«Симфонія тривоги» Саші Курмаза на Річному вокзалі
29/09/2021

«Симфонія тривоги» Саші Курмаза на Річному вокзалі

В межах виставки «Я під'їжджала до міста, якого ще не знала» на Річному вокзалі 29 вересня о 13:58 пролунає «Симфонія тривоги» Саші Курмаза, створена в рамках VII фестивалю «Конструкція» у співпраці з архітектором і музикантом Олексієм Петровим. 

Використовуючи сім різних сигналів: повітряної тривоги, системи пожежної тривоги в приміщенні, охоронної сигналізації в приміщенні, сирени швидкої допомоги, поліції, МНС та автомобільну сигналізацію, художник створює урбаністичну «Симфонію тривоги». Коли ми чуємо такі звуки, у нас виникає відчуття тривоги та незахищеності. Звичайний порядок речей порушено кимось або чимось. Сигнали сповіщають про загрозу чи особливий стан речей, звертаючи увагу й на саме місце події, яке потребує втручання або допомоги. 

Річковий вокзал досі залишається мерехтливою зоною — тілом без голосу. «Симфонія тривоги» надає голос будівлі, завдяки чому вона ніби набуває суб'єктності і стає почутою. Потужні звукові вібрації всередині Річкового вокзалу пропонують відвідувачам пережити новий тілесний досвід.

Саша Курмазміждисциплінарний художник, що працює на перетині різних медіа, серед яких фотографія, відео, перформативні практики та публічні інтервенції. У своїй художній практиці досліджує різні моделі взаємодії з публічним простором, соціальними групами та мінливі відносини між громадянином та державою. Лауреат Премії ім. Казимира Малевича (2020, Україна) та C/O Berlin Talent Award (2015, Німеччина). Живе та працює в Києві.

Вхід на подію вільний за умови реєстрації https://cutt.ly/IEf0Oi3 

«Симфонія тривоги» пролунає рівно о 13:58, тож радимо прибути до Річкового вокзалу завчасно. Відео з маршрутом по локації є на сторінках Артсвіт у соцмережах

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» є результатом спільної роботи учасниць напряму «Кураторські практики» Програми резиденцій галереї Артсвіт. Над розробкою та втіленням виставкового проекту працювали 4 кураторки: Дарина Скринник-Миська, Антоніна Стєбур, Ксенія Ульянова, Анна Філіппова. Кураторка напрямку: Тетяна Кочубінська.

Програма резиденцій галереї Артсвіт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...