Робоча поїздка у Львів директорки Артсвіт Ірини Полікарчук
23/08/2021

Робоча поїздка у Львів директорки Артсвіт Ірини Полікарчук

Завдяки гранту від Українського культурного фонду директорка Галереї Артсвіт Ірина Полікарчук здійснила тижневу робочу поїздку до Львова. В рамках цієї поїздки відбулося знайомство із командами Центру міської історії (Анастасія Холявка, Вікторія Панас та Олександр Маханець), Інституту стратегії культури (Юля Хомчин, Ярина Короткевич і Лідія Савченко-Дуда).
Ірина завітала в Ya Gallery Lviv, де зустрілася із Павлом Гудімовим та відвідала виставку Карла Звіринського «Ліс. Потойбічне». Взаємодіяла з інтерактивною експозицією «Музей Міста, Львів» про дитинство, де залишила і свій відеоспогад. Побачила чудовий приклад ревіталізації міського простору Lem Station, де Михайло Лемак провів насичену екскурсію. Досліджувала простори Палацу Гнату Хоткевича, яким зараз займається молода й амбітна команда. Розповідала про Дніпро, Галерею Артсвіт, Центр сучасної культури у Дніпрі та дніпропетровську школу фотографії в Jam Factory Art Center.
Завершальними етапами робочої поїздки стали зустріч з директоркою Фабрики Повидла Боженою Пеленською та знайомство з Andrii Linik, муніципальним простором РадіоГараж / RadioGarage, ще одним класним прикладом взаємодії міста із активними молодими командами. В межах цієї поїздки Ірина Полікарчук поглибила своє розуміння культурного середовища Львова, його перспектив та вже наявних успіхів, що може допомогти в розвитку інфраструктури Дніпра. Також відбулися зустрічі з багатьма художниками/-цями, кураторами/-ками, культурними діячами/-ками, що формують культурну сцену міста.
Виражаємо велику подяку Фабриці Повидла та Божені Пеленській, також Софії Короткевич за допомогу в організації програми. 

Інші новини

23 жовтня 2021
Онлайн лекція: «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада».

23 жовтня о 17:00 за українським часом на сторінці галереї Артсвіт у Facebook відбудеться онлайн лекція Сергія Жука «Парадокси закритого “ракетного” міста радянської України: молодіжна культура і влада». 

Під час лекції ми поговоримо про локальну ідентичність Дніпра у 1960-ті–1980-ті, аналізуючи взаємозв’язки між владою та молодіжною культурою, а також тим, яким чином влада впливала на формування й уможливлювала існування молодіжної субкультури у Дніпрі. Ми підважимо конвенційний погляд на феномен «закритого» міста Дніпра, порушивши автоматичне сприйняття та розподіл культури на офіційну й неофіційну, що нам пропонує сучасний порядок зі спрощеним поглядом на незручну спадщину. 

...
15 жовтня 2021
Нова айдентика галереї Артсвіт

Все навколо рухається вперед, змінюється, набуває нових форм. Галерея Артсвіт не є виключенням, ми постійно шукаємо нові імена, теми для дослідження та форми вираження. Зміни накопичуються всередині нас, змушують рухатися вперед, аж поки не настане момент, коли треба означити, проявити все те, що сталося з нами в останні роки. Тому ми раді повідомити, що Артсвіт отримає нову візуальну айдентику, що має стати продовженням всіх наших прагнень до руху вперед, до позитивних перемін всередині міста і творчої спільноти, але і має зв‘язок зі всіма попередніми напрацюваннями.

...