Secondary Archive буде представлений на Manifesta 14
11/04/2022

Secondary Archive буде представлений на Manifesta 14

Secondary Archive буде представлений на Manifesta 14 у Приштині в 2022 році.
Ми раді повідомити, що цей унікальний проєкт, ініційований Katarzyna Kozyra Foundation, включаючи роботи українських художниць, увійде до програми Manifesta Biennial, яка цього року відбудеться в Приштині, Косово.
100-денна програма буде презентована по всьому місту в різних локаціях, включаючи колишній промисловий майданчик Цегельного заводу та Гранд-готель або культовий готель, побудований за часів Югославії, який ви можете побачити на фотографіях до цієї публікації.

secondaryarchive.org – це онлайн-платформа, що демонструє голоси та профілі трьох поколінь жінок-художниць із Центральної та Східної Європи. Протягом останніх двох років в архіві зібрано сотні мистецьких висловлювань жінок - як визнаних на міжнародному рівні, так і тих, хто досі залишались невідомими або лише розпочали свій творчий шлях. Партнером від України є Галерея Артсвіт. Над архівом українських художниць працювали кураторки: Катерина Яковленко (Kateryna Iakovlenko), Оксана Брюховецька, Kate Rusetska, Iryna Polikarchuk. 23 лютого ми презентували 50 висловлювань українських мисткинь, що зараз доступні на основному сайті проєкту-дослідження.

Завдяки Manifesta 14 кураторки хочуть вийти за межі поточного стану архіву, що існує у віртуальному просторі, та представити його у наративному середовищі.
Manifesta 14 Prishtina відкриється 22 липня. Більше інформації про виставку «Secondary Archive» та її учасниць буде розкриватись поступово до відкриття бієнале.
Проект Secondary Archive на Manifesta 14 Prishtina організовують: Katarzyna Kozyra Foundation (Польща), Tirana Art Lab (Албанія), Ambasada Kultury (Білорусь), MeetFactory (Чехія), Easttopics (Угорщина), Oral History Kosovo (Косово), CZKD (Сербія), BJÖRNSONOVA (Словакія), Галерея Артсвіт (Україна).

Secondary Archive підтримується International Visegrad Fund.

Інші новини

20 січня 2023
Відео-екскурсія виставкою "Мені наснились звірі"

Всі ті, хто не зміг бути присутнім на виставці "Мені наснились звірі" у Любліні, тепер зможуть краще ознайомитися з представленими роботами завдяки кураторській відео-екскурсії від Катерини Яковленко та Галини Глеби.

...
30 грудня 2022
2022 Підсумки

Завершується 2022 рік, і настав час підбивати підсумки. Дійсно, рік був дуже важким. Разом з тим - повним нових відкриттів. Він скасував усі плани. Проте, сформував нові.

...