з архітектором і музикантом Олексієм Петровим. 

Використовуючи сім різних сигналів: повітряної тривоги, системи пожежної тривоги в приміщенні, охоронної сигналізації в приміщенні, сирени швидкої допомоги, поліції, МНС та автомобільну сигналізацію, художник створює урбаністичну «Симфонію тривоги». Коли ми чуємо такі звуки, у нас виникає відчуття тривоги та незахищеності. Звичайний порядок речей порушено кимось або чимось. Сигнали сповіщають про загрозу чи особливий стан речей, звертаючи увагу й на саме місце події, яке потребує втручання або допомоги. 

Річковий вокзал досі залишається мерехтливою зоною — тілом без голосу. «Симфонія тривоги» надає голос будівлі, завдяки чому вона ніби набуває суб'єктності і стає почутою. Потужні звукові вібрації всередині Річкового вокзалу пропонують відвідувачам пережити новий тілесний досвід.

Саша Курмазміждисциплінарний художник, що працює на перетині різних медіа, серед яких фотографія, відео, перформативні практики та публічні інтервенції. У своїй художній практиці досліджує різні моделі взаємодії з публічним простором, соціальними групами та мінливі відносини між громадянином та державою. Лауреат Премії ім. Казимира Малевича (2020, Україна) та C/O Berlin Talent Award (2015, Німеччина). Живе та працює в Києві.

Вхід на подію вільний за умови реєстрації https://cutt.ly/IEf0Oi3 

«Симфонія тривоги» пролунає рівно о 13:58, тож радимо прибути до Річкового вокзалу завчасно. Відео з маршрутом по локації є на сторінках Артсвіт у соцмережах

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» є результатом спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт. Над розробкою та втіленням виставкового проекту працювали 4 кураторки: Дарина Скринник-Миська, Антоніна Стєбур, Ксенія Ульянова, Анна Філіппова. Кураторка напрямку: Тетяна Кочубінська.

Програма резиденцій галереї Артсвіт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Інші новини

23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...