Робоча поїздка у Львів директорки Артсвіт Ірини Полікарчук
23/08/2021

Робоча поїздка у Львів директорки Артсвіт Ірини Полікарчук

Завдяки гранту від Українського культурного фонду директорка Галереї Артсвіт Ірина Полікарчук здійснила тижневу робочу поїздку до Львова. В рамках цієї поїздки відбулося знайомство із командами Центру міської історії (Анастасія Холявка, Вікторія Панас та Олександр Маханець), Інституту стратегії культури (Юля Хомчин, Ярина Короткевич і Лідія Савченко-Дуда).
Ірина завітала в Ya Gallery Lviv, де зустрілася із Павлом Гудімовим та відвідала виставку Карла Звіринського «Ліс. Потойбічне». Взаємодіяла з інтерактивною експозицією «Музей Міста, Львів» про дитинство, де залишила і свій відеоспогад. Побачила чудовий приклад ревіталізації міського простору Lem Station, де Михайло Лемак провів насичену екскурсію. Досліджувала простори Палацу Гнату Хоткевича, яким зараз займається молода й амбітна команда. Розповідала про Дніпро, Галерею Артсвіт, Центр сучасної культури у Дніпрі та дніпропетровську школу фотографії в Jam Factory Art Center.
Завершальними етапами робочої поїздки стали зустріч з директоркою Фабрики Повидла Боженою Пеленською та знайомство з Andrii Linik, муніципальним простором РадіоГараж / RadioGarage, ще одним класним прикладом взаємодії міста із активними молодими командами. В межах цієї поїздки Ірина Полікарчук поглибила своє розуміння культурного середовища Львова, його перспектив та вже наявних успіхів, що може допомогти в розвитку інфраструктури Дніпра. Також відбулися зустрічі з багатьма художниками/-цями, кураторами/-ками, культурними діячами/-ками, що формують культурну сцену міста.
Виражаємо велику подяку Фабриці Повидла та Божені Пеленській, також Софії Короткевич за допомогу в організації програми. 

Інші новини

18 вересня 2021
«ЧИТАНКА», кураторський проєкт Уляни Биченкової і Анни Щербини

Проєкт «Читанка» ініціює читанку-прогулянку і пікнік-обговорення у трьох міських локаціях: Палац студентів ДНУ (Палац Потьомкіна) –– ресторан «Маяк» –– Монастирський острів. Прогулянку побудовано навколо тексту Ірини Арістархової «Феміністський об’єкт», у якому дослідниця ставить питання: «Яким може бути новий тип мислення про об’єкти та турботу про них?»

...
11 вересня 2021
Кураторські практики: резидентки про свою виставку «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала»

Виставка «Я під'їжджала до мiста, якого ще не знала» виходить за межі білого куба в міський простір, щоб активно залучити мешканців і мешканок міста в процес вибудовування відносин з відчуженим міським простором. Кураторки виставки розкажуть про процес підготовки до виставки, кураторську концепцію та специфіку виходу за межі території мистецтва.

Вони також поговорять про неконвенціональні кураторські стратегії: як працювати з нематеріальним мистецтвом, курувати події та перформативні жести? Яким чином мова мистецтва може бути такою, що об'єднує атомізоване суспільство для усвідомлення і вирішення соціальних й політичних проблем? Як змінюється роль куратора і художника, коли вони працюють поза музейним простором?

...